Festiwal w Słowacji

Zapraszamy na kolejny film wyprodukowany przez nasze szkolne studio nagrań. Tym razem jest to reportaż z pobytu naszych uczennic na festiwalu w Trstenie na Słowacji. Reportaż składa się z 4 części. Miłego oglądania!

::: Zdjęcia z festiwalu :::      ::: Nagrania z festiwalu :::


Wszystkie filmy z naszego gimnazjum można obejrzeć na Youtube:
http://www.youtube.com/gimnazjumrataja

Trójka naszych uczennic uczestniczyła w Międzynarodowym Festiwalu Piosenki w Trstenej na Słowacji. Uczestnikami tego konkursu byli uczniowie szkół z państw Grupy Wyszehradzkiej (Polski, Węgier, Czech i Słowacji). Wszyscy uczestnicy zostali podzieleni na dwie kategorie wiekowe. W drugiej (starszej) kategorii startowały trzy uczennice z Gimnazjum im. Macieja Rataja w Żmigrodzie: Izabela Możdżeń (2g), Martyna Marek (2g) i Paulina Łopatka (1g)...

Konkurs przebiegał dwuetapowo. Najpierw były eliminacje, które z prawie 50 uczestników miały wyłonić najlepszą piątkę. Po ogłoszeniu okazało się, że wśród wybranych są aż dwie nasze przedstawicielki: Iza i Martyna.

Drugiego dnia był finał. Profesjonalne jury składające się z czeskich i słowackich gwiazd estrady oraz wykładowców szkół muzycznych ogłosiło, że pierwsze miejsce zdobyła Izabela Możdżeń z dalekiego Żmigrodu (interpretująca w fantastyczny sposób piosenkę "Miasteczko Bełz"), zaś drugie Martyna Marek z tego samego miasta (prezentująca własną wersję ballady Katie Melua "Piece by piece")! 

To naprawdę ogromny sukces naszych uczennic. Bez wątpienia największy z dotychczasowych!!! 

Nasze dziewczyny (także Paulina) ujęły wszystkich innością swoich interpretacji, naturalnością śpiewu i doświadczeniem estradowym.

Mamy mnóstwo materiału z tego konkursu: zdjęcia, filmy, nagrane piosenki. Materiały te sukcesywnie będę publikowane na mracie.

Na koniec jeszcze WIELKIE GRATULACJE!!!

Robert Kolebuk 

Zapraszamy na kolejny film wyprodukowany przez nasze szkolne studio nagrań. Tym razem jest to reportaż z pobytu naszych uczennic na festiwalu w Trstenie na Słowacji. Reportaż składa się z 4 części. Miłego oglądania!

Część I

Część II


Część III

Część IVProszę zarejestruj się by móc dodawać komentarze do tego artykułu.
Początek strony