Jesteś tutaj: Strona głównaWydarzeniaNocne maratonyMaraton Nocny - połączyliśmy naukę i zabawę w jedno!

Maraton Nocny - połączyliśmy naukę i zabawę w jedno!

MARATON NOCNY to impreza, na którą uczniowie zawsze czekają z niecierpliwością. O dużym zainteresowaniu naszym ostatnim maratonem niech świadczy fakt, że wzięło w nim udział ponad 160 uczniów. Z piątku na sobotę cała grupa pod opieką nauczycieli i rodziców uczyła się i bawiła w myśl motta naszej szkoły: UCZYMY PRZEZ DZIAŁANIE.

Łączenie nauki z zabawą motywuje uczniów do aktywności, kształtuje kreatywność i postawę otwartości.
Około godziny 22:00 rozpoczęły się warsztaty. Różnorodność warsztatów pozwoliła każdemu uczniowi znaleźć coś ciekawego dla siebie. Podczas maratonu nocnego, p. Marcin Kubis, uczył uczniów jak wiązać krawaty, p. Iwona Grzybowska jak zaplatać warkocze i dobrać odpowiednią fryzurę, a p. Anna Hupa prowadziła zajęcia taneczne, oraz karaoke. Na holu odbyło się „ekologiczne atelier” prowadzone przez p. Grażynę Łysikowską, uczniowie mogli tam wziąć udział w sesji zdjęciowej ze świeżakami. Pani Agata Julukowicz wraz z samorządem uczniowskim przygotowała „salę kinową” gdzie uczniowie mogli obejrzeć różnorodne filmy. Podczas maratonu, nie zabrakło również zajęć artystycznych prowadzonych przez p. Grażynę Niemczynowską oraz p. Urszulę Pudłowską. Efektem tych warsztatów były piękne kartki bożonarodzeniowe. W międzyczasie, nasza absolwentka, Karolina Lech przeprowadziła warsztaty pielęgnacji skóry. Zajęcia te, zgromadziły dużą liczbę osób zainteresowanych kosmetykami. Uczestniczki warsztatów nauczyły się jak tworzyć kosmetyki z naturalnych składników, oraz przez chwilę mogły poczuć się jak w prawdziwym salonie piękności, korzystając z drobnych, relaksujących zabiegów kosmetycznych. Uczniowie również mieli możliwość uczestniczenia w zajęciach w przenośnym planetarium Bajkonur zorganizowany przez p. Monikę Żurek. To niezwykłe miejsce wyposażone w najnowocześniejszy w Polsce projektor typu rybie oko przeniosło nas w świat kosmosu. Astronom, podróżnik i zapalony popularyzator nauki wyjaśnił nam wiele zagadek związanych z wyprawami na Księżyc i wyścigiem technologicznym dotyczącym ekspedycji pozaziemskich. Ciekawy wykład i pokaz ukazał nam historie badań Księżyca oraz rywalizację między ekipami ekspedycyjnymi a także możliwe korzyści z nowego wyścigu na naszego naturalnego satelitę. Z okazji Andrzejek rodzice przygotowali wróżby. W międzyczasie w kuchni, pod okiem p. Marii Jaroszuk i rodziców uczniowie przygotowali gofry i tosty, a na hali trwały rozgrywki sportowe zorganizowane przez p. Tomasza Zakrzewskiego. Około 3.00 zakończyły się wszystkie planowane warsztaty. Zaczęły się seanse filmowe w klasach, nocne rozmowy, słuchanie muzyki itp. Noc szybko minęła, po wspólnym śniadaniu, pełni wrażeń, zadowoleni, trochę zmęczeni, zakończyliśmy MARATON.

Wszystko to sprawiło, że noc upłynęła bardzo szybko. Najważniejsze, że integracja i  aktywizacja uczniów do działania były widoczne na każdym kroku. Cel został osiągnięty. Szczególnie cieszy nas, że w organizację maratonów włączyli się przedstawiciele rady rodziców oraz absolwenci naszego gimnazjum. Składamy podziękowania za zaangażowanie dla wszystkich rodziców, nauczycieli i absolwentów szkoły.
 Kolejny nocny maraton u Rataja organizowany przez stowarzyszenie „ Zielony Bazyliszek” już w marcu.

Zapraszamy,
Monika Żurek i Agata Julukowicz
GALERIA

Prezentacja - pielęgnacja skóry

 

Proszę zarejestruj się by móc dodawać komentarze do tego artykułu.
Początek strony