Wycieczka rowerowa 1D

25 czerwca  klasa 1D wybrała się na wycieczkę rowerową, której głównym celem była promocja codziennej jazdy rowerem wraz z praktyczną podpowiedzią jak to robić bezpiecznie. Wyprawa trwała ok. 5 godzin i pokonany dystans wyniósł 28 km. Tego dnia pogoda była wyśmienita, było bardzo pięknie i słonecznie.

Czytaj więcej: Wycieczka rowerowa 1D

Wycieczka rowerowa 3B

2015 06 24 3b rower24 czerwca uczniowie klasa 3B pojechali na przyrodniczą wycieczkę rowerową po niezwykłej okolicy gminy Żmigród, dolinie stawów, łąk i lasów, gdzie spędziliśmy kilka niezapomnianych chwil.  Naszym dodatkowym celem było  zwiedzenie wielu ciekawych obiektów historycznych i sakralnych okolicznych wiosek.

Czytaj więcej: Wycieczka rowerowa 3B

W kropli wody…

 

DSC 1016W minioną środę uczniowie klasy 1b i 1c uczestniczyli w wycieczce do Nadleśnictwa Żmigród. Zajęcia odbyły się w nowym Centrum Edukacji Ekologicznej. 

Lekcję rozpoczęliśmy od obejrzenia filmu, który przybliżył nam specyfikę zawodu leśnika.Następnie przenieśliśmy się do sali, w której mięliśmy okazję zobaczyć wystawę leśnych siedlisk przyrodniczych. Oprócz prezentacji wystawy pani leśnik omówiła nam formy ochrony przyrody występujących na terenie naszej gminy.

ZDJĘCIA

Czytaj więcej: W kropli wody…

1D i 3B z wizytą na Policji

W dniu dzisiejszym uczniowie z klas: 1D i 3B odwiedzili Komendę Policji w Żmigrodzie. Dzięki st. sierż. Markowi Ciesielskiemu młodzież mogła dokładnie dowiedzieć się na czym polega praca funkcjonariusza policji oraz jak zostać mundurowym. Podczas spotkania uczniowie zwiedzili komendę, poznali miejsce pracy policjanta oraz zobaczyli i przetestowali policyjną celę. Mieli też okazję do obejrzenia i przymierzenia wyposażenia specjalnego, wykorzystywanego jako środek przymusu bezpośredniego, którymi dysponuje Policja.

Czytaj więcej: 1D i 3B z wizytą na Policji

Tropiciele odpadów z klasy 1D

2015 06 18 lech-metW klasie 1D w ramach godzin wychowawczych rozpoczęliśmy cykl „zielonych lekcji edukacji ekologicznej”, które służą nauce selektywnej zbiórki odpadów wkomponowanej w poznawanie pięknych i dzikich terenów o szczególnych walorach przyrodniczych. Ważnym elementem lekcji są piesze wędrówki oraz rowerowe wycieczki ułatwiająca bezpośredni kontakt młodzieży z naturą.
Serdecznie dziękujemy Panom: Zbigniewowi Świątkowskiemu oraz Panu Tomaszowi Lech za przeprowadzenie niezwykle interesujących lekcji edukacji ekologicznej.

Czytaj więcej: Tropiciele odpadów z klasy 1D

Jezioro, gitara i śpiew ...

W Dzień Dziecka uczniowie klas: 1 F i 2 D wyruszyli na trzydniową wycieczkę nad Jezioro Dominickie. Boszkowo przywitało nas słoneczną pogodą. W
ośrodku pod egzotyczną nazwą "Munakiki" w otoczeniu natury mogliśmy cieszyć się wspólnym spędzaniem czasu poza murami szkoły. Realizowaliśmy także zadania projektowe. Uczniowie podczas pieszych wycieczek poznawali charakterystyczne cechy krajobrazu polodowcowego Pojezierza Leszczyńskiego, podziwiali miejscową florę i faunę, integrowali się poprzez gry i zabawy. Ciekawym punktem programu były wieczorne śpiewy przy akompaniamencie gitary. Pogoda dopisała, a dobre warunki socjalne i serdeczność gospodarzy sprawiły, że wycieczkę będziemy mile wspominać.

