Ciąża to dla oczekujących rodziców wyjątkowy okres. Z jednej strony nieopisane szczęście, z drugiej zaś ciągła obawa o zdrowie maluszka i szczęśliwe rozwiązanie. Przyszła mama zaczyna bardziej dbać o siebie – stosuje zdrową dietę i wykonuje odpowiednie ćwiczenia. Czyta książki o kolejnych etapach rozwoju płodu i przebiegu porodu. Stara się do niego jak najlepiej przygotować uczęszczając wraz z ojcem dziecka do szkoły rodzenia. Najważniejszy dla kobiety w ciąży jest spokój i odpoczynek. Narodziny maluszka to ogromny wysiłek fizyczny dla kobiety, a po nim czekają ją nieprzespane noce i całodobowa opieka nad niemowlęciem. Dlatego jeszcze przed pojawieniem się nowego członka rodziny, rodzice szukają w sklepach mebelków do dziecinnego pokoju, niezbędnych do pielęgnacji kosmetyków i akcesoriów oraz ubranek.

Urządzanie pokoju dziecięcego

Narodziny dziecka wywracają świat rodziców do góry nogami. Czeka ich bowiem przeorganizowanie nie tylko całego życia, ale też mieszkania. Ważne jest, aby dziecko miało swój własny pokój. Ma to duże znaczenie zarówno dla niego jak i dla Was. Powinniście się postarać, aby było to pomieszczenie bezpieczne i przytulne, takie w którym mały człowiek będzie czuł się dobrze. Urządzenie takiego wnętrza to nie lada wyzwanie. Malowanie ścian, dobór tapety, zakup mebli, łóżeczka, przewijaka, leżaczka i wanienki to niemały koszt. Do tego dojdzie lampka nocna, dywan, obrazek na ścianę. Te drobiazgi to kolejne wydatki, które uszczuplą Wasz portfel, ale to nie sprawi, że będziecie bardziej oszczędni. Zależy Wam przecież, aby maleństwo miało wszystko to, co najlepsze.

Akcesoria dla rodziców i dziecka

Remont i urządzenie pokoju dziecięcego to dopiero początek Waszych wydatków. Oprócz ubranek i pieluch trzeba zaopatrzyć się w wiele akcesoriów, które ułatwią rodzicom przetrwać najtrudniejszy okres. Oprócz ubranek i pieluch, w Waszym wyposażeniu powinny się znaleźć butelki, smoczki uspokajające, kosmetyki do pielęgnacji delikatnego ciałka. Bywa że świeżo upieczona mama nie może bądź nie chce karmić piersią, dlatego konieczny jest zakup mleka, lub laktatora. W takich przypadkach przyda się również podgrzewacz do butelek, szczotka do ich mycia i sterylizator. Kocyki i beciki to kolejne niezbędne produkty, bez których nie można się obejść.

Bezpieczeństwo, relaks i bliskość

Do jednego z przedmiotów must have dla niemowlęcia zalicza się Fotelik samochodowy. Polski rynek oferuje szereg tych produktów różnych producentów i o różnych parametrach. Niemowlę, które jeszcze nie siedzi, przewozi się w nosidełku. Jego łódeczkowata budowa sprawia, że każdy maluszek będzie się czuł w nim dobrze i komfortowo. Kolejne foteliki są odpowiednio przystosowane do wagi dziecka. Niektóre rosną razem z maluchem, inne po prostu należy wymieniać. Producenci robią na swoich produktach szereg testów, aby podróżowanie było nie tylko przyjemne, ale przede wszystkim bezpieczne, dlatego najlepiej jest zrobić szczegółowe rozeznanie, zanim zdecydujecie się na jego zakup.

Kolejnym produktem jest wózek. Spacery są dla Waszego dziecka bardzo potrzebne. Świeże powietrze dobrze wpływa na jego sen, a i Wy odpoczniecie od codziennych domowych obowiązków. Wózek jest również niezbędny podczas codziennych zakupów, dlatego warto wybierać takie z dużym koszykiem. Podobnie jak foteliki samochodowe, wózki bywają przeróżne. Można zaopatrzyć się w wersję 3 w 1 wraz z nosidełkiem, lub inwestować po kolei w gondolę i spacerówkę. Do wyboru są duże i okazałe lub minimalistyczne, które są również przystosowane do zapakowania do samochodu. Tak wiele modeli jest produkowanych z myślą o różnych potrzebach i preferencjach rodziców. Dodatkowo różne kolory i dodatki mają zachęcić klienta do zakupu.

Dużym uznaniem cieszą się w ostatnich latach chusty, które dają rodzicowi możliwość noszenia dziecka przy sercu, w sposób nieobciążający kręgosłupa. Są one idealne dla rodziców, których maluszki wyjątkowo potrzebują bliskości lub tych, którzy chcą mieć swojego bąbelka blisko siebie dając mu przy tym poczucie bezpieczeństwa i miłości. Idealnie sprawdzają się również na spacerach. Te i wszystkie inne produkty, które zaliczają się do tak zwanej wyprawki to wydatki, które często przekraczają możliwości niejednej pary. Nawet przy wsparciu finansowym dziadków, nie zawsze udaje się uzbierać pożądaną kwotę. Jedynym rozsądnym rozwiązaniem w tej sytuacji jest pożyczka gotówkowa z niską ratą. Teraz bez wyrzeczeń i liczenia każdej złotówki, możesz zapewnić swojemu dziecku to, co najlepsze.

Leave a comment