Matematyczne Mistrzostwa Polski 2014 - wyniki

Znane są już wyniki Matematycznych Mistrzostw Polski. Co roku w mistrzostwach bierze udział ogromna ilość uczniów z całego kraju. W ostatnich dwóch latach ilość uczestników przekroczyła 20 tysięcy uczniów z blisko tysiąca szkół.
Gratulujemy szczególnie: Karolinie Zazulczak z klasy 3B za zdobycie  2 miejsca w województwie, 25 miejsca w kraju oraz Karolinie Jadach z klasy 2A za zdobycie 1 miejsca w województwie, 31 miejsca w kraju!
Gratulujemy również wszystkim uczniom, którzy wzięli udział w konkursie.
W naszym Gimnazjum do konkursu przystąpiło 24 najlepszych matematyków z klas 1, 2 i 3, a najwyższe wyniki osiągnęli:

Czytaj więcej: Matematyczne Mistrzostwa Polski 2014 - wyniki

Nasi uczniowie wśród najlepszych w powiecie

konkurs15 maja w naszej szkole mieliśmy przyjemność gościć miłośników poezji, którzy spotkali się na XII Powiatowym Konkurs Recytacji Poezji Anglojęzycznej. Przybyło do nas 18 uczestników z 6 szkół. Konkurs bardzo mi się podobał. Wszystkie wiersze miały w sobie to coś i każdy był inaczej przedstawiony. Po wszystkich występach uczestnicy udali się na poczęstunek, a komisja miała czas na podjęcie decyzji.

Nagrody za I i II miejsce powędrowały do Gimnazjum w Obornikach Śląskich. Natomiast III miejsce zajął Marcel Pursch (klasa 3b), a IV - Barbara Łopatka (klasa 2b).

Tradycyjnie uczestnicy tego konkursu wybierali osobę, która ich zdaniem wywarła największe wrażenie. W tym roku Nagrodę przyjaźni zdobył Marcel Pursch.
Wszystkim uczestnikom serdecznie gratuluję i życzę dalszych sukcesów.

Anna Bodziona

Czytamy ze zrozumieniem najlepiej w powiecie!

IMG 108914 maja odbył się VIII Powiatowy Konkurs Polonistyczny "Czytam między słowami" 
dla uczniów gimnazjum.
Zorganizowany został przez Publiczne Gimnazjum
im. Henryka Sienkiewicza

w Prusicach pod patronatem Stowarzyszenia Oświatowego "SOWA".

Czytaj więcej: Czytamy ze zrozumieniem najlepiej w powiecie!

Konkurs "Czytam między słowami"

Etap szkolny VIII KONKURSU POLONISTYCZNEGO "CZYTAM MIĘDZY SŁOWAMI" organizowanego pod patronatem Stowarzyszenia Oświatowego SOWA już za nami!

Celem tego konkursu było przypomnienie, jak ważna jest umiejętność czytania ze zrozumieniem.

I tak jak co roku uczestnicy otrzymali tekst, który trzeba było uważnie przeczytać, a następnie odpowiedzieć na odnoszące się do niego pytania.

Czytaj więcej: Konkurs "Czytam między słowami"

Wyniki konkursu o Dolinie Baryczy!

W czwartek 8 maja odbył się Szkolny Konkurs Wiedzy o Dolinie Baryczy. Uczestnicy zmagali się z zadaniami testowymi, opisowymi oraz rozpoznawali organizmy na podstawie fotografii. Ostatecznie przyznano 4 nagrody. 

Czytaj więcej: Wyniki konkursu o Dolinie Baryczy!

Konkurs Wiedzy o Dolinie Baryczy

Przypominam, że w najbliższy czwartek (08.05.14r.) obędzie się szkolny konkurs wiedzy o Dolinie Baryczy. Spotykamy się na 4 lekcji w sali biologicznej.

Weronika Surmań

I miejsce w XI Powiatowym Konkursie Plastycznym

W środę 30 kwietnia w Starostwie Powiatowym w Trzebnicy odbyło się podsumowanie XI Powiatowego Konkursu Plastycznego "Nasza Mała Ojczyzna " pod hasłem: "Sport w powiecie trzebnickim- moja ulubiona dyscyplina" .

