Jesteś tutaj: Strona głównaWydarzeniaNocne maratonyI Nocny Maraton już za nami!

I Nocny Maraton już za nami!

W piątkowy wieczór (24.10.2014) szkolne korytarze rozbrzmiewały gwarem rozmów muzyką i śmiechem. W tym właśnie dniu odbywały się w Zespole Szkół Dwujęzycznych zajęcia w ramach pierwszego w tym roku szkolnym Nocnego Maratonu Warsztatowo-Filmowego. Impreza ta jest już od lat znakiem firmowycm naszej szkoły i świetnie realizuje nasze motto: "Uczymy poprzez działanie".  

Podczas maratonu odbywały się liczne formy warsztatów: od przedmiotowych poprzez artystyczne aż do sportowych. Coraz większą popularność zdobywa moduł kulinarny, więc nie dziwi fakt, że zapachy pizzy, ciast i naleśników rozchodziły się po całej szkole aż do późnych godzin nocnych.

Tradycyjnie około północy prawie wszyscy uczestnicy maratonu przenieśli się do hali sportowej, gdzie zorganizowano rozgrywki gier zespołowych: siatkówki koszykówki i piłki nożnej halowej.

Prawie przez cały czas trwania maratonu w hallu głównym szkoły trwały warsztaty taneczne. Zaczęło się od zumby, potem była belgijka, a na koniec adepci tańca uczyli się niełatwiego układu jump style'owego.

W przerwach między kolejnymi blokami tanecznymi nasi szkolni wokaliści ćwiczyli się na szkolnej scenie w śpiewie karaoke. Najchętniej śpiewano chóralnie korzystając z repertuaru najbardziej znanych przebojów polskiej muzyki rozrywkowej i rockowej.

Fani fotografiki wykorzystali nocny czas na przeprowadzenie improwizowanych sesji zdjęciowych w szkolnym atelier. Efekty ich pracy są naprawdę bardzo ciekawe.

Nowością na maratonie były zawody w FIFIE 14 z nagrodami, którymi zakończyliśmy imprezę nad ranem dnia następnego.

W międzyczasie oglądano filmy i prowadzono bardzo ważne rozmowy na wszelakie tematy.

Ciesząc się z udanego przebiegu pierwszego maratonu czekamy już na maraton drugi, który odbędzie się w grudniu.

===========================

::: GALERIA ZDJĘĆ ::: 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Proszę zarejestruj się by móc dodawać komentarze do tego artykułu.
Początek strony