Jesteś tutaj: Strona głównaŻycie szkolneWydarzeniaNocne maratony

Certyfikat dla szkoły!

maratonczykRoman Bartkowiak to znany pływak długodystansowy, który gościł w naszym gimnazjum podczas wiosennego maratonu nocnego. Na pamiątkę tego spotkania nasza szkoła otrzymała certyfikat oraz płytę - dostępną w naszej bibliotece, na której można obejrzeć film obrazujący jego ostatni sukces - bicie  rekordu Guinessa.

Czytaj więcej: Certyfikat dla szkoły!

Maraton Nocny - połączyliśmy naukę i zabawę w jedno!

MARATON NOCNY to impreza, na którą uczniowie zawsze czekają z niecierpliwością. O dużym zainteresowaniu naszym ostatnim maratonem niech świadczy fakt, że wzięło w nim udział ponad 160 uczniów. Z piątku na sobotę cała grupa pod opieką nauczycieli i rodziców uczyła się i bawiła w myśl motta naszej szkoły: UCZYMY PRZEZ DZIAŁANIE.

Czytaj więcej: Maraton Nocny - połączyliśmy naukę i zabawę w jedno!

Maratonowe reminiscencje

Podczas ostatniego maratonu chętni uczniowie wzięli udział w zajęciach montażu filmowego. Warsztaty prowadził Grzegorz Nogała- absolwent naszej szkoły. Uczniowie poznali program do tworzenia filmów oraz spróbowali swoich sił w montażu. Tak powstały dwa filmiki z pierwszej godziny maratonu oraz film prezentujący całonocną aktywność uczniów.

Uczestnicy warsztatów filmowych: Agata Szymków 2D, Paulina Kowaliszyn 2D, Kacper Wnuk 3C, Patryk Zakrzewski 3C, Maciej Augustyniak 1B, Adrian Żywiczka 1A, Szymon Tonderys 1A

FILM1 FILM2  FILM3

"Nocne marki" u Rataja

Maraton1„Nocne marki” u Rataja, czyli kolejny MARATON za nami.

MARATON NOCNY to impreza, na którą uczniowie zawsze czekają z niecierpliwością. O dużym zainteresowaniu naszym ostatnim maratonem niech świadczy fakt, że wzięło w nim udział ponad 170 uczniów. Z piątku na sobotę ( od godz. 18.00 do 6.00) cała grupa pod opieką nauczycieli i rodziców uczyła się i bawiła w myśl motta naszej szkoły: UCZYMY PRZEZ DZIAŁANIE. Łączenie nauki z zabawą motywuje uczniów do aktywności, kształtuje kreatywność i postawę otwartości.

Czytaj więcej: "Nocne marki" u Rataja

MARATON 2016 - aktualizacja

szachyOdliczanie do rozpoczęcia MARATONU trwa.

Nasza Rada Rodziców ( jak zwykle niezawodna i niezastąpiona) w czasie MARATONU zorganizuje TURNIEJ SZACHOWY. Tak więc program naszego MARATONU zostanie wzbogacony o kolejny punkt. Uczniowie, którzy chcą wziąć udział w TURNIEJU SZACHOWYM  mogą zapisywać się w sekretariacie szkoły lub u przewodniczącego RADY SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO.

 

Załączniki:
Pobierz plik (PLAN MARATONU.pdf)PLAN MARATONU - aktualizacja[ ]273 kB

MARATON 2016 - już za tydzień

Uwaga! Już za tydzień (22. kwietnia 2016) odbędzie się Nocny Maraton Warsztatowo-Filmowy w Zespole Szkół Dwujęzycznych.
Wewnątrz newsa znajdziecie harmonogram tej imprezy.

Zachęcamy wszystkich uczniów biorących udział w maratonie do zapisywania się u nauczycieli na warsztaty.

Jeżeli grupa chce w trakcie maratonu skorzystać z dostawy pizzy to zamówienia należy składać tak, aby odbiór zamówienia był możliwy od 21.00 do 22.00 Warto złożyć zamówienie wcześniej!

Na maraton przynosimy karimaty, koce, wygodny ubiór oraz (co najważniejsze) dobry humor.

