Jesteś tutaj: Strona głównaWydarzeniaNocne maratony"Nocne marki" u Rataja

"Nocne marki" u Rataja

Maraton1„Nocne marki” u Rataja, czyli kolejny MARATON za nami.

MARATON NOCNY to impreza, na którą uczniowie zawsze czekają z niecierpliwością. O dużym zainteresowaniu naszym ostatnim maratonem niech świadczy fakt, że wzięło w nim udział ponad 170 uczniów. Z piątku na sobotę ( od godz. 18.00 do 6.00) cała grupa pod opieką nauczycieli i rodziców uczyła się i bawiła w myśl motta naszej szkoły: UCZYMY PRZEZ DZIAŁANIE. Łączenie nauki z zabawą motywuje uczniów do aktywności, kształtuje kreatywność i postawę otwartości.


O godzinie 19.00 rozpoczęły się warsztaty. Uczniowie mogli wybrać EKO – kuchnię lub KUCHNIĘ MOLEKULARNĄ, czyli tradycyjną kuchnię lub kuchnię owianą tajemniczością zagadnień chemicznych. Niezależnie od wyboru uczniowie mogli spróbować potraw w każdej z wymienionych kuchni. Warsztaty tradycyjnej kuchni prowadziła p. E. Kostecka i p. A. Siuda, natomiast warsztaty kuchni molekularnej przygotowały p.p. B. Szymanowicz i J. Bolaczek. Jednocześnie trwały warsztaty artystyczne przygotowane przez p. G. Niemczynowską. Tymczasem w holu szkoły zaczęły się pojawiać stoły udekorowane w różnym stylu przez uczniów. Był to efekt kolejnych warsztatów, tym razem poprowadzonych przez p. J. Kubiak.
W sali 19 zgromadzili się adepci sztuki filmowej. Celem warsztatów, które poprowadził absolwent naszej szkoły G. Nogała, była nauka montażu filmów nakręconych na potrzeby naszej szkoły. Uczestnicy kierowani przez p. G. Łysikowską na bieżąco kręcili filmiki z MARATONU i montowali je, wybierając najlepsze ujęcia. Efekty pracy będą opublikowane wkrótce na szkolnym kanale RATAJ. TV.
Z małym poślizgiem rozpoczęło się na holu spotkanie uczniów z p. Romanem Bartkowiakiem, który bardzo ciekawie opowiadał o swojej pasji, jaką jest udział w maratonach pływackich. Maratończyk mówił jak rozpoczęła się jego przygoda z pływaniem, o ludziach, którzy pomogli mu tę pasję rozwijać, o dotychczasowych osiągnięciach. Oczywiście jak na sportowca przystało mówił o zdrowym trybie życia, odżywianiu, treningach. Uczniowie z zainteresowaniem wysłuchali i obejrzeli film. Spotkanie z mistrzem odbyło się dzięki zaangażowaniu p. G. Niemczynowskiej.
W tym momencie nastąpiła przerwa na posiłek …
Wracamy na warsztaty. Kiedy jedni jeszcze kończyli posiłek, inni już byli gotowi do warsztatów tańca, które poprowadzili uczniowie: Jakub Wisz, Ola Samiło i Patrycja Włodarczyk. Instruktorzy tańca byli świetnie przygotowani przez p. A. Hupę, która niestety nie mogła wziąć udziału w naszym MARATONIE.
Między układami tanecznymi przyszedł czas na posumowanie kolejnych warsztatów. Projekt nosił tytuł INSPIRACJE MODOWE i był przygotowywany pod kierunkiem p. J. Kubiak. Uczniowie i co odważniejsi nauczyciele prezentowali modę z różnych czasów i stylów : lata międzywojenne, „dzieci kwiaty”, styl country. Hol zamienił się w wybieg, a przygotowany przez uczniów komentarz i filmy przybliżały nam tamte czasy. Było kolorowo, wesoło i inspirująco.
Tymczasem w sali numer 8 zgromadzili się szachiści, którzy pod bacznym okiem rodzica - p. G. Szulca rozegrali turniej szachowy . Zwycięzcą okazał się Bartek Gorący. Dziękujemy rodzicom z zorganizowanie tego turnieju.
Na holu szkoły zaczynają swoje popisy wokaliści. Uczniowie i nauczyciele chętnie biorą udział w szkolnym KARAOKE, którego opiekunem była p. A. Julukowicz
Po drugiej stronie holu ustawiło się szkolne atelier. Tym razem hasło przewodnie brzmi   „biało –czerwone to barwy niezwyciężone”. Efekt pracy tego zespołu warsztatowego będzie można zobaczyć na wystawie poświęconej zbliżającym się naszym świętom narodowym: 2 maja – DZIEŃ FLAGI, 3 maja – ŚWIĘTO KONSTYTUCJI 3 MAJA. Opiekunem tych warsztatów była p. G. Łysikowska.
Wreszcie po godzinie 23.00 otworzyła swoje podwoje sala gimnastyczna. Tam też do godziny 2.00 pod czujnym okiem p.p. A. Wrońskiego, T. Zakrzewskiego i G. Urama każdy mógł zrealizować swoje sportowe pasje : piłka nożna , siatkówka , koszykówka, tenis stołowy, ergowiosła, siłownia.
Jeżeli jednak nadmiar energii ktoś chciał spożytkować inaczej, to mógł to zrobić na dyskotece, która spontanicznie rozkręciła się w holu szkoły.
Około 3.00 zakończyły się wszystkie planowane warsztaty. Zaczęły się seanse filmowe w klasach, nocne uczniów rozmowy, słuchanie muzyki, nieliczni próbowali zasnąć.
Noc szybko minęła. Po wspólnym śniadaniu w holu szkoły, pełni wrażeń, zadowoleni, trochę zmęczeni, zakończyliśmy ostatni w tym roku szkolnym MARATON.

 


Zapraszamy na kolejny MARATON w roku szkolnym 2016/ 2017

PRZEŻYJMY TO JESZCZE RAZ:

FOTOGALERIA1

MARATON4

MARTATON10

MARATON3

MARATON5

MARATON7

MARATON8

Proszę zarejestruj się by móc dodawać komentarze do tego artykułu.
Początek strony