Zamykanie naczynek w Gdańsku – na czym dokładnie polega zabieg, na który decydują się osoby borykające się z nieestetycznymi pęknięciami na skórze? Czy jest on w pełni bezpieczny i czy każdy może z niego skorzystać? Poniższy materiał pomoże odpowiedzieć na najczęstsze wątpliwości z jakimi mierzą się potencjalni pacjenci zdecydowani na usunięcie naczynek.

Zamykanie naczynek na twarzy w Gdańsku

Pęknięte naczynka, inaczej nazywane pajączkami, można podzielić je na dwie grupy. Ta pierwsza charakteryzuje się siną lub brunatnoczerwoną barwą i występuje w formie siateczki w obrębie skóry nóg lub twarzy, druga natomiast ma niebieską barwę i jest dość wyrazista. Naczynka są niewyczuwalne pod skórą, nie bolą (z wyjątkiem naczynek, które występują na twarzy – wówczas reakcją organizmu może być opuchnięcie i pieczenie), ale przysparzają wiele problemów natury estetycznej, szczególnie wśród kobiet, które z powodu kompleksów związanych z pajączkami, nie mogą pozwolić sobie na założenie ulubionej, krótkiej sukienki czy wygodnych szortów.

Na pojawienie się tych nieestetycznych pęknięć w głównej mierze ma wpływ niewłaściwa pielęgnacja, źle dobrane zabiegi, nadużywanie alkoholu i ostrych potraw, trądzik różowaty, ciśnienie, geny oraz intensywne opalanie się na słońcu. Przyczyną „pajączków” często jest też menopauza, ciąża, problemy hormonalne oraz po prostu wrażliwa cera. Skutecznym sposobem na ograniczenia pojawiających się wykwitów na skórze jest zmiana diety oparta na produktach bogatych w witaminy C, PP, K i E (np. jogurt, szpinak, jaja, brokuły, orzechy) które pomagają regenerować uszkodzone naczynka, ograniczają powstawanie stanów zapalnych i chronią naczynka przed uszkodzeniami.

Niestety, schorzenie to dotyka osób w rożnym wieku, niezależnie od płci – i choć na rynku kosmetycznym co rusz pojawiają się coraz to nowsze preparaty, które mają na celu zniwelować nieestetyczne pęknięcia na skórze, czasem jedynym skutecznym rozwiązaniem jest skorzystanie z dobrodziejstw medycyny estetycznej, a w tym przypadku z laserowego usuwania naczynek – zarówno na twarzy jak i na nogach.

Laserowe zamykanie naczynek – efekty

Laserowe zamykanie naczynek na twarzy cieszy się bardzo dobrymi opiniami – jest bezpieczny, skuteczny i co najważniejsze daje długotrwałe o solidne efekty. Zabieg ten wykonywany jest w profesjonalnym gabinecie kosmetologicznym lub medycyny estetycznej pod okiem czujnego specjalisty. W zależności od problemu z jakim zmaga się pacjent, lekarz bądź kosmetolog ustala rodzaj lasera, jaki będzie używany i z jaką częstotliwością trzeba będzie pojawiać się na powtórkowe serie.

Dzięki laserowej terapii na skórę twarzy już zaledwie po pierwszym zabiegu można zauważyć zadowalające efekty. Jednak, by w pełni cieszyć się nową, zdrową skórą twarzy warto poddać się pinii lekarza lub specjalisty prowadzącego nasz przypadek, który ustali ilość zabiegów potrzebnych do osiągnięcia pełnej satysfakcji przez pacjenta.
Pajączki na skórze twarzy najczęściej pojawiają się w obrębie brody oraz skrzydełek nosa, jednak z taką samą częstotliwością mogą wystąpić na policzkach. Zabieg usuwania naczynek za pomocą odpowiedniego lasera widoczne są już trzy tygodnie po pierwszym zabiegu – skóra jest wyraźnie mniej zaczerwieniona, obrzęk ustępuje, a naczynka przestają być widoczne.

Jakie zabiegi zamykania naczynek na twarz można wykonywać?

Najczęściej wykonywane zabiegi zamykania naczynek na twarzy, szyi i dekolcie:

  • laser Quadrostar Pro Yellow,
  • laser VariLite 532 nm.
  • VariLite 940 nm.,
  • Harmony XL PRO Dye-VL.

Sprawdź jak wygląda zabieg usuwania naczynek w Gdańsk – Clinica Cosmetologica:

Jak przygotować się do laserowego usuwania pajączków?

Przebieg przygotowań zazwyczaj ustalany jest ze specjalistą, który decyduje o możliwości przeprowadzenia zabiegu – zazwyczaj przeciwwskazaniami do tej czynności jest ciąża, choroby nowotworowe, przyjmowanie niektórych leków – oraz zaleca ograniczenie opalania się czy stosowanie konkretnej pielęgnacji. Po samym laserowym usuwaniu pajączków na skórze twarzy zawsze należy dostosować się do podanych zaleceń, czyli stosować odpowiednią pielęgnację (m. in. nakładanie kremu z wysokim filtrem) do skóry podrażnionej, unikać wystawiania buzi na słońce oraz ograniczyć szkodliwe produkty spożywcze oraz używki.

Zamykanie naczynek na nogach

Laserowe zamykanie naczynek jest w pełni bezbolesne i nieinwazyjne – w przypadku chęci usuwania pęknięć na skórze nóg podobnie jak na twarzy, to osoba wykonująca zabieg decyduje o rodzaju używanego urządzenia. Wyklucza ona ewentualne schorzenia i choroby, które umożliwiłyby przeprowadzenie usunięcia pęknięć na skórze nóg i ustala indywidualny tok terapii.

FAQ

1. Czy po zabiegu można używać jakichś konkretnych balsamów i kremów przyspieszających regenerację naskórka?
Oczywiście, natomiast o ich rodzaju decyduje tylko specjalista, który wykonywał zabieg – niektóre bowiem z kosmetyków maja działanie podrażniające i niestety intensyfikujące stan zapalny.

2. Dlaczego nie można używać tego samego urządzenia do pozbycia się nieestetycznych pęknięć na skórze?
Wszystko to zależne jest od problemu z jakim przychodzi pacjent – u niektórych pajączki są mniej widoczne, u innych zaś dużo głębiej osadzone. Istotną rolę gra tutaj również stan skóry pacjenta – dobór odpowiedniego lasera ustalany jest wyłącznie w trosce o komfort, zdrowie i zadowalające efekty klienta.

Leave a comment