Jesteś tutaj: Strona głównaTwórczośćMuzyka i śpiew

Co słychać w ZSD ? Zespół wznawia działalność pod nową nazwą? Powrót na scenę ?

 A więc już wszystko jasne zespół muzyczny powraca w stałej ekipie z kolejną  dawką utworów na szkolną scenę.

Co pokaże tym razem?

Jakie propozycje muzyczne mają dla nas?

I gdzie możecie ich szukać na facebooku?

Czytaj więcej: Co słychać w ZSD ? Zespół wznawia działalność pod nową nazwą? Powrót na scenę ?

Występ muzyczny naszych uczniów

Na zaproszenie wiceburmistrza Zdzisława Średniawskiego grupa muzycznie uzdolninych uczniów z Gimnazjum im. Macieja Rataja uświetniła koncertem kolęd i pastorałek noworoczne spotkanie powiatowego koła Polskiego Stronnnictwa Ludowego, które odbyło się w żmigrodzkim domu kultury.

Czytaj więcej: Występ muzyczny naszych uczniów

Making of... występ szkolnego zespołu

Podczas kręcenia filmu o naszym gimnazjum udało mi się uchwycić pracę ekipy filmowej podczas nagrywania występu zespołu muzycznego na szkolnej scenie. Dzięki temu powstał film z serii "Making of..." Oglądając go można zobaczyć technikę pracy filmowców z Krakowa, a przy okazji posłuchać piosenki granej przez waszych kolegów.

 

Czytaj więcej: Making of... występ szkolnego zespołu

Ogromny sukces naszej wokalistki !

Paweł i AsiaW sobotę 23 marca we Wrocławiu odbywały się eliminacje regionalne VII Dolnośląskiego Przeglądu Piosenki i Pieśni Patriotycznej.Uczniowie naszego gimnazjum pod opieką p.Grażyny Niemczynowskiej uczestniczyli w tym konkursie. Joanna Hordziejewicz z klasy IIIg zdobyła 2 miejsce w kategorii soliści, przy akompaniamencie Pawła Ostromeckiego z klasy IIIb . Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Piosenka dla Macieja Rataja

piosenkaPremiera piosenki "Dla Macieja Rataja" nagranej przez uczennice naszego gimnazjum pod kierunkiem pani Kamili Cabanek.

Czytaj więcej: Piosenka dla Macieja Rataja

Zajęcia dla twórczych głów!

Uwaga! Jutro na 8. lekcji (godz. 14:35) rozpocznie się cykl zajęć twórczych prowadzonych przez naszą absolwentkę Katarzynę Łyczko. Zajęcia te kierowane sę do wszystkich uczniów, którzy w nieskrępowany sposób chcą rozwijać swoje twórcze pasje. Adresatami tych zajęć są wszyscy, którzy lubią śpiewać, grać na instrumentach, tworzyć beat-box, obsługiwać sprzęt muzyczny. Spotkanie z prowadzącą zajęcia odbędzie się w klasie 8. Zapraszamy!!!

Sixteen Records u burmistrza

W piątek 15 czerwca zespół SIXTEEN RECORDS wraz ze swoim opiekunem Robertem Kolebukiem gościł w żmigrodzkim ratuszu na zaproszenie burmistrza Żmigrodu Roberta Lewandowskiego, który w ten sposób chciał z jednej strony docenić fakt zakwalifikowania zespołu do występu na Dolnośląskiej Gali Talentów, a z drugiej pogratulować jednej z wokalistek zespołu Paulinie Łopatce zdobycia I miejsca na Międzynarodowym Festiwalu w Trstenie na Słowacji.

Czytaj więcej: Sixteen Records u burmistrza

Sixteen Records na Gali Talentów (+ film)

W dniu dzisiejszym w Trzebnickim Ośrodku Kultury odbyła się Dolnośląska Gala Talentów. Impreza ta organizowana przez Dolnośląskie Kuratorium Oświaty miała na celu zaprezentowanie dokonań i osiągnięć uczniów ze szkół i placówek opiekuńczo-wychowawczych z całego Dolnego Śląska, które umożliwiają swoim uczniom i podopiecznym rozwijanie pasji i zainteresowań. Nasze gimnazjum, a zarazem cały powiat trzebnicki reprezentował zespół SIXTEEN RECORDS prowadzony przez niżej podpisanego.
>>>>Zdjęcia z gali<<<<
Czytaj więcej: Sixteen Records na Gali Talentów (+ film)

Muzyka i śpiew

Chyba każdy słyszał już o rozśpiewanym gimnazjum z ulicy Sienkiewicza. U nas w szkole muzyka jest czymś bardzo oczywistym jak tablica, kreda i dzienniki lekcyjne.

Festiwal Agnieszki Osieckiej w Miliczu
Czytaj więcej: Muzyka i śpiew
Początek strony