Europejski Dzień Języków Obcych

W ubiegły czwartek, tj. 26 września, nasza szkoła po raz kolejny przyłączyła się do obchodów Europejskiego Dnia Języków Obcych. Już od rana uczniowie i nauczyciele witani byli przy wejściu do szkoły pozdrowieniem "dzień dobry" w kilku językach obcych.

 

Ponadto wszyscy otrzymali karteczki z różnymi łamaczami językowymi, przysłowiami czy sentencjami również w językach obcych.

W hallu obejrzeć mogliśmy ciekawą wystawę dotyczącą języków obcych przygotowaną przez uczniów klasy 3E pod opieką pani Sylwii Rudnickiej.

Na drugiej godzinie lekcyjnej klasy mające w tym czasie język obcy udały się wraz z opiekunami pod scenę. Tam krótką formą teatralną powitał nas zespół pod kierunkiem pani Grażyny Łysikowskiej. Dzięki tej grupie mogliśmy przypomnieć sobie, jak przedstawiają się nasi rówieśnicy w wielu obcych językach.

Następnie głos zabrały panie Katarzyna Waryas-Kolebuk i Maria Wierbicka-Jaroszuk, które, poprzez informacje o nauce języków, wprowadziły nas w temat Europejskiego Dnia Języków Obcych, uświadamiając tym samym, dlaczego warto uczyć się języków. 

Pan Robert Kolebuk zaprezentował krótki film ze znaną aktorką Sandrą Bullock. Film ten pokazuje umiejętności językowe aktorki - Amerykanka perfekcyjnie posługuje się językiem niemieckim.

Po tej części przenieśliśmy się wszyscy pod drzwi sekretariatu, gdzie nastąpiło uroczyste odkrycie wielojęzycznej tabliczki pani dyrektor. Było to ukoronowanie projektu językowego "Szkoła wielu języków" realizowanego w ramach zajęć ""Tworzymy multimedia".

 

 

 

 

Proszę zarejestruj się by móc dodawać komentarze do tego artykułu.
Początek strony