Łazienka jest tym pomieszczeniem w domu, w którym spędzamy coraz więcej czasu. W pomieszczeniu tym nie tylko wykonujemy dane czynności higieniczne, ale także i relaksujemy się po ciężkim dniu. Z tych względów aranżacja łazienki jest coraz częściej poprzedzona wykonaniem szczegółowych projektów. Czy zawsze jednak remont, modernizacja czy urządzenie nowej łazienki musi wiązać się z wysokimi kosztami? Okazuje się, że nie!

Wyposażenie łazienkowe może kosztować bardzo dużo i być wręcz w zasięgu tylko osób bardzo zamożnych, a także i może być tanie. Zazwyczaj jednak cena idzie w parze z jakością. Okazuje się, że są sposoby na to, by można było urządzić łazienkę, która będzie niezwykle funkcjonalna, ciekawa pod względem designu, a także i sprzyjająca relaksacji niskim kosztem. Nie na wszystkich elementach wyposażenia można oszczędzić. Z pewnością nie są to baterie łazienkowe, a także kabiny prysznicowe czy wanny. Oszczędzić można natomiast na ilości położonych płytek, które zastąpić można tapetami czy farbą.

Postaw na dobrej jakości baterie łazienkowe!

Baterie zaliczane są do podstawowego wyposażenia łazienki. Chyba nikt zresztą nie jest w stanie wyobrazić sobie funkcjonalnego pomieszczenia właśnie bez nich. Jest to też ten element łazienkowego wyposażenia, na którym nie powinno się oszczędzać. Dobre baterie zresztą można kupić dosyć tanio, należy przed dokonaniem wyboru, zwrócić uwagę na kilka ich parametrów. Dobre baterie to takie, które zostały wykonane z optymalnych materiałów. Najkorzystniej, jeśli materiałem tym jest mosiądz. Materiał ten nie koroduje, jest trwały a poza tym posiada właściwości antyseptyczne.

Bateria łazienkowa powinna być, poza tym wyposażona w ceramiczne głowice. To właśnie one zapewniają ich płynną i długo bezawaryjną pracę. Dobrze, jeśli będą wyposażone w technologie, dzięki którym możliwe jest zmniejszenie zużycia wody. Dobre i tanie baterie, to te, które pochodzą od takich producentów jak: Deante, Omnires czy Corsan. Wszystkie z tych modeli dostępne są w ofercie sklepu internetowego ŁazienkiABC.pl. Właśnie w tym sklepie zresztą cena ich jest niska i konkurencyjna.

Zastąp płytki tapetą lub farbą!

Jednym z największych kosztów związanych z remontem łazienki, jest zakup i położenie płytek ściennych i podłogowych. Położenie ich przez glazurnika może przewyższać koszt zakupu materiału. Pomimo tego, że płytki są niezwykle funkcjonalne, praktyczne i dostępne w wielu wariantach kolorystycznych rozmiarowych itp. to jednak coraz częściej odchodzi się od ich położenia. Zastąpić je można chociażby ciekawą tapetą. Jest obecnie coraz więcej miejsc, w których otrzymać można tapety do łazienki, które to odporne są na ścieranie oraz na wilgoć.

Koszt tapet do łazienki jest znacznie niższy niż płytek. Poza tym zazwyczaj można położyć je samodzielnie. Podobnie sprawa wygląda w przypadku farb. Należy jednak pamiętać, by wybrać te specjalne hydrofobowe. Inne rodzaje mogą nie sprawdzić się w łazienkach, w których nie tylko okresowo pojawia się wilgoć, ale występują też znaczne wahania temperatury.

Leave a comment