Jesteś tutaj: Strona głównaWydarzeniaNocne maratonyNoc warsztatowo-filmowa klasy 1E

Noc warsztatowo-filmowa klasy 1E

DSC02795W nocy z piątku na sobotę (16./17. marca) nasze gimnazjum tętniło życiem. A wszystko za sprawą uczniów z klasy 1E, którzy odbywali w tym czasie swój drugi maraton warsztatowo-filmowy.

Zajęcia warsztatowe dotyczyły głównie języka niemieckiego: uczyliśmy się piosenek, rapowaliśmy własne teksty oparte o gramatykę niemiecką. Ale uznanie uczniów zdobyły też inne punkty takie jak omawianie z projektorem własnych zainteresowań na podstawie wykonanych własnoręcznie map myśli (mind map) lub też czytanie a nawet inscenizowanie wierszy Wisławy Szymborskiej.

Fragmenty wypowiedzi uczestników:

Oliwia: Na ostatniej nocy filmowej która odbyła się 16.03.2012-17.03.2012, wykonywaliśmy ćwiczenia w języku niemieckim, oglądaliśmy filmy, śpiewaliśmy. Bardzo podobało mi się śpiewanie w grupie oraz rozmawianie na temat mapek myśli. Nauczyłam się że język niemiecki może być zabawny oraz że można różnie się z nim bawić. Dowiedziałam się również że "Adjektive" (przymiotniki) piszemy z małej litery a "Substantive" (rzeczowniki) z dużej, co mnie zdziwiło, gdyż w polskim języku i to, i to piszemy z małej litery, widocznie w Niemczech rzeczy, ludzie i przedmioty są ważne!

Ada: Mieliśmy różne gry i zabawy. Najbardziej mi się podobały filmy i zabawy po niemiecku. Dowiedziałam się z map myśli innych dużo ciekawych rzeczy.

Kacper: Dnia 16.03.2012r. o godz 18:00 rozpoczęła się noc filmowa w klasie 1e. Ta noc była bardzo interesująca ponieważ robiliśmy my tam bardzo dużo ciekawych rzeczy jak np. rozmawialiśmy w spólnym gronie klasowym, śpiewaliśmy piosenki, graliśmy w gry na komputerach przedstawialiśmy nasze mapy myśli i oglądaliśmy filmy.

Patrycja: Maraton filmowy był naprawdę ciekawy, podobało mi się pomimo tego że chciało mi się spać po zajęciach, jakie wykonywaliśmy. Pierwszą rzeczą jaką zrobiliśmy to wspólnie rapowanie, było to dosyć nudne ponieważ trwało to za długo. Zanim wybraliśmy rzeczowniki i zjedliśmy to minęła godzina, co mi się nie podobało. Gdy to nagramy to będzie świetny efekt. Następną rzeczą było śpiewanie, nauczyłam się piosenki "Panie Janie" po niemiecku, to mi się podobało. Trzecia rzeczą jaką zrobiliśmy było czytanie poezji Szymborskiej, to była najlepsze w całym maratonie : ) Gdy to nagramy będzie super.

Sybilla: Noc filmowa była całkiem nie zła. Najbardziej podobało mi się czytanie wiersza Szymborskiej ,,Pogrzeb" oraz przedstawianie naszych map myślowych. na początku mieliśmy zajęcia integracyjne ok. 2 w nocy zaczęliśmy oglądać filmy , aż do rana czyli do zakończenia maratonu. Wszystkie ćwiczenia kształtujące bardzo mi się podobały , były ciekawe , zabawne a za jednym razem integrowały uczestników między sobą.

=========================

Galeria zdjęć:

https://picasaweb.google.com/zmigrod2/NocWarsztatowoFilmowa

Proszę zarejestruj się by móc dodawać komentarze do tego artykułu.
Początek strony