Nocny mini maraton matematyczny w 1 LO

2015 12 04 mem matematyka lW piątkowy wieczór 4.XII o godzinie 18 rozpoczął się min maraton matematyczny dla klasy 1  LO. Maraton to świetna okazja do nietypowego spotkania koleżeńskiego i rozwiązywania zadań w miłej atmosferze.

Co roku „The Wall Street Journal” publikuje ranking zawodów. Wśród dziesiątki najlepszych od wielu lat królują zawody matematyczne lub wykorzystujące matematykę.

Matematyk, programista, aktuariusz (specjalista od oceny ryzyka ubezpieczeń), statystyk, analityk systemów komputerowych. W 2009 roku trzy pierwsze zawody w tym rankingu były związane z matematyką. http://www.swiatmatematyki.pl


Podczas maratonu młodzież rozwiązywała zadania z matematyki na poziomie rozszerzonym z 2 działów: liczby rzeczywiste, równania i nierówności z wartością bezwzględną. W rytmie ulubionego utworu muzycznego „Parabole Tańczą”, uczniowie przygotowali pomoce naukowe  do tematów z działu „Funkcja kwadratowa”
Świetna atmosfera sprawiła, że czas minął bardzo szybko. Zachęcam licealistów  do udziału w kolejnych spotkaniach matematycznych.

nauczyciel matematyki: Anna Wołoszyn

 

Share
Proszę zarejestruj się by móc dodawać komentarze do tego artykułu.