Jesteś tutaj: Strona głównaSylwetki liderów"Sens and sensibility" - wywiad z Martyną Marek i Izabelą Możdżeń

"Sens and sensibility" - wywiad z Martyną Marek i Izabelą Możdżeń

W dzisiejszym wywiadzie przedstawiamy wam dwie dziewczyny, które już pierwszym roku uczęszczania do naszej szkoły zdobyły wśród społeczności szkolnej ogromną popularność dzięki swoim osiągnięciom artystycznym. W tej rozmowie macie okazję dowiedzieć się, jakie są na co dzień, czym się interesują, jakie mają plany. Wywiad przeprowadziła uczennica klasy 1G - Ilona Kudła.

Ilona Kudła: Na sam początek opowiedzcie kilka słów o sobie. Jakie macie zainteresowania i hobby? Iza: Jestem bardzo szalona, czasem nieprzewidywalna. Moje hobby to oczywiście muzyka. Swój wolny czas spędzam wraz z przyjaciółmi z zespołów podczas prób ;). Uwielbiam również spacerować z najbliższymi. Martyna: Ja jestem z reguły optymistką trzeźwo patrzącą na świat, innymi cechami określającymi mnie to: zwariowana, otwarta, szczera, niezdecydowana, kochająca śmiech. Uwielbiam spędzać czas z przyjaciółmi i dobrze się bawić ;) Moje hobby to przede wszystkim muzyka ;)

I. K.: Wiemy wszyscy, że śpiewacie. Jakie macie osiągnięcia wokalne? Iza: I miejsce na Festiwalu Twórczości Dzieci w Rabce w kategorii "Piosenka poetycka", Wyróżnienie na Ogólnopolskim Konkursie Piosenki Żeglarskiej i Folkowej "Szanty we Wrocławiu", II miejsce na Powiatowym Festiwalu Twórczości Artystycznej, Przegląd Kolęd i Pastorałek 2007, I miejsce w kategorii zespołów w Ponadregionalnym Festiwalu Piosenki Obcojęzycznej. Martyna: Ja to samo co Iza, plus wyróżnienie na Ogólnopolskim Festiwalu Piosenki Obcojęzycznej we Wrocławiu. Otrzymałyśmy też stypendium od Burmistrza Żmigrodu za osiągnięcia artystyczne i rozsławianie naszego miasta poza granicami regionu. W szkole podstawowej miałyśmy równie wiele osiągnięć artystycznych jak i sportowych. Ja zajmowałam również miejsca na podium w konkursach ortograficznych oraz języka niemieckiego. Wraz z Izą miałyśmy również osiągnięcia w konkursach recytatorskich.

I. K.: Czy chcecie się kształcić w kierunku muzyki, jeśli nie to czy macie jakieś inne plany na przyszłość? Iza: Jestem przekonana w 100%, że będę nadal podążać w kierunku muzyki, jest to moja życiowa pasja. W przyszłości zamierzam uczęszczać na wiele zajęć dotyczących emisji głosu oraz nauki gry na gitarze. Martyna: Ja akurat jestem osobą nie do końca zdecydowaną, lecz wszystkie publiczne występy oraz dopingowanie przez rodzinę, przyjaciół i nauczycieli mobilizują mnie, by iść w tym kierunku i kształcić się wokalnie. ;)

I.K.: Co robicie najczęściej w wolnych chwilach? Martyna: Bardzo wiele czasu poświęcamy dla muzyki. Uczęszczamy na warsztaty muzyczno-literackie pod kierownictwem pana Roberta Kolebuka. Mamy również zespół noszący nazwę "Katastrofa" ;) (tu wielki śmiech) oraz występujemy na licznych imprezach publicznych. Iza: Ja chciałam dodać, że jestem również w zespole "Koroner" oraz "Va-Banque", próby sprawiają mi ogromną satysfakcję i radość. Uwielbiamy również chodzić razem na spacery, zakupy i do kina.

