EUROPEJSKI DZIEŃ JĘZYKÓW OBCYCH

26 września 2017

europ 1

Po raz kolejny obchodziliśmy w naszej szkole Europejski  Dzień Języków, którego celem jest promowanie nauki języków w Europie.

W 2001 roku Rada Europy ustanowiła 26. września Europejskim Dniem Języków (EDJ). Z tej okazji organizowane są różnorodne wydarzenia, mające na celu z jednej strony podkreślenie kluczowej roli języków w pielęgnowaniu naszego dziedzictwa kulturowego, ale z drugiej – zaakcentowanie konieczności uczenia się języków obcych i płynących z tego korzyści.

W uroczystości udział wzięli uczniowie klas dwujęzycznych 2D,2E,3C,3D,3E oraz uczniowie Liceum. Dla przybyłych uczniów przygotowano bardzo bogaty program. Wszystkie uroczystości i punkty programu odbywały się w  trzech salach gdzie zajęcia językowe prowadzili wolontariusze z SEMPER AVANTI : DAVY  z Włoch, JOVANA z Macedonii oraz SHUG z Palestyny.

W tym wyjątkowym dniu swoją obecnością zaszczycił nas pan Burmistrz Robert Lewandowski oraz pani Dyrektor Katarzyna Lech, którzy przywitali naszych gości.

Marta Hołowicka

Czytaj więcej: EUROPEJSKI DZIEŃ JĘZYKÓW OBCYCH

Bal Gimnazjalny u Rataja

Dnia 13 maja 2017 odbył się Bal Gimnazjalny KLAS III. Zgodnie z tradycją Gimnazjum im. Macieja Rataja uroczystość rozpoczęła się polonezem. Podziwialiśmy skomplikowane układy taneczne, wdzięk i grację tancerzy.

Czytaj więcej: Bal Gimnazjalny u Rataja

MACIEJKI- Ekskluzywne atelier

kabaret

Galeria Weroniki Wiktorowicz

 

Dwujęzyczna Studniówka 2017

W sobotę (28.01.2017) odbyła się historyczna, bo pierwsza Studniówka uczniów klasy trzeciej Liceum Dwujęzycznego. Impreza miała miejsce w lokalu Ranczo w Zielonej Wsi, a jej organizatorami zwyczajowo byli rodzice naszych trzecioklasistów a także - oni sami. Aby dochować wierności tradycji impreza rozpoczęła się uroczystym Polonezem tańczonym wspólnie przez uczniów i nauczycieli. 

Czytaj więcej: Dwujęzyczna Studniówka 2017

II Przegląd Kolęd i Pastorałek

julkaDnia 6 stycznia w Żmigrodzkim Ośrodku Kultury odbył się II Przegląd Kolęd i Pastorałek. Nie zabrakło też na nim uczniów z naszej szkoły. Natalia Zawadzka wykonała dwie kolędy: ,,Jezus malusieńki’’ oraz ,,Cicha noc’’. Duet Marcelina Paszkiewicz i Agata Podlewska wystąpił z kolędą ,,Gdy śliczna Panna’’. Celem przeglądu było wspólne kolędowanie. Przez dwie godziny mieszkańcy Żmigrodu i okolic mogli miło spędzić czas.

Czytaj więcej: II Przegląd Kolęd i Pastorałek

Rozśpiewana 3C

wystepWprawdzie już 2 tygodnie po świętach, ale na wspomnienia z nimi związane warto znaleźć czas. Przedstawiamy film prezentujący występ klasy 3c na Szkolnym Konkursie Kolęd w dniu 22 grudnia 2016r.

Czytaj więcej: Rozśpiewana 3C

Jasełka, konkurs kolęd i piosenek świątecznych

W dniu 22.12 br. w Zespole Szkół Dwujęzycznych w Żmigrodzie odbyły się Wigilie klasowe i Jasełka. Jasełka, które przygotowali uczniowie klasy I a oraz II d, rozpoczęły się o godzinie 8:15. Na występ o godzinie 9:00 przybyli zaproszeni goście.
Uczniowie klasy Ia wraz z Panią Grażyną Łysikowską przygotowali atelier świąteczne, przy którym mogli zrobić sobie pamiątkowe zdjęcia.