Załączniki:
Pobierz plik (PLAN MARATONU.pdf)PLAN MARATONU.pdf[ ]268 kB
Czytaj więcej: MARATON 2016 - już za tydzień

MARATON - kwiecień 2016

kuchniaMaraton warsztatowo - filmowy został przeniesiony na 22 .04.2016 i trwać  będzie od godziny 18.00 do 6.00

WARSZTATY:

  • EK0 – kuchnia, Elżbieta Kostecka
  • Montaż filmowy - Grażyna Łysikowska, Grzegorz Nogała
  • Malowanie i ozdoby  – Grażyna Niemczynowska
  • Wiosenne atelier – Grażyna Łysikowska
  • RESTAURACJA MOLEKULARNA, czyli chemia w kuchni – Bożena Szymanowicz, Jadwiga Bolaczek
  • Warsztaty taneczne – Anna Hupa
  • Gry i zabawy językowe – Grzegorz Adamowicz
  • Warsztaty stylu, czyli modnym być – Joanna Kubiak
  • Rozgrywki sportowe – Aleksander Wroński, Tomasz Zakrzewski
  • KARAOKE – Grażyna Łysikowska

Zapisz się na wybrane warsztaty u nauczyciela.

Szczegóły wkrótce ...

Nocny mini maraton matematyczny w 1 LO

2015 12 04 mem matematyka lW piątkowy wieczór 4.XII o godzinie 18 rozpoczął się min maraton matematyczny dla klasy 1  LO. Maraton to świetna okazja do nietypowego spotkania koleżeńskiego i rozwiązywania zadań w miłej atmosferze.

Co roku „The Wall Street Journal” publikuje ranking zawodów. Wśród dziesiątki najlepszych od wielu lat królują zawody matematyczne lub wykorzystujące matematykę.

Czytaj więcej: Nocny mini maraton matematyczny w 1 LO

Maraton Nocny w Zespole Szkół Dwujęzycznych w Żmigrodzie

Połączyliśmy naukę, zabawę i sukces w jedno!

W nocy z 23 na 24 października nasza szkoła tętniła życiem. Podczas maratonu uczniowie przebywali w szkole pod opieką nauczycieli od wieczora do rana, a ich pobyt urozmaicony był całą paletą zajęć. Pokazy efektownych doświadczeń chemicznych o godzinie 21.00 zrobiły ogromne wrażenie. Pomysłodawczynią i organizatorką tej części była pani Monika Żurek.
Podczas zajęć  uczniowie wykonywali doświadczenia. Chętni, wybrani z grupy korzystając ze wskazówek prowadzącego, eksperymentowali przed publicznością. Całości towarzyszyło odpowiednie omówienie (wytłumaczenie obserwowanego zjawiska). Była nauka, zabawa i działanie.

Czytaj więcej: Maraton Nocny w Zespole Szkół Dwujęzycznych w Żmigrodzie

Piknik Mikołajkowy i II Nocny Maraton

W piątek 5. grudnia 2014 odbył się w Zespołe Szkół Dwujęzycznych drugi już w tym roku szkolnym nocny maraton warsztatowo-filmowy. Dzięki inicjatywie i wielkiemu zaangażowaniu Rady Rodziców program tej imprezy był znacznie bogatszy i ciekawszy niż zazwyczaj.

Czytaj więcej: Piknik Mikołajkowy i II Nocny Maraton

II Nocny Maraton - harmonogram (aktualizacja!)

maraton tabelka.pgUwaga! Już za dwa tygodnie (5. grudnia 2014) odbędzie się drugi w tym roku szkolnym Nocny Maraton Warsztatowo-Filmowy w Zespole Szkół Dwujęzycznych. Publikujemy dzisiaj wstępny harmonogram tej imprezy. Przypominamy wszystkim zainteresowanym o dostarczeniu zgód od rodziców do sekretariatu szkoły. Więcej szczegółów na temat wszystkich punktów znajdziecie wewnątrz newsa!

Czytaj więcej: II Nocny Maraton - harmonogram (aktualizacja!)

I Nocny Maraton już za nami!

W piątkowy wieczór (24.10.2014) szkolne korytarze rozbrzmiewały gwarem rozmów muzyką i śmiechem. W tym właśnie dniu odbywały się w Zespole Szkół Dwujęzycznych zajęcia w ramach pierwszego w tym roku szkolnym Nocnego Maratonu Warsztatowo-Filmowego. Impreza ta jest już od lat znakiem firmowycm naszej szkoły i świetnie realizuje nasze motto: "Uczymy poprzez działanie".

Czytaj więcej: I Nocny Maraton już za nami!

Jak było na trzecim nocnym maratonie?

Nocne maratony warsztatowo-filmowe na stałe weszły już do kalendarza imprez Gimnazjum im. Macieja Rataja w Żmigrodzie. Podczas takiej nocy uczniowie nie tylo miło spędzają czas, ale także uczą się poprzez wspólne działanie i realizują ciekawe projekty.  

Czytaj więcej: Jak było na trzecim nocnym maratonie?

Strona 1 z 3

Początek strony