Jeszcze zanim miesiączka ustąpi, niektóre kobiety domyślają się, że są w ciąży. Jakie są pierwsze oznaki ciąży, jeszcze zanim test to potwierdzi?

Na pewno w ciąży?

Każda kobieta, każde ciało jest inne. Nie wszystkie kobiety zauważają pierwsze oznaki ciąży. Ogólnie rzecz biorąc, możliwe jest rozróżnienie między pewnymi i niepewnymi oznakami ciąży. Niepewne oznaki ciąży obejmują ustanie miesiączki, poranne nudności i/lub poranne wymioty, obrzęk i tkliwość piersi, zwiększone oddawanie moczu, zwiększoną masę ciała, itp. Jednak wykrywanie płodu jest możliwe dopiero około 16. tygodnia ciąży.
Idealnie byłoby, gdybyś widział siebie jako całość i czuł swoje ciało takim, jakie jest. Jeśli naprawdę chcesz potwierdzić swoją ciążę, możesz wykonać test ciążowy po ustaniu miesiączki lub zlecić badanie położnej lub ginekologowi.

Moje ciało się zmienia.

Twoje piersi są spięte? Jesteś bardziej zmęczony niż zwykle? To mogą być pierwsze oznaki ciąży. Mając to na uwadze, Twoje ciało musi przygotować się do wielkiej pracy i potrzebuje dodatkowej energii. Od pierwszych chwil Twoje ciało robi wszystko, co w jego mocy, aby chronić i odżywiać dziecko w Tobie najlepiej jak potrafi. Wiele organów w ciele matki musi pracować na pełnych obrotach. Nie jest więc niczym niezwykłym, że jesteś bardziej zmęczony niż zwykle. Napięcie w klatce piersiowej może być oznaką, że ciało już przygotowuje się do późniejszej laktacji.

Moja skóra się zmienia.

W wyniku zmian hormonalnych mogą czasem pojawić się problemy skórne. Zmiany skórne są całkiem normalne w tej fazie adaptacji. Możliwe, że wydzielanie sebum jest teraz wyższe. Jeśli jest ich zbyt dużo, skóra wydaje się tłusta, a pory mogą się zatykać, co może prowadzić do powstawania zanieczyszczeń.
Ale nie martw się. Czyż nie mówi się przecież, że kobiety w ciąży są promienne i świecące w środku? W tym szczególnym okresie, Delikatna Pielęgnacja naszej linii migdałowej z delikatnością dba o skórę.

Moja dusza się zmienia.

Czujesz się bardziej wrażliwa psychicznie? Wiele kobiet reaguje bardziej wrażliwie i jest bardzo emocjonalnych. Może to również prowadzić do wahań nastroju. W sytuacjach stresowych możesz stać się rozdrażniony lub odczuwać potrzebę odizolowania się bardziej niż zwykle. Jednocześnie, możesz czuć się bardziej energicznie niż kiedykolwiek. Także w tym przypadku należy pamiętać, że te ruchy psychiczne należy brać za to, czym są. Jeśli czujesz się nieswojo, przedyskutuj to z kimś, komu ufasz. Czasami wystarczy tylko posłuchać kogoś.

Leave a comment