Jesteś tutaj: Strona głównaWydarzeniaNocne maratonyMaraton Nocny w Zespole Szkół Dwujęzycznych w Żmigrodzie

Maraton Nocny w Zespole Szkół Dwujęzycznych w Żmigrodzie

Połączyliśmy naukę, zabawę i sukces w jedno!

W nocy z 23 na 24 października nasza szkoła tętniła życiem. Podczas maratonu uczniowie przebywali w szkole pod opieką nauczycieli od wieczora do rana, a ich pobyt urozmaicony był całą paletą zajęć. Pokazy efektownych doświadczeń chemicznych o godzinie 21.00 zrobiły ogromne wrażenie. Pomysłodawczynią i organizatorką tej części była pani Monika Żurek.
Podczas zajęć  uczniowie wykonywali doświadczenia. Chętni, wybrani z grupy korzystając ze wskazówek prowadzącego, eksperymentowali przed publicznością. Całości towarzyszyło odpowiednie omówienie (wytłumaczenie obserwowanego zjawiska). Była nauka, zabawa i działanie.


Po wrażeniach związanych z doświadczeniami chemicznymi wszyscy udali się na wybrane przez siebie dodatkowe zajęcia. Dużym powodzeniem cieszyły się warsztaty kulinarne. warsztaty tańca, malowania drewnianych aniołów, rozgrywki sportowe oraz konkurs karaoke. Uczniowie brali udział też w warsztatach językowych, w turnieju szachowym, w turnieju gier komputerowych. Było tez spotkanie z autorem filmu  „Pionierzy osadnictwa Ziemi Żmigrodzkiej w obiektywie kamery”– rozmowy z pierwszymi osadnikami z gminy oraz wspólne przygotowanie niepodległościowych  kotylionów.
 Wszystko to sprawiło, że noc upłynęła bardzo szybko. Najważniejsze, że integracja i  aktywizacja uczniów do działania były widoczne na każdym kroku. Cel został osiągnięty. Szczególnie cieszy nas, że w organizację maratonów włączyli się przedstawiciele rady rodziców oraz absolwenci naszego gimnazjum. Ogromne podziękowania za zaangażowanie dla Katarzyny Kwiecień, Grzegorza Szulca, Marcina Kubisa oraz Jakuba Husarza. Dziękujemy i polecamy się na przyszłość.
 Kolejny nocny maraton u Rataja już w grudniu.

 

 

 

 

 

 

 2015 10 24 maraton sala 19

 

 

 

 

Proszę zarejestruj się by móc dodawać komentarze do tego artykułu.
Początek strony