Jesteś tutaj: Strona głównaŻycie szkolneWydarzenia

EUROPEJSKI DZIEŃ JĘZYKÓW 2018

dzienjezykow

W dniu 26.09.2018r. po raz kolejny obchodziliśmy w naszej szkole Europejski Dzień Języków, którego celem było promowanie nauki języków w Europie.

Czytaj więcej: EUROPEJSKI DZIEŃ JĘZYKÓW 2018

Pożegnaliśmy maturzystów

W piątek 27 kwietnia uroczyście pożegnaliśmy absolwentów III klasy Dwujezycznego Liceum Ogólnokształcącego. Już za tydzień  pierwszy ważny egzamin w ich dorosłym życiu - matura. Od jej wyników w duzej mierze zależeć będzie przyszłość tych młodych ludzi.  Zanim jednak ten dzień nadejdzie, spójrzmy, jak dzisiejsze pożegnanie uchwycił obiektyw aparatu.

Zdjęcia Martyna Gromczyńska

Egzamin gimnazjalny-informacje dla rodziców

Drodzy Rodzice w załączniku informacje dotyczące egzaminu gimnazjalnego. Prosimy o zapoznanie się.
Załączniki:
Pobierz plik (Prezentacja Egzamin 2018.ppt)Prezentacja Egzamin 2018.ppt[ ]265 kB

Niebo dzisiaj takie święte - w Zespole Szkół Dwujęzycznych w Żmigrodzie już pachnie świętami

żywa choinka 5     W dniu 22.12 br. w Zespole Szkół Dwujęzycznych w Żmigrodzie odbyły się Wigilie klasowe i Jasełka, które zostały przygotowane przez uczniów klasy II a. Na występ o godzinie 9:00 przybyli zaproszeni goście. Uczniowie klasy IIa przygotowali atelier świąteczne, przy którym uczniowie naszej szkoły mogli zrobić pamiątkowe zdjęcia. O godzinie 11 odbył się konkurs kolęd i piosenek świątecznych. Wszystkie klasy były świetnie przygotowane i wykazały się dużym zaangażowaniem. Zwycięzcami konkursu została klasa II A, miejsce II zajęła klasa III D, natomiast miejsce trzecie klasa III C. Nagrodą dla zwycięskiej klasy jest wyjazd do Wrocławia;) Mamy nadzieję, że wszyscy tego dnia spędzili miło czas w murach naszej szkoły, bo to właśnie Jasełka i wspólna Wigilia wprowadzają Nas w nastrój świąt i czynią ten czasem bardzo wyjątkowym. A nam pozostało życzyć Wszystkim wesołych Świąt Bożego Narodzenia oraz zaprosić na fotorelację z tego dnia;)

GALERIA ZDJĘĆ:    jasełka 2017   

SWIĄTECZNE ATELIER

Życzenia

Szanowni Państwo, Nauczyciele, Rodzice, Kochani Młodzi Przyjaciele!

Z okazji zbliżającego się Bożego Narodzenia i Nowego Roku wszystkim życzę pełnych miłości i spokoju Świąt Bożego Narodzenia.
Niech Nowy Rok przyniesie tę odrobinę szczęścia, która sprawi, że wszystkie podjęte działania zakończą się sukcesem.
Pragnę również serdecznie podziękować wszystkim Państwu za pamięć i skierowane do mnie oraz całej społeczności szkoły życzenia.

Katarzyna Lech
Dyrektor Zespołu Szkół Dwujęzycznych w Żmigrodzie

Dni Kultury Zdrowotnej Powiatu Trzebnickiego

           jagodaDobiegają   już końca Dni Kultury Zdrowotnej w naszej szkole. W tym roku szkolnym przebiegały  one pod hasłem "W zdrowie inwestuję, wiele zyskuję".  W ramach tego przedsięwzięcia przeprowadzone zostały  prelekcje  połączone z prezentacją multimedialną przygotowaną przez Instytut Żywności i Żywienia w Warszawie. Uczniowie klas II mieli możliwość zaznajomienia się z zasadami zdrowego odżywiania, poznali  piramidę  zdrowgo żywienia i aktywności fizycznej oraz poznali potrzeby pokarmowe swojego organizmu. Dowiedzieli  się  jakie znaczenie ma  mleko i produkty mleczne w odżywianiu, jaką funkcję pełni wapń w organizmie i dlaczego jest tak ważny. Po prelekcji otrzymali ulotki o tematyce prozdrowotnej. W holu szkoły  działał Szkolny Punkt Medyczny- uczennice z  klas trzecich  przejęły rolę pielęgniarek i dokonywały pomiarów    ciśnienia krwi, tętna i  obliczały  BMI.  Informowały również o chorobach związanych z otyłością i niedowagą. Tegoroczne Dni Kultury Zdrowotnej cieszyły się dużym zainteresowaniem młodzieży, która chętnie uczestniczyła we wszystkich zaplanowanych  działaniach.

