Wycieczka rowerowa 1D

25 czerwca  klasa 1D wybrała się na wycieczkę rowerową, której głównym celem była promocja codziennej jazdy rowerem wraz z praktyczną podpowiedzią jak to robić bezpiecznie. Wyprawa trwała ok. 5 godzin i pokonany dystans wyniósł 28 km. Tego dnia pogoda była wyśmienita, było bardzo pięknie i słonecznie.

Czytaj więcej: Wycieczka rowerowa 1D

Wycieczka rowerowa 3B

2015 06 24 3b rower24 czerwca uczniowie klasa 3B pojechali na przyrodniczą wycieczkę rowerową po niezwykłej okolicy gminy Żmigród, dolinie stawów, łąk i lasów, gdzie spędziliśmy kilka niezapomnianych chwil.  Naszym dodatkowym celem było  zwiedzenie wielu ciekawych obiektów historycznych i sakralnych okolicznych wiosek.

Czytaj więcej: Wycieczka rowerowa 3B

1D i 3B z wizytą na Policji

W dniu dzisiejszym uczniowie z klas: 1D i 3B odwiedzili Komendę Policji w Żmigrodzie. Dzięki st. sierż. Markowi Ciesielskiemu młodzież mogła dokładnie dowiedzieć się na czym polega praca funkcjonariusza policji oraz jak zostać mundurowym. Podczas spotkania uczniowie zwiedzili komendę, poznali miejsce pracy policjanta oraz zobaczyli i przetestowali policyjną celę. Mieli też okazję do obejrzenia i przymierzenia wyposażenia specjalnego, wykorzystywanego jako środek przymusu bezpośredniego, którymi dysponuje Policja.

Czytaj więcej: 1D i 3B z wizytą na Policji

W kropli wody…

 

DSC 1016W minioną środę uczniowie klasy 1b i 1c uczestniczyli w wycieczce do Nadleśnictwa Żmigród. Zajęcia odbyły się w nowym Centrum Edukacji Ekologicznej. 

Lekcję rozpoczęliśmy od obejrzenia filmu, który przybliżył nam specyfikę zawodu leśnika.Następnie przenieśliśmy się do sali, w której mięliśmy okazję zobaczyć wystawę leśnych siedlisk przyrodniczych. Oprócz prezentacji wystawy pani leśnik omówiła nam formy ochrony przyrody występujących na terenie naszej gminy.

ZDJĘCIA

Czytaj więcej: W kropli wody…

Tropiciele odpadów z klasy 1D

2015 06 18 lech-metW klasie 1D w ramach godzin wychowawczych rozpoczęliśmy cykl „zielonych lekcji edukacji ekologicznej”, które służą nauce selektywnej zbiórki odpadów wkomponowanej w poznawanie pięknych i dzikich terenów o szczególnych walorach przyrodniczych. Ważnym elementem lekcji są piesze wędrówki oraz rowerowe wycieczki ułatwiająca bezpośredni kontakt młodzieży z naturą.
Serdecznie dziękujemy Panom: Zbigniewowi Świątkowskiemu oraz Panu Tomaszowi Lech za przeprowadzenie niezwykle interesujących lekcji edukacji ekologicznej.

Czytaj więcej: Tropiciele odpadów z klasy 1D

Strona 1 z 4

Początek strony