Czytaj więcej: Jasełka, konkurs kolęd i piosenek świątecznych

Wyginam śmiało ciało, czyli pierwsza dyskoteka za nami.

Dyskoteka30.09.2016 odbyła się pierwsza w tym roku szkolnym dyskoteka. Uczniowie, głównie klas pierwszych, na wesoło zakończyli pierwszy miesiąc nauki. Była to kolejna okazja do integracji, poznania tradycji naszej szkoły i wspólnej zabawy. Jak zwykle BELGIJKA połączyła wszysktich uczestników dyskoteki, również nauczycieli.

Do zobaczenia na kolejnej szkolnej imprezie.

GALERIA

Integracja klasy Ib

DSC 1304Dnia 6 września uczniowie klasy Ib  uczestniczyli w zajęciach integracyjnych. Zajęcia odbywały  się na baszcie, gdzie pod okiem p.psycholog i wychowawczyni młodzież uczestniczyła w bardzo ciekawych zabawach, dzięki którym można było się lepiej poznać, polubić i zintegrować. Wszystko wsakzuje na to, że będziemy zgranym zespołem i będzie się nam dobrze pracowało.

Wychowawczyni klasy Ib

Czytaj więcej: Integracja klasy Ib

I A zintegrowana

DSCN22785. września 2016r. odbyły się zajęcia integracyjne dla klasy I A. Wsiedliśmy do autobusu około godz. 8:20, by pojechać do Zespołu Pałacowo-Parkowego w Żmigrodzie. Gdy dojechaliśmy na miejsce, przywitaliśmy się z panią Małgorzatą, która przyjechała z Wrocławia, gdzie również organizuje zajęcia integracyjne.

Czytaj więcej: I A zintegrowana

Rok szkolny 2016/2017 oficjalnie rozpoczęty!

Rozpoczęcie nowego roku szkolnego to ważny dzień w życiu każdego ucznia. Uczniowie zazwyczaj z niecierpliwością czekają na pierwszy dzień w szkole, a szczególnie na spotkanie się z koleżankami i kolegami po wakacjach.
Czytaj więcej: Rok szkolny 2016/2017 oficjalnie rozpoczęty!

Ostatni dzwonek w roku szkolnym 2015/2016

Zakończenie rokuW dniu 24 czerwca zakończył się rok szkolny 2015/2016. Uroczystość podsumowująca pracę uczniów i nauczycieli Zespołu Szkół Dwujęzycznych, poprowadzona przez  naszych uczniów – Zuzę Bykowską,  Szymona Lewandowskiego i Marcela Purscha - zgromadziła społeczność szkolną oraz zaproszonych gości.

Czytaj więcej: Ostatni dzwonek w roku szkolnym 2015/2016

Parada Smoków

Dnia 19 czerwca w niedzielę odbyła się Żmigrodzka Parada Smoków. Nie zabrakło na niej smoka z naszej szkoły. Przez miesiąc uczniowie gimnazjum pod okiem pani Urszuli Pietrzak i Grażyny Niemczynowskiej tworzyli smoka Szczekusia. Za szczególne zaangażowanie należy pochwalić Miłosza Klimczaka z II E, Huberta Snowydę z III B, Dominika Czepika z III B i Krystiana Parkitnego z III B. Dziękujemy też panu Emilowi, który służył pomocą.
W pochodzie brało udział 40 uczniów i 10 nauczycieli. Uczniowie nieśli smoka ulicami Żmigrodu eksponując jego piękno i wielkość. Prowadzący imprezę prezenterzy nie kryli, że Szczekuś jest bardzo oryginalny.

Czytaj więcej: Parada Smoków

Strona 1 z 9

Początek strony