"Lepszy internet zależy od Ciebie"

dbi 20167  lutego 2017r. obchodzony jest Dzień Bezpiecznego Internetu pod hasłem "Lepszy internet zależy od Ciebie".  Każdy internauta może przyczynić się do tego, że Internet będzie miejscem bezpiecznym i pozytywnym. Każdy z nas ponosi odpowiedzialność za to, co robi w sieci. Młodzież może wykorzystać Internet zarówno w edukacji, kontaktach z rówieśnikami jak również jako formę twórczej rozrywki.

 Po raz kolejny, w ponad stu krajach na całym świecie odbędą się wydarzenia, mające na celu podkreślenie roli każdego z użytkowników w tworzeniu bezpiecznego i przyjaznego internetu. Organizatorem Dnia Bezpiecznego Internetu w Polsce jest Polskie Centrum Programu Safer Internet. Obchodom DBI 2016 we wszystkich krajach europejskich towarzyszyła kampania medialna "Play your part for a better internet!" (w Polsce - "Lepszy internet zależy od Ciebie!").

naskfdn>> Co to jest DBI?

Dzień Bezpiecznego Internetu (DBI) obchodzony jest z inicjatywy Komisji Europejskiej od 2004 roku i ma na celu inicjowanie i propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych. W Polsce Dzień Bezpiecznego Internetu od 2005 roku organizowany jest przez Fundację Dzieci Niczyje oraz Naukową i Akademicką Sieć Komputerową (NASK) – realizatorów unijnego programu Safer Internet. Głównym partnerem wydarzenia jest Fundacja Orange. 

DBI ma na celu przede wszystkim inicjowanie i propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych, zaznajomienie rodziców, nauczycieli i wychowawców z problematyką bezpieczeństwa dzieci w Internecie oraz nagłośnienie tematyki dotyczącej bezpieczeństwa online.

>> Materiały do pobrania o DBI: http://www.saferinternet.pl/DBI_2016_PDF.pdf 

>> Materiały dla gimnazjalistów:

Temat: Stop cyberprzemocy.

- Temat: Mój wizerunek online.

- Temat: Zamiast hejtu.

- Temat: W sieci.

>> Materiały dla rodziców:

- Temat: Internet bez przesady.

- Temat: Bezpieczeństwo dzieci online.

Bezpiecznie tu i tam - kurs internetowy dla rodziców

Więcej materiałów dla uczniów i rodziców: TUTAJ

Zarejestruj się na kurs e-learning: http://www.fdn.pl/kursy/

Koordynator DBI 2017

Joanna Zazulczak

Proszę zarejestruj się by móc dodawać komentarze do tego artykułu.
Początek strony