Narodowe Czytanie "Lalki" Bolesława Prusa

W sobotę 5 września uczniowie klasy II liceum przyłączyli się do ogólnopolskiej akcji Narodowego Czytania, której celem jest popularyzowanie fundamentalnych dla polskiej kultury dzieł, IMG 6619wzmacnianie poczucia wspólnej tożsamości oraz promowanie kultury żywego słowa. W tym roku w całej Polsce odbyło się wspólne czytanie „Lalki” Bolesława Prusa, a w Żmigrodzie usłyszeć można było jej fragmenty w wykonaniu - między innymi - uczniów naszego liceum: Oliwii Zarzeckiej, Pauliny Solarczyk, Marcela Purscha, Krzysztofa Mieli.

Akcja koordynowana była przez panią Beatę Janik, kierownik Miejskiej i Gminnej Biblioteki w Żmigrodzie. Nie zawiedli także wolontariusze, którzy rozdawali dzieciom baloniki, malowali im twarze oraz wręczali na ulicach mieszkańcom naszego miasta ulotki propagujące akcję.

>>>ZDJĘCIA<<<

"Lalkę" czyta Oliwia

Fragment "Lalki" czyta Paulina

"Lalka" w wykonaniu Marcela

 

Proszę zarejestruj się by móc dodawać komentarze do tego artykułu.
Początek strony