Szukając odpowiedniego zlewozmywaka do kuchni, można się trochę pogubić. Zlewozmywaki jedno, dwu i półtorakomorowe, z ociekaczem lub bez, owalne lub prostokątne. Taka różnorodność może spowodować dezorientację klienta, dlatego dobrze jest wiedzieć, czym się kierować podczas dokonywania wyboru.

Stwórz swoją kuchnię marzeń

Urządzając kuchnię starasz się, aby wybrać jak najlepszy sprzęt. Starannie dobierasz model i układ mebli, aby była ona funkcjonalna a gotowanie było czystą przyjemnością. Chcesz, żeby była idealna, bo to przecież w niej spędzasz najwięcej czasu. A co ze zlewozmywakiem? Czy wiesz, że dobór odpowiedniego modelu będzie miał ogromny wpływ na to, jak będzie Ci się pracowało w Twojej wymarzonej kuchni? Każdy rodzaj zlewozmywaka jest szczególny i przeznaczony do różnych wielkości pomieszczeń. Wybierając zlewozmywak należy wziąć pod uwagę kilka ważnych składowych. Jaki zlewozmywak Ty wybierzesz?

Dobierz odpowiedni zlewozmywak do swojej kuchni

To, jaki zlewozmywak powinien znaleźć się w Twojej kuchni, powinno zależeć przede wszystkim od jej metrażu. Jeśli jest mała i ciasna, walczysz o każdą wolną przestrzeń. Cały sprzęt musi być przemyślanie wkomponowany, także zlewozmywak. W takich pomieszczeniach idealnie sprawdzają się zlewozmywaki jednokomorowe lub narożne. Wstawienie zlewozmywaka w rzadko używany kuchenny róg, jest idealnym rozwiązaniem na jego praktyczne wykorzystanie. Znajdzie się w nim nawet miejsce na dodatkowy ociekacz. Zgrabne i nieduże jednokomorowe modele równie perfekcyjnie wkomponują się w każde wybrane przez Ciebie miejsce. Duża i okazała kuchnia daje o wiele więcej możliwości w jej aranżacji. W takiej sytuacji możesz pozwolić sobie na odrobinę szaleństwa. Z pewnością znajdzie się w niej miejsce na zmywarkę i na stylowy zlewozmywak. Nie musisz się ograniczać, ale warto podejść do tematu z głową. Jeśli masz zmywarkę, niepotrzebny Ci jest dwukomorowy zlewozmywak z ociekaczem. Jednokomorowy model naszafkowy bądź podblatowy zdecydowanie wystarczy.  Ociekacz w tym wypadku zazwyczaj montuje się w górnej szafce nad zlewem, aby schnące naczynie nie stwarzały niepotrzebnego nieładu.

Aby Twoja kuchnia była perfekcyjnie wykończona, zamów do wybranego modelu dopasowaną baterię i dozownik płynu do mycia naczyń. Te skromne detale mają olbrzymi wpływ na jej prezencję i funkcjonalność. Bateria z wyciąganą wylewką umożliwi Ci łatwiejsze czyszczenie zlewozmywaka, a dozownik sprawi, że na zawsze pożegnasz plastikowe i mało reprezentatywne butelki z płynem. Spraw, aby Twoja kuchnia stała się taka, jak z Twoich snów.

Leave a comment