Warsztaty w ramach programu Erasmusa

DSC 7278W czwartek (23.03.2017) odbyły się w naszej szkole warsztaty poświęcone organizacjom pozarządowym. Warsztaty zorganizowane zostały w ramach projektu "School of active citizens", który Zespół Szkół Dwujęzycznych realizuje we współpracy z organizacjami i szkołami z trzech europejskich krajów: Portugalii, Słowacji i Rumunii.

 

Celem całego projektu jest podniesienie wiedzy uczniów na temat praw obywatelskich, możliwości zaangażowania się w działalność społeczno-polityczną w lokalnej społeczności oraz zwrócenie uwagi młodych ludzi na zasadę równouprawnienia płci oraz potrzebę wykazywania oddolnej inicjatywy (w tym także inicjatywy gospodarczej) w dorosłym życiu.

Szkolnym koordynatorem projektu jest wicedyrektor Robert Kolebuk.

Warsztaty prowadziło czworo wolontariuszy, którzy przybyli do nas z Hiszpanii, Macedonii i Turcji. Podczas warsztatów prowadzonych w języku angielskim, w których brały udział gimnazjalne klasy dwujęzyczne, opowiadali oni o swoich doświadczenia w pracy wolontariuszy, pokazywali dobre praktyki wypracowane przez znane międzynarodowe organizacje pozarządowe, a także przybliżali uczniom ideę organizacji pozarządowych i cele ich działalności. 

Wolontariusze przebywają w Polsce dzięki wrocławskiemu  Stowarzyszeniu "Semper Avanti", które realizuje program europejskiego wolontariatu oraz opiekuje się wolontariuszami podczas ich pobytu w naszym kraju.

Katarzyna Kolebuk

====================

DSC 7268

 

DSC 7278

 

DSC 7219

 

DSC 7201

 

DSC 7196

 

DSC 7193

 

DSC 7274

 

DSC 7280

 

::: GALERIA ZDJĘĆ :::

Proszę zarejestruj się by móc dodawać komentarze do tego artykułu.
Początek strony