Sukces projektu ekologicznego

2012 06 27 ekologia       Wczoraj tj. 27 czerwca 2012r. uczniowie naszej szkoły wraz z panią dyrektor Katarzyną Lech i panią Jadwigą Syrko – Bolaczek wzięli udział w uroczystym ogłoszeniu wyników ogólnopolskiego konkursu Projektu Ekologia - współfinansowanego przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego Kapitał Ludzki.

Uroczystość odbyła się w Muzeum Mineralogicznym Uniwersytetu Wrocławskiego.

W konkursie na najciekawszą prezentację problemu badawczego w ramach Projektu Ekologia wzięły udział zarówno szkoły gimnazjalne, podstawowe i średnie .

Wśród szkół gimnazjalnych I miejsce zdobyło Gimnazjum im. Macieja Rataja w Żmigrodzie za projekt „Czy woda leczy?’. Projekt realizowany pod opieką nauczyciela biologii Jadwigi Syrko – Bolaczek.

Czytaj więcej: Sukces projektu ekologicznego

Nagrody dla najlepszych

W czwartek 14 czerwca na lekcji 4. odbędzie się wręczenie nagród dla uczniów- zwycięzców ostatnich konkursów i zawodów sportowych. Klasy wraz z opiekunami zapraszam do hali spotowej na uroczystość wręczenia.

Ekotest

20 kwietnia 2012r. odbył się „ekotest”, czyli Ogólnopolski Konkurs Wiedzy na temat Ekologii i Ochrony Środowiska. Wzięło w nim udział 19 326 uczniów z 16 województw, w tym 1170 osób z naszego województwa. Konkurs przeprowadzony był w trzech różnych kategoriach wiekowych. W grupie gimnazjalistów uczniowie naszej szkoły uplasowali się na bardzo wysokich pozycjach na tle Polski.

Czytaj więcej: Ekotest

X Powiatowy Turniej Reportażu- wyniki

wystawaW czwartek 31 maja odbyło się podsumowanie X Powiatowego Turnieju Reportażu. Wzięli w nim udział uczestnicy zmagań konkursowych, panie dyrektor i wicedyrektor szkoły oraz redaktor naczelna "Wiadomości Żmigrodzkich" Małgorzata Kosińska. Podsumowaniu towarzyszyła wystawa fotoreportaży. A oto wyniki dziesiątej edycji konkursu:

Czytaj więcej: X Powiatowy Turniej Reportażu- wyniki

Matematyczne Mistrzostwa Polski - wyniki

Znane są już wyniki Matematycznych Mistrzostw Polski.
W mistrzostwach wzięło udział  20039 uczniów w tym 1778 z woj. dolnośląskiego.

Gratulujemy Weronice Wojtkowiak z klasy 1B za zdobycie  1 miejsca w województwie, 23 miejsca w kraju!

Gratulujemy również wszystkim uczniom, którzy wzięli udział w konkursie.
W naszym Gimnazjum do konkursu przystąpiło 35 najlepszych matematyków z klas 1, 2 i 3, a najwyższe wyniki osiągnęli:

Czytaj więcej: Matematyczne Mistrzostwa Polski - wyniki

20 lat Państwowej Straży Pożarnej - konkurs plastyczny

DSC01413Dnia 25 maja nasze uczennice pod opieką p. Grażyny Niemczynowskiej udały się do Trzebnicy na podsumowanie powiatowych eliminacji XIV Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego pod hasłem „20 lat Państwowej Straży Pożarnej – jak nas widzą tak nas malują” .

Czytaj więcej: 20 lat Państwowej Straży Pożarnej - konkurs plastyczny

X Powiatowy Turniej Reportażu- podsumowanie

W czwartek 31 maja o godz.10 w holu szkoły odbędzie sie podsumowanie X Powiatowego Turnieju Reportażu. Jury oceniło prace w dwóch kategoriach: reportaż (20 prac) oraz fotoreportaż (10 prac). Wyniki zostaną ogłoszone podczas podsumowania, na które zapraszam niżej wymienionych uczniów:

Czytaj więcej: X Powiatowy Turniej Reportażu- podsumowanie

"Czytam ze zrozumieniem"

W naszej szkole odbył się SZKOLNY KONKURS POLONISTYCZNY pod hasłem "CZYTAM MIĘDZY SŁOWAMI".

