3d w Centrum Edukacji Ekologicznej

9 września 2016 r. uczniowie klasy 3D uczestniczyli w zajęciach na ścieżce edukacyjna "Wzdłuż Rowu Skórnego" oraz warsztatach Centrum Edukacji Ekologicznej w Żmigrodzie. Warsztaty prowadziła p. Weronika Tyczka.

Ścieżka edukacyjna "Wzdłuż Rowu Skórnego" powstała z myślą o turystach chcących podziwiać unikalność przyrody, nie naruszając przy tym naturalnego środowiska. Jest to szlak pieszy przeplatający przepiękne tereny Zespołu pałacowo- parkowego w Żmigrodzie. Ścieżka przebiega po grobli rowu Skórnego, na której ustawione zostały urządzenia i gry edukacyjne.

W trakcie trwania zajęć w Centrum Edukacji Ekologicznej w Żmigrodzie uczniowie  mieli możliwość pracy z mikroskopem dzięki któremu oglądali świat przyrody z zupełnie innej perspektywy. Uczniowie oglądali gotowe preparaty roślinne i zwierzęce. Najciekawsze obrazy widziane pod mikroskopem zostały uwiecznione przez uczniów na samodzielnie wykonanych fotografiach.

Po pracowitym dniu wszyscy odpoczęli przy ognisku, piekąc kiełbaski i dzieląc się wrażeniami na temat minionych warsztatów.

Wychowawca klasy 3D Anna Wołoszyn

FotografieProszę zarejestruj się by móc dodawać komentarze do tego artykułu.
Początek strony