E. Czerwińska - Tracichleb i D. Żyto

Uchwycone obiektywem

Spotkanie w ramach akcji „Kino na temat”

Kino na tematFilm „Ze wszystkich sił” obejrzeli 24 kwietnia w „Kinie na Temat” we wrocławskim Heliosie uczniowie naszego gimnazjum z klas 1b, 1c i 1d. Tematem  filmu i spotkania był problem przekraczania granic i pokonywania słabości.
Dzieło Nilsa Taverniera to fascynujące studium życia rodziny z niepełnosprawnym synem, a jednocześnie ukazanie problemów nękających wiele rodzin tj. brak porozumienia, chłód emocjonalny lub nadopiekuńczość, wycofanie, które w tej sytuacji niepełnosprawny chłopiec tylko podkreśla i uwypukla. Przed seansem odbyła się dyskusja z udziałem młodzieży, której przewodnim motywem była zewnętrzna i wewnętrzna motywacja do działania.

Czytaj więcej: Spotkanie w ramach akcji „Kino na temat”

Klasa 2B na lekcji w kinie "Helios"

sdafDzisiaj uczniowie klasy 2B na czele z wychowawcą pojechali na wycieczkę do kina "Helios" do Wrocławia.

Tutaj wzięli udział w spotkaniu  z cyklu "Kino na Temat" i obejrzeli film "Carte Blanche"oparty na prawdziwej historii niezwykłego człowieka- nauczyciela historii w liceum, który traci wzrok. Uczniowie z uwagą obejrzeli film, a po nim wysłuchali wykładu  o życiu osób niewidomych w społeczeństwie polskim, dyskutowali oraz za pomocą białych i czerwonych kart wyrazili swoją opinię na temat: Czy nauczyciel ma wpływ na moje wybory życiowe?

Czytaj więcej: Klasa 2B na lekcji w kinie "Helios"

Lasertagowa zabawa 1 C

Niezwykle emocjonujący dzień przeżyli dzisiaj uczniowie 1 c, którzy na własnej skórze sprawdzili, czy wieść o dobrej zabawie w Zonie71 to nie mit.

Początkowe minuty gry były trudne, jednak wszystkie drużyny szybko oswoiły się z ciemnym labiryntem oraz zasadami gry. W przeprowadzonej grze elementy rywalizacji i zabawy były dobrze wyważone. Uczniowie (i nauczyciele, a jakże!) mocno zaangażowali się w nią emocjonalnie, wzmacniając jednocześnie więzi grupowe, choć z drugiej strony postarali sie nie traktować gry zbyt ambicjonalnie. I rzeczywiście - wszyscy członkowie zespołów byli zaangażowani w "walkę" o zwycięstwo, starając się jak najcelniej strzelać i opracowując wspólną strategię działania.

Czytaj więcej: Lasertagowa zabawa 1 C

152 rocznica wybuchu Postania Styczniowego

Dnia 22.01. 2015r . grupa uczniów z Zespołu Szkół Dwujęzycznych: Patryk Piekarski, Oliwia Zarzecka , Oliwia Zarzecka, Aleksandra Tomaszewicz  pod kierunkiem pani Arlety Kamińskiej-Sadat  wzięła udział w uroczystych obchodach 152 rocznicy wybuchu Powstania Styczniowego.     

Czytaj więcej: 152 rocznica wybuchu Postania Styczniowego

Ferie zimowe 1d i laserowy paintball

W drugim tygodniu ferii zimowych uczniowie klasy 1D wybrali się na laserowy paintball. Jak w większości przypadków gier i zabaw ruchowych, tak i tutaj można było sprawdzić własną sprawność fizyczną i wyrobić sobie dobrą kondycję. Gra odbywała się w specjalnie przygotowanym pomieszczeniu - mrocznym, pełnym zakamarków.

Czytaj więcej: Ferie zimowe 1d i laserowy paintball

Wycieczka do Muzeum Narodowego

Muzeum NarodoweW dniu 20 listopada uczniowie z klas II Gimnazjum  wybrali się na lekcję muzealną  do Muzeum Narodowego we Wrocławiu.   Tematem lekcji było porównanie dwóch stylów architektonicznych: Baroku i Klasycyzmu. 

Czytaj więcej: Wycieczka do Muzeum Narodowego

Wyjazd klasy 1D na laserowego paintballa

26 listopada klasa 1D wraz z opiekunami pojechała do Wrocławia, by wziąć udział w grze towarzyskiej Laser Tag porównywanej niekiedy do elektronicznego paintballa. Zastosowanie nowoczesnej technologii czyni ją jednakże całkowicie bezbolesną i bezpieczną dla graczy.

Czytaj więcej: Wyjazd klasy 1D na laserowego paintballa

Strona 1 z 2

Początek strony