Przeznaczony był dla uczniów klas I, II, III.

Konkurs ten organizowany jest po to, aby uczniowie doskonalili czytanie ze zrozumieniem-umiejętność najważniejszą i zawsze sprawdzaną na egzaminie gimnazjalnym.

Do konkursu przystąpiło łącznie 55 uczniów  z klas pierwszych( 21 osób), drugich (18 osób) i trzecich (16 osób).

Czytaj więcej: "Czytam ze zrozumieniem"

Rejonowy etap konkursu recytatorskiego

Dnia 31.03.2012r w Gminnym Centrum Kultury i Sportu w Kobierzycach, odbył się etap rejonowy 57 DOlnośląskiego Konkursu recytatorskiego dla uczniów szkół gimnazjalnych.

Nasz powiat reprezentowali Aleksandra Klimkowska oraz Bartosz Smektała...

 

Czytaj więcej: Rejonowy etap konkursu recytatorskiego

Ogólnopolski Konkurs "EKOTEST"

logoekotestDnia 20.04.2012 w Gimazjum im. Macieja Rataja w Żmigrodzie, odbył się Ogólnopolski Konkurs "EKOTEST".

Głównym Celem konkursu jest promowanie postaw ekologicznych wśród uczniów oraz zwiększenie ich świadomości wobec współczesnych zagrożeń środowiska naturalnego. Z naszego gimnazjum zgłosiło się 18 osób.

Nauczycielem organizującym i koordynującym ten konkurs w naszej szkole jest nauczyciel biologii- p. Jadwiga Syrko-Bolaczek.

Bp ;)

Czytaj więcej: Ogólnopolski Konkurs "EKOTEST"

Reporterem być, czyli X Powiatowy Turniej Reportażu

Zapraszam do udziału w zmaganiach turniejowych. Konkurs podzielony jest na dwie kategorie: reportaż i fotoreportaż. Jak napisać reportaż, dowiadujecie się na lekcjach języka polskiego. Natomiast chętnych do udziału w kategorii fotoreportaż zapraszam w najbliższy poniedziałek na krótkie warsztaty na ten temat (po lekcji 7. sala 20, prowadząca Elzbieta Kostecka). Dodatkowe informacje u waszych polonistów a poniżej regulamin turnieju.

"Jestem Europejczykiem"

Konkurs o Unii Europejskie

 1.Cele konkursu:

  • inspirowanie uczniów do zainteresowania się problematyką europejską
  • przybliżanie wiedzy o krajach Unii
  • uświadamianie młodzieży ich roli w zjednoczonej Europie
  • szerzenie wśród uczniów wiedzy o krajach różniących się kulturą, zwyczajami, językami ale prowadzących wspólna politykę gospodarczą i społeczną 
  • popularyzowanie wiedzy o działalności UE poprzez poszukiwanie przez uczniów informacji o tej organizacji w mediach

Zapraszam osoby zainteresowane problematyką UE do udziału w konkursie.

 Zapisy u p. Joanny Ładowskiej do 16.04.2012r.

 Konkurs odbędzie się 20.04.2012r. na lekcji 3 w sali wos.

 

Konkurs Fotograficzny - Pocztówka z Powiatu Trzebnickiego

Starostwo Powiatowe w Trzebnicy ogłasza konkurs fotograficzny pt. Pocztówka z Powiatu Trzebnickiego.  Konkurs trwa od 26.03.2012r. do 30.04.2012r. Każdy uczestnik może nadesłać maksymalnie 5 fotografii, fotografie mają przedstawiać przyrodę, krajobrazy, turystykę aktywną - Krainy Wzgórz. Trzebnickich.Nie zezwala się na stosowanie fotomontaży polegających na łączeniu elementów fotografii pochodzących z różnych plików lub dokonywania zmian oryginalnej kompozycji fotografii. Nie dopuszcza się również sztucznego zwiększania rozdzielczości fotografii.  http://powiat.trzebnica.pl/

Zapraszamy do wzięcia udziału w konkursie.

Załączniki:
Pobierz plik (regulamin_konkursu_fotograficznego.pdf)regulamin_konkursu_fotograficznego.pdf[ ]275 kB

Strona 1 z 4

Początek strony