Impuls - 3 tomik poezji

2012 06 11 poezjaJuż jest... efekt realizacji projektu edukacyjnego "Poezja jest dobra na wszystko"- trzeci tomik wierszy pisanych przez uczniów naszej szkoły zatytułowany "Impuls". Od tego tygodnia rusza sprzedaż tego wydawnictwa, a środki zostaną przeznaczone na wydanie kolejnego tomiku. Jeżeli chcesz kupić niezwykłą książkę z wierszami Twoich kolegów, przyjdź do sali 22 lub odwiedź stoisko w holu szkoły (cena 5 zł).

Załączniki:
Pobierz plik (impuls.pdf)impuls.pdf[ ]4179 kB
Czytaj więcej: Impuls - 3 tomik poezji

Co nam w duszy gra...

 Zapraszamy na stronę projektu edukacyjnego "Poezja jest dobra na wszystko". Koordynatorem projektu jest p. Grażyna Łysikowska. Opracowaniem graficznym tomiku oraz strony www zajął się Bartek Furtak, absolwent z IIIA. Na stronie w zakładce podprojekty koniecznie oglądnijcie film klasy IIIA pt: "Co nam w duszy gra"...

www.mrat.pl/projekty/paradoks
Czytaj więcej: Co nam w duszy gra...

Paradoks - 2 tomik poezji

2012 03 09 paradoksPo kilku miesiącach przemyśleń i ciężkiej pracy ukazał się "PARADOKS" - tomik poezji uczniów naszego gimnazjum. Nad całym projektem ("małym zamieszaniem") czuwała pani Grażyna Łysikowska, a nad opracowaniem graficznym tomiku Bartek Furtak. Gdy już wszystko było dopięte na ostatni guzik, 8 czerwca 2010r. o godz. 17.00 oficjalnie zamknęliśmy i podsumowaliśmy projekt. Obecni poeci odczytali swoje wiersze, obejrzeliśmy film "Co to jest poezja?", a także niewyemitowany dotąd odcinek programu "Mam Talent", na który w swej wyobraźni wpadli przypadkiem Paulina i Filip Niżyńscy oraz Oliwia Jakubik. Kilka piosenek, kawa i ciastko dla zaproszonych gości, podziękowania dla sponsorów oraz nauczycieli polonistów pomocnych w każdej chwili i tak dotarliśmy do końca projektu. Teraz pozostało tylko cieszyć się odniesionym sukcesem, bo zdecydowanie tak trzeba to nazwać.

Czytaj więcej: Paradoks - 2 tomik poezji

Lumen - 1 tomik poezji

2009 04 13 lumenPo roku ciężkiej pracy ukazał się tomik poezji pt. „Lumen”, który jest efektem pracy uczniów naszego gimnazjum w ramach projektu „Poezja jest dobra na wszystko”. Projekt był realizowany w roku szkolnym 2005/2006. Miał na celu wspieranie wszechstronnego rozwoju uczniów, wyzwalanie potencjału twórczego, zaangażowanie młodzieży w życie kulturalne miasta i regionu. Okazało się, że otacza nas zdolna, kreatywna młodzież, wrażliwa na świat i innych ludzi, która nie tylko czyta wiersze, ale również potrafi je pisać.

Czytaj więcej: Lumen - 1 tomik poezji
Początek strony