Średnio 60% społeczeństwa w Polsce ma problem z nadwagą. Zatrważające statystyki pokazują również, że większość z nas ma problem z zaakceptowaniem swojego wyglądu i nie jesteśmy z niego do końca zadowoleni. Warto zastanowić się nad powodem takiego stanu rzeczy.  

Praca zmusza nas często do siedzenia w jednej pozycji. Do tego stres dochodzący z wielu źródeł wpływa niekorzystnie na stan naszego zdrowia zarówno psychicznego jak i fizycznego. Dieta bogata w zbyt dużą ilość tłuszczy i węglowodanów przeważa w naszym jadłospisie, omijając wartościowe warzywa i owoce. Słone przekąski lub słodkie ciasteczka kuszą nas ze wszystkich stron, a my ulegamy pokusie, mówiąc sobie „To już ostatni raz..”. W tym artykule chce pokazać jak sprawić, by temat odchudzania kojarzył się pozytywnie, a przy tym byśmy nie musieli rezygnować ze swoich ulubionych wysokokalorycznych dań.

Odchudzanie a zdrowie.Wyszukujemy coraz częściej w książkach i Internecie informacji o tym jak najszybciej schudnąć, co jeść aby waga SAMA poszła w dół. Popatrzmy jednak na to w ten sposób, że zbyt wysoka ilość tłuszczu w diecie jest niekorzystna dla naszego zdrowia i może prowadzić do wielu chorób np. układu krążenia. Ponad to zbyt duża masa ciała wpływa na nasz układ szkieletowy i stawy prowadząc do poważnego stanu zdrowia. Konsekwencją czego może być problem z poruszaniem się lub całkowity brak ruchomości w stawach.

Przedstawmy może odchudzanie w innym świetle. Spójrzmy na to już nie jako wyrzeczenia, dieta i mordercza aktywność fizyczna, ale jako zmiana na lepsze, nasze nowe życie i podjęcie wyzwania!

Niewielkie zmiany przynoszą efekty!Zbyt szybkie zniechęcenie się dietą jest bardzo popularne w początkowych fazach przejścia na zdrowe odżywianie. Powodem tego jest zdecydowanie za szybki sposób zmiany wszystkich swoich dotychczasowych przyzwyczajeń. Zmiany należy wiec wprowadzać stopniowo, krok po kroku. Pierwszą zmianą może być tak błaha rzecz jaką jest zwiększenie ilości wypijanej wody mineralnej. Woda działa oczyszczająco, wypłukuje złogi z organizmu oraz prowadzi do rozrzedzenia krwi co wpływa na szybszy metabolizm. Już po dwóch tygodnia można zobaczyć pierwsze efekty takiej zmiany. Kolejne wprowadzamy równie powoli i stopniowo (zwiększenie aktywności fizycznej, regularne spożywanie posiłków, częściowa eliminacja fast-foodów w diecie).

Warto zapoznać się z blogiem www.dietetyk.edu.pl, dzięki któremu nasza droga z odchudzaniem przebiegnie łatwiej i spokojniej. 

Błędem wielu z nas jest brak zrozumienia dlaczego zrzucenie zbędnych kilogramów jest ważne. Warto zasięgnąć porady od strony dietetyków i ekspertów, a dietę traktować jako urozmaicenie i pierwszy krok do zmiany życia. Odchudzanie oprócz dobrze zbilansowanej diety opierającej się na zdrowych i świeżych produktach powinna przeplatać się z aktywnością fizyczną. Powoduje to przyspieszenie metabolizmu, wspomaga prace układu krążeniowego i oddechowego oraz wzmacnia mięśnie. Aktywność zarówno jak dieta, powinna zostać wprowadzona do naszego życia stopniowo. Zacząć można od większej ilości spacerów, zapisania się na basen lub nawet jazda na rowerze. Wytwarzane w ten sposób endorfiny, czyli tak zwane hormony szczęścia będą pchały was do coraz to większej aktywności, po której gwarantuje będziecie pozytywnie zmęczeni i co najważniejsze odpoczniecie psychicznie!

Co robić by wspomóc szybsze odchudzanie?

Sposobów na to jest całkiem sporo, należy jednak zaznaczyć, że zbyt szybkie zrzucenie wagi nie jest zdrowe dla naszego organizmu. W tkance tłuszczowej organizm odkłada i magazynuje częściowo niezmetabolizowane przez narządy wewnętrzne substancje toksyczne dostające się z jedzenia do naszych organizmów. Jeśli nadmiar wagi jest zbyt duży, a pozbycie się tkanki tłuszczowej zbyt szybki za duża ilość substancji trujących wejdzie w obieg naszego organizmu co może być niebezpieczne. Powolne uwalnianie i spalanie tkanki tłuszczowej jest wskazane zwłaszcza przy znacznej nadwadze. By wspomóc odchudzanie można stosować tabletki odchudzające. Mają one za zadanie suplementacje witamin i minerałów oraz poprawę metabolizmu co z czasem będzie prowadziło również do spalania tkanki tłuszczowej. Wybierając tabletki odchudzające warto zwracać uwagę na ich skład. Im więcej w nich ziół i naturalnych składników tym lepiej. 

Zacznij działać i żyj zdrowo – Twój organizm będzie Ci wdzięczny!

Leave a comment