Jesteś tutaj: Strona głównaTwórczośćStudio nagrań

A kultura tu podobno jest...

Zapraszmy do wysłuchania piosenki "Kultura" nagranej w czerwcu 2014 przez uczniów naszego gimnazjum. Nagranie powstało w ramach projektu "Szkolne studio nagrań - SIXTEEN RECORDS".

 

Czytaj więcej: A kultura tu podobno jest...

Druga produkcja SIXTEEN RECORDS

SR sesje nagranioweCoraz szybszego tempa nabiera praca w znanym już od kilku lat szkolnym studiu nagrań SIXTEEN RECORDS. Dzisiaj publikujemy drugie nagranie z naszego ratajowego labela. Powstało ono dzięki zbiorowej pracy trójki uczniów w klasy 3E: Joanny Pilarskiej, Adriana Dumina i Natana Żakowicza.

Czytaj więcej: Druga produkcja SIXTEEN RECORDS

Szymborska żyje! (+ nagrania)

Wislawa-SzymborskaChcąc oddać hołd zmarłej kilka dni temu wybitnej poetce Wisławie Szymborskiej - laureatce nagrody Nobla - uczniowie klasy 1E postanowili nagrać własne interpretacje jej wierszy. Pierwsza sesja odbyła się dzisiaj (08.02.2012) na zajęciach technologii informacyjno-komunikacyjnych. Pierwszoklasiści udowodnili, że plotki o tym, że młodzież nie potrafi czytać poezji, są jak najbardziej fałszywe. Możecie sami przekonać się o tym słuchając ich nagrań.

Czytaj więcej: Szymborska żyje! (+ nagrania)

Szkolne studio nagrań

Od ponad roku w naszym gimnazjum działa na zasadzie projektu edukacyjnego wirtualne szkolne studio nagrań o nazwie "SIXTEEN RECORDS". W studiu tym uczniowie mogą rejestrować swoje recytacje i prezentacje wokalne.

Zajęcia na feriach - "Sixteen Records"

Studio nagrań ma już swoją własną stronę internetową, gdzie można posłuchać zarówno najnowszych nagrań jak i tych archiwalnych. Ostatnim hitem studia są PODCASTY realizowane, dzięki istnieniu tego projektu. W audycjach tych posłuchać można opinii uczniów i nauczycieli na aktualne, szkolne tematy.

Sława naszego projektowego studia rozchodzi się coraz większymi kręgami, o czym można też poczytać na wspomnianej stronie. Pomysłodawcą i opiekunem tego projektu jest nauczyciel języka niemieckiego Robert Kolebuk.

Studio nagrań u Rataja
Początek strony