Jesteś tutaj: Strona głównaŻycie szkolneBiblioteka

Święta na starej pocztówce

Z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia biblioteka szkolna przygotowała niecodzienną wystawę pocztówek świątecznych. Prezentowane kartki pochodzą ze zbiorów prywatnych z lat 70., 80. i 90 XX wieku. Najciekawsze pocztówki oprócz tradycyjnych motywów świątecznych przedstawiają kolędników w strojach góralskich oraz znane postaci: Kubusia Puchatka i Misia Uszatka.
Wystawę można oglądać w bibliotece szkolnej do 6 stycznia 2017 roku.
Zapraszamy!

Czytaj więcej: Święta na starej pocztówce

PIGUŁKA EDUKACYJNA


W ramach Dolnośląskiego Festiwalu Nauki odwiedziliśmy Uniwersytet Przyrodniczy, Politechnikę Wrocławską oraz Ossolineum. Uczestnicząc w  wykładach: Głodny, czy syty świat?, Dawne mapy – okruchy wizerunku planety i Metody komputerowe w naukach o Ziemi, uczniowie gimnazjum i liceum skupili swoją uwagę na poszerzaniu wiedzy na temat naszej planety. Przyjrzeli się jej odbiciu kartograficznemu, problemowi jakim jest głód i niedożywienie wpływające na jakość i długość życia całej populacji, oraz zwrócili uwagę na znaczenie rozwoju informatyki dla nauk o Ziemi.

http://www.festiwal.wroc.pl/2016/?c=about&id=5

GALERIA FOTOGRAFII

Czytaj więcej: PIGUŁKA EDUKACYJNA

2e na Dolnośląskim Festiwalu Nauki

Festiwal Nauki 219 września klasa IIe wzięła udział w XIX Dolnośląskim Festiwalu Nauki. Pierwszym celem wycieczki był Wydział Nauk o Żywności na Uniwersytecie Przyrodniczym i wykład pt: „Głodny czy syty świat?”. Podczas zajęć młodzież przekonała się, że głód wynikający z braku jedzenia i marnotrawienie żywności to zjawiska często występujące obok siebie. Aby temu zapobiegać powstał ciekawy projekt „FEED Them UP”, realizowany w Warszawie (planowany we Wrocławiu).

Czytaj więcej: 2e na Dolnośląskim Festiwalu Nauki

Zwrot książek do biblioteki szkolnej

W związku ze zbliżającym się zakończeniem roku szkolnego biblioteka szkolna informuje, że do 10 czerwca 2015 roku  należy oddać wszystkie wypożyczone książki - lektury i podręczniki.

Prosimy o terminowy zwrot książek! 

Biblioteki szkolne rządzą

Już od 16 lat na całym świecie obchodzone jest Międzynarodowe Święto Bibliotek Szkolnych, które początkowo obchodzone było w czwarty poniedziałek października. Jednak w 2008 roku zostało ono przemianowane na Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych, co oznacza iż świętujemy cały październik. A po co? Aby zwrócić uwagę na ogromną rolę bibliotek w życiu szkoły, w nauce i rozwijaniu zainteresowań czytelniczych. W tym roku oficjalne hasło święta to School Library Rocks, czyli Biblioteki szkolne rządzą.

 

Z tej okazji, nie tylko dla miłośników książek, przygotowaliśmy konkurs fotograficzny "Przyłapani na czytaniu", którego regulamin znajdziecie na tablicy przed szkolną biblioteką oraz w czytaj więcej.

 

 

Czytaj więcej: Biblioteki szkolne rządzą

„Z książką mi do twarzy…”

BIBLIOTEKA - szkolne centrum informacji, w obecnym roku szkolnym, proponuje spotkania oraz wyjazdy informacyjno-edukacyjne do ważnych placówek kultury naszego regionu.informacja

Wszystkich uczniów, rodziców i nauczycieli zainteresowanych ofertą prosimy o kontakt z organizatorami – Teresą Ostromecką i Urszulą Pudłowską

Załączniki:
Pobierz plik (oferta biblioteki.pdf)OFERTA[ ]262 kB

Giełda podręczników

  We wtorek 23 czerwca 2015 r.

na 4. i 5. godzinie lekcyjnej w holu szkoły

               odbędzie się giełda podręczników.

  Serdecznie zapraszamy !

Zwrot książek do biblioteki szkolnej - WAŻNE!

W związku ze zbliżającym się zakończeniem roku szkolnego biblioteka szkolna informuje, że do 17 czerwca 2015 roku  należy oddać wszystkie wypożyczone książki.

Prosimy o terminowy zwrot książek! 

Światowy Dzień Ksiażki i Praw Autorskich

Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich już dziś, 23 kwietnia! Z tej okazji po raz dziewiętnasty w całej Polsce odbywać się będą akcje mające na celu promowanie czytelnictwa, edytorstwa i ochronę własności intelektualnej prawem autorskim.

Idea święta książki ma swój początek w Katalonii i sięga roku 1930. Data obchodów – 23 kwietnia - jest nieprzypadkowa, bowiem ma ona symboliczne znaczenie dla literatury światowej. Związana jest z rocznicą urodzin lub śmierci takich wielkich pisarzy jak Szekspir, Cervantes, Druon, Nabokov. Tego dnia w Hiszpanii każdy kupujący książkę dostaje w prezencie różę.

Czytaj więcej: Światowy Dzień Ksiażki i Praw Autorskich

Nowości książkowe w bibliotece

 

Miło mi poinformować, iż przed feriami biblioteka szkolna wzbogaciła się o nowe lektury oraz wiele ciekawych pozycji książkowych ppodejmujących problematykę młodzieżową. Nie zapomniałam też o entuzjastach fantastyki i powieści detektywistycznych. Zapraszam więc nie tylko do zapoznania się z listą nowych książek, ale również do ich przeczytania!

Czytaj więcej: Nowości książkowe w bibliotece

Nowe regulaminy w bibliotece

W związku ze zmianami w regulaminie biblioteki oraz regulaminie korzystania ze stanowisk komputerowych dostępnych w bibliotece wszystkich uczniów i nauczycieli zapraszam do zapoznania się z ich treścią.

Oba regulaminy obowiązują od 1 lutego 2014 r.

Strona 1 z 2

Początek strony