J.Syrko - Bolaczek

Dolnośląska#Komórkomania

        Zakończyła się już w naszej szkole akcja informacyjno - edukacyjna # Komórkomania, połączna z rejestracją potencjalnych Dawców krwiotwórczych komórek macierzystych. Akcja przebiegała pod patronatem Fundacji DKMS - Warszawa dzięki wsparciu Dolnośląskiego Kuratora Oświaty. Skierowana ona była do uczniów, rodziców i grona pedagogicznego, jej intencją było budowanie odpowiedzialnego społeczeństwa obywatelskiego oraz uwrażliwianie młodzieży na problemy drugiego człowieka. W ramach akcji przeprowadzono zajęcia edukacyjne oraz kampanię promocyjną dotyczącą idei ratowania życia i zdrowia. Finałem wspólnych działań była rejestracjia  potencjalnych Dawców szpiku i komórek macierzystych -  w naszej szkole zarejestrowało   się 9 osób . Serdecznie im dziękujemy!!!  Ponadto przeprowadzono zbiórkę pieniędzy dla chorych na nowotwory krwi na całym świecie. W wyniku przeprowadzonej akcji udowoniliśmy, że jesteśmy wrażliwi na potrzeby innych i zawsze można liczyć na naszą pomoc.

J. Syrko - Bolaczek

 

Rozpoczęcie Roku Szkolnego 2017/2018

Uroczyste rozpoczęcie Roku Szkolnego 2017/2018 dla uczniów gimnazjum oraz liceum odbędzie się
4 września 2017r.  (poniedziałek)

  • 8:00 msza św. dla młodzieży i nauczycieli w kościele;
  • 9:00 uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego na sali gimnastycznej;
  • 10:15-11:00 pierwsza godzina wychowawcza;
  • 12:00 odjazdy autobusów
OBOWIĄZUJE STRÓJ GALOWY !

W załączniku wykaz sal, w których odbędą się spotkania z wychowawcami

Projekt klasy 3a „Nasze spotkanie z rodzicami”

Ostatnie tygodnie roku szkolnego to nie tylko okres radosnego i niecierpliwego oczekiwania na wakacje. To również czas wytężonej pracy w celu uzyskania jak najlepszych ocen, podsumowań i pożegnań. W przypadku klas trzecich, które nie wrócą już w mury naszej szkoły, czas ten nabiera wyjątkowego znaczenia i wymaga wyjątkowego résumé. Ostatnie spotkanie z rodzicami uczniów klasy 3a opisał dla Was Andrzej Janik.

Czytaj więcej: Projekt klasy 3a „Nasze spotkanie z rodzicami”

Podsumowanie projektu klasy 3a „Nasze spotkanie z rodzicami”

Ostatnie tygodnie roku szkolnego to nie tylko okres radosnego i niecierpliwego oczekiwania na wakacje. To również czas wytężonej pracy w celu uzyskania jak najlepszych ocen, podsumowań i pożegnań. W przypadku klas trzecich, które nie wrócą już w mury naszej szkoły, czas ten nabiera wyjątkowego znaczenia i wymaga wyjątkowego résumé. Ostatnie spotkanie z rodzicami uczniów klasy 3a opisał dla Was Andrzej Janik.

Pod koniec maja w sali numer 1, bastionie klasy 3a, odbyło się podsumowanie roku szkolnego 2016/2017. Uczniowie w ramach realizowanego projektu podzielili zadania, związane z przygotowaniem spotkania, na dwu- i trzyosobowe grupy.

Pierwsza z nich zaprojektowała, powycinała i ozdobiła zaproszenia, które zostały wręczone rodzicom. Druga grupa przygotowała prezentację podsumowującą rok szkolny z najważniejszymi wydarzeniami, takimi jak wigilia czy dzień patrona. Następna grupa zapakowała drobniutkie upominki we własnoręcznie wykonane pudełeczka i rozdała je obecnym rodzicom - za trud wychowawczy. Kolejna była odpowiedzialna za zbiórkę pieniędzy i zrobienie zakupów niezbędnych do upieczenia ciasta oraz przygotowania słodko-kawowego poczęstunku. Ostatniej grupie przypadł zaszczytny obowiązek otoczenia gości opieką.

Pani wychowawczyni dzielnie wywiązała się z zadania powitania gości oraz przekazania efektów całorocznej pracy każdego z uczniów. Spotkanie przebiegło w miłej i bardzo serdecznej atmosferze.

Szkoda, że to już koniec naszej przygody z gimnazjum.P1110018P1100948P1100952P1100955P1100975P1100981P1100980

Gala Sowy 2017

gala sowy

Nasza szkoła została wyróżniona kategoriach:

  • UCZEŃ ROKU - Kubis Patryk
  • SPORTOWIEC ROKU - Bielak Weronika
  • NAUCZYCIEL - OPIEKUN „SPORTOWCÓW ROKU” - Aleksander Wroński
  • SPORTOWA SZKOŁA - LAUREAT „ZŁOTA SOWA” POWIATU TRZEBNICKIEGO:
     Gimnazjum im. Macieja Rataja w Zespole Szkół Dwujęzycznych w Żmigrodzie

Łzy, wzruszenie i kwiaty, czyli zakończenie roku szkolnego 2016/17


Ten dzień zapamiętamy na długo. Tegoroczne zakończenie roku szkolnego to także koniec pewnej epoki. Reforma oświaty wprowadza zmiany, a za tym idą decyzje samorządów lokalnych i personalne nauczycieli. Młodzież nie nie będzie już uczyć się w pierwszej klasie gimnazjum.

Czytaj więcej: Łzy, wzruszenie i kwiaty, czyli zakończenie roku szkolnego 2016/17

Parada Smoków 2017

13 czerwca uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Paradzie Smoków, zorganizowanej w ramach Dni Żmigrodu. Dwujęzyczny Maciej podczas żmigrodzkiej parady prezentował się znakomicie. Jego głowa wykonana była
z papieru, a tułów wypełniony balonami z helem.

Czytaj więcej: Parada Smoków 2017

Strona 1 z 16

Podkategorie

Początek strony