Pierwszą rzeczą, o którą martwi się każdy rodzic, jest bezpieczeństwo dziecka. Realistycznie, największym niebezpieczeństwem dla dziecka podczas pchania jeździka jest upadek. W większości przypadków należy się spodziewać, że dziecko po prostu odkrywa swoją mobilność i nie należy się ich obawiać, jednak nie zaszkodzi zwrócić szczególną uwagę na bezpieczeństwo. Istnieje kilka często pomijanych cech jeździków, które mogą pomóc zorientować się, czy są one bezpieczne w użyciu, czy nie. Oto najważniejsze z nich.

Ostre krawędzie, zdejmowane, małe kawałki

Jak wspomniano wcześniej, upadki, których dziecko doświadczy podczas jazdy, będą najprawdopodobniej łagodne i nie należy się ich obawiać. Ostre krawędzie jeździka mogą jednak zmienić zwykły upadek w wycieczkę do szpitala, więc należy na nie uważać.

Kierownica i siedzenia z regulacją wysokości

Dziecko bardzo szybko rośnie i konieczność corocznego wydawania pieniędzy na nowe ubrania jest wystarczająco uciążliwa. Można łatwo uniknąć konieczności wydawania pieniędzy na kolejny jeździk dla dziecka, upewniając się, że ten kupiony początkowo, ma kierownicę z regulacją wysokości i regulowane siedzenie.

Kierownica, która wykonuje tylko delikatne skręty

Najlepszym sposobem, aby uchronić malucha przed upadkiem podczas pchania jeździka, jest zminimalizowanie jego szans na wykonanie ostrych zakrętów. Chociaż niektóre z dzieci mogą być niezwykle inteligentne w tym względzie, większość ma ograniczone perspektywy, więc w wielu przypadkach nie bierze pod uwagę takich rzeczy, jak brak kontroli podczas wykonywania zakrętów. Jeśli jeździk pchacz ma ograniczone możliwości wykonywania skrętów, istnieje znacznie mniejsze prawdopodobieństwo upadku.

Przednie koła

Podobnie jak kierownica z łagodnymi zakrętami, dwa przednie koła mogą znacznie zapobiec upadkom. Pojedyncze przednie koło nie tylko gwarantuje ostrzejsze skręty, ale może również służyć jako dźwignia, gdy dziecko przechyla się w jedną stronę podczas skrętu, zwiększając ryzyko upadku. Dwa przednie koła zapewniają jednak szerszą podstawę do skrętu, znacznie zmniejszając ryzyko niebezpiecznego upadku.

Niski środek ciężkości

Idealnie byłoby, gdyby jeździk pchacz miał nisko położony środek ciężkości. Jeździki, które znacznie unoszą dziecko nad ziemią lub mają wąskie podstawy, mają zwykle wyższe środki ciężkości. Spróbuj kupić jeździk dla dziecka, który pasuje do wzrostu Twojego dziecka i ma szeroką podstawę. Najprawdopodobniej będzie on miał niski środek ciężkości, a zatem będzie najbezpieczniejszy dla Twojego dziecka podczas skrętów.

Leave a comment