I.K.: Ulubieni nauczyciele z naszej szkoły, którzy zawsze was wspierali w tym co robicie to...? Martyna: Oczywiście jest to pan Robert Kolebuk i w tym miejscu chciałybyśmy mu bardzo podziękować za to, że od 1 klasy gimnazjum poświęca nam wiele swojego drogocennego czasu i cierpliwości. To właśnie dzięki niemu tyle tutaj osiągnęłyśmy. Iza: Tak naprawdę rozpalił w naszych sercach miłość do muzyki nauczyciel szkoły podstawowej pan Krzysztof Szubert ;). Jemu również dziękujemy.

I.K.: O najgorszych nie pytam. A czy lubicie swoją klasę? Iza i Martyna: Oczywiście. Nawet kochamy (tu śmiech). Jesteśmy z sobą bardzo zżyci.

I.K.: Jesteście w 2 klasie, przed wami 3 i ostatnia klasa - to może jeszcze nie czas, ale czy odczuwacie jakiś strach przed egzaminem kończącym gimnazjum? Iza: Heh, raczej nie. My ogólnie jesteśmy osobami bardzo pozytywnie nastawionymi do wyzwań i myślimy, że damy sobie radę ;) Martyna: Jedynie co nas smuci to, że przyjdzie czas by opuścić szkolne mury tego gimnazjum, ponieważ to właśnie ta szkoła dała nam duże możliwości rozwijania swoich umiejętności.

I.K.: Na jakie kółka zainteresowań uczęszczacie? Iza i Martyna: Warsztaty muzyczno-literackie (p. Robert Kolebuk), siatkówka (p. Aleksander Wroński)

 I.K.: Ulubione przedmioty - oraz te najgorsze. Iza i Martyna: Do ulubionych należą język niemiecki, w-f , biologia oraz historia. Najgorszych nie wymieniamy ;)

I.K.: A teraz coś osobistego. Pierwsza miłość w gimnazjum? Iza: Tak, oczywiście. Była i jest, ale to już moja słodka tajemnica ;) Martyna: Hmm... Powiedzmy, że to zachowam dla siebie ;)

I.K.: Jakiej muzyki słuchacie? Iza: Metal, rock, hard-rock, reggae, hip-hop oraz muzyka rozrywkowa ;) Moim ulubionym zespołem jest Agnieszka Chylińska i O.N.A Martyna: Ja ogólnie uwielbiam słuchać każdej muzyki, jednak są takie rodzaje muzyki, które służą mi jedynie do tańczenia: disco polo, techno. Bardzo lubię reggae, blues, rock, muzykę rozrywkową.

I.K.: Macie za sobą występ na otwarciu baszty w Żmigrodzie. Bałyście się? Iza i Martyna: Szczerze mówiąc to nie, gdyż nie był to nasz pierwszy występ na dużej scenie, przed tak liczną publicznością ;)

I.K.: Iza, wystąpiłaś więcej razy niż Martyna, czy dużo czasu zajęło ci przygotowanie do tak fantastycznego występu? Iza: Nie, nie zajęło mi to aż tak dużo czasu. Dziękuję za pochwalenie występu. ;)

I.K.: Czy zanim trafiłyście do gimnazjum, znałyście się wcześniej? Iza: Oczywiście ;) Przyjaźnimy się od 2 klasy podstawówki, a było to tak... Pewnego wakacyjnego dnia, gdy większość naszych rówieśników wyjechała na wakacje spotkałyśmy się niespodziewanie i trochę skrępowane zapoznałyśmy się ze sobą. Martyna przełamała pierwsze lody :)) i od tamtego czasu spotykamy się niemal codziennie. Martyna: Jesteśmy bardzo z sobą zżyte. Jesteśmy jak Bolek i Lolek (tu śmiech) Nie wyobrażamy sobie życia bez siebie.

I.K.: Bardzo dziękuję za udzielenie wywiadu. Iza i Martyna: Ależ proszę ;) ! Była to dla nas ogromna przyjemność ;) Pozdrawiamy klasę II G :)


Wywiad przeprowadziła Ilona Kudła (1G)

Proszę zarejestruj się by móc dodawać komentarze do tego artykułu.
Początek strony