Jesteś tutaj: Strona głównaŻycie szkolneSamorząd Uczniowski

Samorząd szkolny 2017/2018

RADA SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO NA ROK 2017/2018

Przewodniczący: Franciszek Sadat
Prezydium: Dariusz Suwada
                     Martyna Janoś

Opiekun samorządu: Grzegorz Uram

Rada Samorządu Uczniowskiego 2016/2017

RADA SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO NA ROK 2016/2017

PRZEWODNICZĄCA: ALEKSANDRA SAMIŁO
ZASTĘPCA:     FRANCISZEK SADAT
PREZYDIUM:      AGATA SZYMKÓW
PATRYCJA WŁODARCZYK

OPIEKUN SAMORZĄDU:
ALEKSANDER WROŃSKI

Dzień Edukacji Narodowej - debata i otrzęsiny

aaŚroda 14 października czyli Dzień Edukacji Narodowej w Zespole Szkół Dwujęzycznych w Żmigrodzie obchodzony był jak zawsze wyjątkowo. Dzień wolny od zajęć lekcyjnych pozwolił, aby wszystkie zaplanowane wydarzenia mogły się odbyć, a działo się wiele...

. . . : : : G A L E R I A : : : . . .

Czytaj więcej: Dzień Edukacji Narodowej - debata i otrzęsiny

Wyniki wyborów opiekuna Samorządu Uczniowskiego

wybory

W miniony czwartek tj. 8 września 2016 w naszej szkole odbyły się wybory nowego opiekuna Samorządu Uczniowskiego. Głosowanie odbywało się online na platformie Fronter.

Znamy już wyniki.

Czytaj więcej: Wyniki wyborów opiekuna Samorządu Uczniowskiego

Wybór Opiekuna Samorządu Uczniowskiego

aaOd czwartku na platformie Fronter zostanie uruchomiona ankieta, na której można będzie oddawać głosy na kandydatów zgłoszonych do objęcia stanowiska Opiekuna Samorządu Uczniowskiego. W tym roku głos można oddać na:

Czytaj więcej: Wybór Opiekuna Samorządu Uczniowskiego

SAMORZĄD UCZNIOWSKI 2015/2016

SKŁAD SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO:otrzesiny

  • Przewodniczący - Mateusz Cizio
  • Zastępca przewodniczącego - Patryk Kubis
  • Sekretarz - Sandra Szajek
  • Skarbnik - Milena Żyża 

 

Wybory do samorządu uczniowskiego (2014)

We wtorek (14.10.2014) odbędą się wybory do rady Samorządu Uczniowskiego. Wybory będą prowadzone w systemie online. Uczniowie będą się logowali na szkolnej platformie Fronter i tam każdy z osobistego konta dokona wyboru swojego kandydata.

Pierwsze plakaty kandydatów pojawiły się już w hallu szkoły. Zachęcamy pozostałych kandydatów do przygotowania i wywieszenia swoich plakatów wyborczych.

W dniu wyborów odbędzie się debata, w której kandydaci będą przed całą społecznością szkolną prezentowali swoje programy.

Czytaj więcej: Wybory do samorządu uczniowskiego (2014)

Nowy opiekun Samorządu Szkolnego

Dnia 24 września 2014r. w naszej szkole odbyły się wybory nowego opiekuna SAMORZĄDU SZKOLNEGO.
Zwycięzcą i nowym opiekunem Samorządu Szkolnego został: 

PAN GRZEGORZ ADAMOWICZ
GRATULUJEMY!
Opiekunem Samorządu wiele lat była pani Joanna Ładowska.  Za koordynowanie działań uczniowskich, dobre rady, motywację do pracy, budowanie poczucia wartości i pozytywną energię  BARDZO DZIĘKUJEMY!!!

WYBORY DO SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO

Uwaga, uwagaa
Ogłaszamy wszystkim z Was
Że wyborów  nadszedł czas.
Chętni do pracy w samorządzie
Niech szykują plakaty wyborcze.
Piszą  postulaty i programy
Bo z kampanią wyborczą ruszamy.


Wszystkich uczniów Zespołu Szkół Dwujęzycznych, którzy chcieliby aktywnie działać w Samorządzie Uczniowskim, zapraszam do kandydowania w wyborach do  Rady SU.Plakaty wyborcze należy wieszać w holu szkoły na przygotowanych tablicach.

Czytaj więcej: WYBORY DO SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO

Marcel o naszej szkole

Szkoła, którą jest Gimnazjum im Macieja Rataja bardzo różni się od pozostałych gimnazjów. To co ją tak naprawdę wyróżnia to przede wszystkim nieziemska atmosfera. Jeśli jest się uczniem tej szkoły, to nie da się przeoczyć i nie poczuć tego co się tutaj dzieje. Proszę mi uwierzyć - dzieje się wiele. To właśnie Rataj, w którym mogę rozwijać się już prawie trzeci rok, dał mi coś wspaniałego.

Czytaj więcej: Marcel o naszej szkole

Wybory do Młodzieżowej Rady Miejskiej w Żmigrodzie 2013

W czwartek 19 grudnia 2013 roku młodzież naszego gimnazjum wybierze swoich przedstawicieli do Młodzieżowej Rady Miejskiej w bezpośrednich wyborach. Wybory odbędą się w tradycyjny sposób w sali nr 8 od godz. 900 do godz. 1200  a nad prawidłowym przebiegiem  czuwała  będzie komisja wyborcza.

Czytaj więcej: Wybory do Młodzieżowej Rady Miejskiej w Żmigrodzie 2013

Wybory do Młodzieżowej Rady Miejskiej w Żmigrodzie

Dobiega końca druga kadencja Młodzieżowej Rady Miejskiej w Żmigrodzie. Wybory zaplanowano na 19 grudnia 2013 roku. Wszyscy młodzi, ambitni z pomysłami mogą wystartować w  wyborach.  Rada młodzieżowa to nie tylko podstawowa lekcja demokracji tutaj, na naszym podwórku, ale także spore możliwości działania i rozwoju. Zgodnie ze statutem rady, młodym radnym może zostać osoba w wieku 13-18 lat, ucząca się lub mieszkająca w naszej gminie. Osoby chętne do pracy w radzie mogą zgłosić swoją kandydaturę do 9 XII (poniedziałek). Formularz zgłoszeniowy dla kandydatów do Młodzieżowej Rady Miejskiej w Żmigrodzie do odebrania u p. Bawolskiej lub  na stronie internetowej http://www.zmigrod.com.pl  , gdzie znajdziecie wszelkie informacje.

Marcel!

Mamy nowego przewodniczącego samorządu uczniowskiego. Jest nim Marcel Pursch. W drugiej turze głosowania, które w tym roku po raz pierwszy w całości przeprowadzone było poprzez internet, wzięło udział 176 wyborców. Co oznacza, że frekwencja wyborcza wyniosła ok. 40%. Dla porównania - frekwencja w ostatnich wyborach parlamentarnych wyniosła 48%.

Dokładne wyniki wyborów wewnątrz newsa.

Czytaj więcej: Marcel!

Strona 1 z 3

Początek strony