Większość kobiet posiada niemałe kolekcje biżuterii. Zarówno panie, jak i panowie kochają różnorodne ozdoby. Biżuteria pozwala nie tylko podkreślić nasz styl, ale i dopełnić całości. Często stanowi także uzupełnienie danej kreacji. Na rynku istnieje bardzo duży wybór biżuterii – inną wybieramy na spotkania rodzinne, inną na imprezy, a inną na co dzień. Taka ilość dodatków sprawia, że musimy znaleźć dla nich odpowiednie miejsce. Z pomocą przychodzą szkatułki na biżuterię!

Szkatułka na biżuterię – zalety rozwiązania

Szkatułka na biżuterię posiada naprawdę wiele zalet. Przede wszystkim – wszystkie dodatki umieszczone są w jednym miejscu, a my możemy mieć pewność, że nic nie zginie. Nie trzeba także poświęcać znaczącej ilości czasu na znalezienie drugiego kolczyka czy dopasowanie naszyjnika do zestawu. Wszystko możemy poukładać pod względem stylu lub okazji, na jakie przeznaczymy daną biżuterię. Co więcej, dobrze umieszczona w szkatułce nie będzie się plątać.

Kuferek na biżuterię chroni ją także przed światłem słonecznym, które może zaszkodzić naszym dodatkom oraz kurzem. Przekłada się to na fakt, iż znacznie dłużej możemy cieszyć się świeżością oraz pięknym wyglądem naszych dodatków. Pudełko na biżuterię to także łatwe utrzymywanie czystości – nie musimy bowiem szorować każdego dodatku osobno. 

Szkatułka na kluczyk będzie także stanowiła świetną ochronę przed dziećmi. Położone na komodzie błyskotki niezwykle ciekawią najmłodszych lub po prostu są niechcący strącane. Pudełko zapewni zatem zarówno dzieciom, jak i naszej biżuterii doskonałe bezpieczeństwo. 

Rodzaje szkatułek na biżuterię

Szkatułki na biżuterię dzielimy na dwa podstawowe typy. Będą to:

  • Szkatułki klasyczne – są one cięższe i większe, przeznaczone do użytku w domu. Możemy umieścić je na stoliku nocnym, komodzie czy stole. 
  • Szkatułki podróżne – są one bardziej kompaktowe i mniejsze. Nie zajmują dużej ilości miejsca, więc możemy zabrać je ze sobą praktycznie wszędzie.

Materiał – fundamentalny parametr każdego produktu!

Kuferki na biżuterię znajdziemy najczęściej w wykończeniu:

  • drewnianym,
  • skórzanym,
  • z tworzywa sztucznego.

W zależności od tego, jakie wymagania mamy od szkatułki, należy wybrać materiał według własnych upodobań. Drewno zagwarantuje nam trwałość oraz wysoką jakość wykonania. Doskonale dopasuje się do każdego wnętrza oraz będzie trwałe latami. Szkatułki drewniane występują w wielu kolorach. Kuferki skórzane to również trwałość i doskonała jakość wykonania – nie łuszczy się ona ani nie pęka. Co więcej, wyróżnia się luksusowym wyglądem. Zaletą materiały jest różnorodność kolorystyczna, a także nasycenie barw. Ostatnią i najrzadziej wybieraną opcją jest kuferek z tworzywa sztucznego. Zazwyczaj pokryty jest on innym materiałem takim jak skóra. Jego zaleta jest fakt, że jest odporny na uderzenia.

Szkatułki na kolczyki i inne dodatki – jaki rozmiar wybrać?

Niezwykle ważnym kryterium przy wyborze odpowiedniej szkatułki jest jej wielkość. Parametr ten określi bowiem, ile dodatków będziemy mogli przechowywać w kuferku. Jeżeli posiadamy tylko kilka sztuk biżuterii, śmiało możemy zdecydować się na szkatułki mniejsze. Decydując się na zakup kuferka, jest to jednak z reguły zmotywowane dużą ilością biżuterii, która się gubi oraz plącze. Wówczas wybierzmy duże modele – biżuteria nie powinna się bowiem dotykać podczas przechowywania.

Co więcej, większe szkatułki będą doskonałym dodatkiem we wnętrzu, który nada klasy oraz przyciągnie uwagę odwiedzających. Ich wnętrze jest praktycznie podzielone – nadają się do przechowywania zegarków, kolczyków, naszyjników czy bransoletek. 

Wybierając odpowiednią szkatułkę, pamiętajmy aby stawiać wyłącznie na sprawdzonych producentów i dystrybutorów takich jak Srebropol. Kupując pudełko z niesprawdzonego źródła narażamy się bowiem na niską jakość wykonania oraz nietrwałość produktu. 

Leave a comment