Czytaj więcej: I miejsce w XI Powiatowym Konkursie Plastycznym

KONKURS O UNII EUROPEJSKIEJ

Unie EuropejskaW  związku ze zbliżającym się konkursem powiatowym o Unii Europejskiej pt.  "Jestem Europejczykiem". Ogłaszam, że etap szkolny do konkursu odbędzie się dn. 06.05.2014 r. (wtorek) na godz. 4 lekcyjnej.
Tematyka: Ogólne wiadomości o Unii , Założycielach, Instytucjach i ich funkcjach, Geografii, Przyrodzie, Zabytkach, Statucie, Euroregionach, Cechach szczególnych i zwyczajach np. W którym kraju charakterystyczną potrawą  jest dżem marchewkowy? itp.

Czytaj więcej: KONKURS O UNII EUROPEJSKIEJ

Matematyka w kadrze

Serdecznie zapraszamy do udziału w konkursie MATEMATYKA W KADRZE. Konkurs polega na złapaniu matematyki w kadrze aparatu. Więcej informacji znajdziecie tutaj a regulamin konkursu można przeczytać na stronie organizatora www.fotomatematyka.pl

Czytaj więcej: Matematyka w kadrze

Deutsch macht wirklich Spaß!

IMG 7538Z ogromną radością pragniemy poinformować o sukcesie językowym naszych gimnazjalistów!

Alicja Bagińska (3B), Sybilla Nowak (3E) i Marcel Pursch (3B) -  laureaci szkolnych eliminacji XV. Konkursu Języka Niemieckiego  - w dniu 11.04.2014 r. wzięli udział w kolejnym etapie, tym razem powiatowym, który odbył się w Powiatowym Gimnazjum Sportowo-Językowym w Trzebnicy. Wśród dziewiętnastu uczestników z gimnazjów Powiatu Trzebnickiego na podium stanęli uczniowie Publicznego Gimnazjum w Pęgowie, zajmując I. i III. miejsca. Nasi uczniowie również wrócili z laurami:

Czytaj więcej: Deutsch macht wirklich Spaß!

Konkurs Poezji Śpiewanej im. Agnieszki Osieckiej

W środę 9 kwietnia młodzież z naszego gimnazjum, pod opieką Pani Grażyny Niemczynowskiej wzieła udział w Konkursie Poezji Śpiewanej im. Agnieszki Osieckiej w Miliczu.

Czytaj więcej: Konkurs Poezji Śpiewanej im. Agnieszki Osieckiej

Talenty w Zamku Książąt Oleśnickich

Rejonowy 59. Dolnolski Konkurs RecytatorskiW sobotę 5 kwietnia Barbara Łopatka i Aleksandra Smektała reprezentowały nasze gimnazjum w Rejonowym 59. Dolnośląskim Konkursie Recytatorskim.

Organizatorem konkursu było Powiatowe Centrum Edukacji i Kultury w Oleśnicy. W Zamku Książąt Oleśnickich wystąpiło 34 recytatorów i wykonawców poezji śpiewanej z rejonu dawnego województwa wrocławskiego.

Czytaj więcej: Talenty w Zamku Książąt Oleśnickich

Wyniki konkursu języka niemieckiego

Po piątkowych eliminacjach wiemy już, kto będzie reprezentował naszą szkołę w Powiatowym Konkursie Języka Niemieckiego w Trzebnicy. Są to:

Marcel Pursch (3b), który na teście stracił tylko 1 punkt do maksymalnego wyniku i zajął I miejsce,

Alicja Bagińska (3b) II miejsce oraz

Sybilla Nowak (3e) III miejsce.

Warto dodać, że o krok od zwycięstwa, na pechowym IV miejscu, znaleźli się Weronika Wojtkowiak (3b) i Radek Zazulczak (2b).

Wszystkim uczestnikom konkursu serdecznie dziękujemy, a za Marcela, Alę i Sybillę trzymamy kciuki już w ten piątek!

 

Strona 1 z 5

Początek strony