Jesteś tutaj: Strona głównaSylwetki liderów"Oderwać się od codzienności" - wywiad z Joanną Molędą

"Oderwać się od codzienności" - wywiad z Joanną Molędą

Joanna Molęda to jedna z naszych najbardziej utalentowanych i wszechstronnych uczennic. Jej osiągnięcia z trzech lat pobytu w Żmigrodzkim gimnazjum są imponujące. Co ona sama ma nam do powiedzenia na ten (i wiele innych...) tematów? Sami przeczytajcie.

Phant: Wiemy, że jesteś zdolna i chodzisz do klasy IIIa. Co jeszcze możesz nam o sobie powiedzieć? Jestem wesoła, pomocna, pracowita (ale nie zawsze). Interesuje się językami obcymi, od kilku dobrych lat uczę się angielskiego i niemieckiego. W wolnym czasie grywam w Simsy, chodzę do kina albo pływam :) Uwielbiam dalekie wyjazdy, niekoniecznie zagraniczne. Cokolwiek, by oderwać się od codzienności.

Phant: Brałaś udział w konkursach…? (wymień rodzaje: wiesz, matematyczny itp. :P) Prawie we wszystkich jakie były :) Z różnych dziedzin. Są wśród nich konkursy humanistyczne, przyrodnicze i matematyczne, a nawet plastyczne. Było ich tyle, że sama nie mogę wszystkich zapamiętać.

Phant: Miejsca jakie w nich zajęłaś to...? (wybacz, musisz ponownie wymieniać ;PP ) Te najbardziej znaczące: Dwukrotna laureatka ogólnopolskiego konkursu „Poznawaj Polskę” II miejsce w powiatowym konkursie matematycznym „Ratamaga” I miejsce w powiatowym konkursie „Wiedzy o Starożytnej Grecji” V miejsce w Potyczkach matematyczno-fizyczno-chemicznych 3. lokata w konkursie matematycznym „Alfik” Dwukrotnie III miejsce w Powiatowym Turnieju Przekładu z Języka Angielskiego II miejsce w powiatowym konkursie Czytania ze zrozumieniem Udział w powiatowych etapach zDolnych Ślązaków Wyróżnienie w etapie regionalnym konkursu „Pierwsza Pomoc” II miejsce w powiatowym konkursie ortograficznym III miejsce w konkursie na kartkę bożonarodzeniową A ponadto liczne osiągnięcia w konkursach szkolnych :)

Phant: Co Ci najbardziej utkwi w pamięci z pobytu w naszej szkole? Co będziesz wspominać najlepiej? Najbardziej chyba moja klasa. To w końcu na ich zdjęcie będę patrzyć za każdym razem, gdy sięgnę do szuflady. Z nimi najwięcej czasu spędziłam przez cały ten czas i myślę, że dobrze ich będę wspominać. A może jeszcze bardziej te wszystkie osiągnięcia, nagrody, uśmiechy pełne dumy. W sumie w liceum nie będzie to już częste zjawisko :)

Phant: A za czym nie będziesz tęsknić? Myślę, że atmosfera w szkole mogłaby być lepsza.

Phant: Do Twoich ulubionych nauczycieli zaliczają się...? Przede wszystkim moje wychowawczynie – p. Zazulczak i p. Bawolska. A biorąc pod uwagę resztę nauczycieli, którzy mnie uczą... każdy jest fajny na swój sposób :) Nie chcę się rozdrabniać, ale po prostu ich lubię. Każdy jest inny ;]

Phant: Przedmioty szkolne, których szczerze nie cierpisz to...? Hmmm... nie ma takich przedmiotów. To nie jest tak, że wszystkie uwielbiam, ale to jest szkoła: są przedmioty gorsze i lepsze, takie, na które trzeba się uczyć mniej, czy więcej i takie, których się w ogóle nie trzeba uczyć. Trudno wymienić mi te, które mniej lubię, bo jak dla mnie są to małe różnice.

Phant: Jeśli miałabyś zmienić w swoim szkolnym życiu jedną, jedyną rzecz, byłoby nią...? Chciałabym wygrywać jeszcze więcej konkursów :D Chociaż do tej pory nie było najgorzej :) Jest dobrze tak, jak jest.

Phant: Z czym planujesz związać przyszłość? Na dzień dzisiejszy dokładnie nie wiem. W liceum wybrałam sobie klasy o profilu biologiczno-chemicznym, ale nie mam zamiaru iść na medycynę. Przeraża mnie zawód lekarza. Jednak na szczęście są inne możliwości. Póki co trzymam się wersji, że na tym świecie nie wymyślono jeszcze idealnego zajęcia dla mnie ;]

Phant: Co przekażesz na odchodne naszym młodszym, równie utalentowanym kolegom? Najważniejsze to nigdy się nie poddawać i próbować swoich sił we wszystkim, w czym się da. Wtedy łatwiej jest odkryć to, co lubimy i w czym jesteśmy dobrzy. Od pierwszej klasy szkoły podstawowej moja mama bardzo mnie motywowała i zachęcała do brania udziału w różnorodnych konkursach. Powiem jedno: Nie żałuję!

Phant: Dziękuję za wywiad. Również dziękuję :)

Proszę zarejestruj się by móc dodawać komentarze do tego artykułu.
Początek strony