Jesteś tutaj: Strona głównaSylwetki liderów"Wszystko bym tu poukładał" - wywiad z Filipem Niżyńskim

"Wszystko bym tu poukładał" - wywiad z Filipem Niżyńskim

W serii wywiadów z liderami naszego gimnazjum prezentujemy dzisiaj zastępcę przewodniczącej szkoły - Filipa Niżyńskiego. Jak ktoś zapyta, czy to z tych Niżyńskich, odpowiadamy - dokładnie z tych! Wywiad przeprowadziły dwie pierwszoklasistki: Paulina Brandolik (1G) i Sylwia Stępień (1D).

Paulina i Sylwia: Co sprawiło, że zacząłeś angażować się w sprawy szkoły? Filip: W szkole podstawowej zostałem wybrany na przewodniczącego szkoły, spodobało mi się i postanowiłem w gimnazjum również kandydować na urząd przewodniczącego, ale zostałem zastępcą i bardzo się z tego cieszę.

Paulina i Sylwia: Jaka była reakcja twoich rodziców, gdy oznajmiłeś im, że zostałeś wybrany do pełnienia funkcji w samorządzie szkolnym? Filip: Oczywiście cieszyli się bardzo. Powiedzieli mi, żebym nic nie zepsuł.

Paulina i Sylwia: Czy to, że zostałeś zastępcą, było przemyślane, czy to stało się przypadkiem? Filip: Tak, było to przemyślane przed podjęciem decyzji.

Paulina i Sylwia: Czy to, że jesteś tylko zastępcą sprawia ci trudność? Filip: Nie. Paulina i Sylwia: Doszły nas słuchy, że uczęszczasz do koła teatralnego, czy mógłbyś nam zdradzić jakieś tajemnice, co teraz przygotowujecie? Filip: Apel na 11 listopada u pani Łysikowskiej.

Paulina i Sylwia: Czy mógłbyś powiedzieć czym jeszcze zajmujesz się oprócz tego, że jesteś zastępcą i działasz w kole teatralnym? Filip: Uczęszczam na koło informatyczne - to mój najlepszy przedmiot. Gram też na klarnecie.

Paulina i Sylwia: Przychodzi twój wielki występ - czy masz przed nim tremę, jak sobie z nią radzisz? Filip: Zawsze na początku mam tremę, ale gdy zacznę występować wszystko mija.

Paulina i Sylwia: Co czułeś gdy przyznawano ci stypendium? Filip: Przede wszystkim radość, ale również zdziwienie, bo nikt mnie wcześniej nie poinformował o tym, że dostanę stypendium.

Paulina i Sylwia: Czy masz rodzeństwo, i czy ono też angażuje się w sprawy szkoły tak jak ty? Filip: Tak, mam dwie siostry jedna z nich Natalia Niżyńska chodziła do tej szkoły i była przewodniczącą w samorządzie szkolnym.

Paulina i Sylwia: Jak godzisz naukę z pełnionymi przez ciebie funkcjami? Filip: Mam czas na naukę i na obowiązki.

Paulina i Sylwia: Wolisz się uczyć czy bardziej angażować się w sprawy szkoły? Filip: Wolę angażować się w sprawy szkoły, relaksuje mnie to.

Paulina i Sylwia: Kim chciałbyś zostać w przyszłości, są jakieś konkretne pomysły? Filip: W przyszłości chciałbym zostać informatykiem albo aktorem teatralnym.

Paulina i Sylwia: Jaka jest twoja największa wpadka z młodszych lat? Filip: Było ich dużo, na przykład zapomnienie tekstu przed dużą publicznością.

Paulina i Sylwia: Co chciałbyś zmienić w naszej szkole? Filip: Na początku wszystko bym poukładał, moim zdaniem za duży chaos panuje w tej szkole.

Paulina i Sylwia: Dziękujemy za wywiad. Wywiad przeprowadziły: Paulina Brandolik (1G) i Sylwia Stępień (1C)

 

Proszę zarejestruj się by móc dodawać komentarze do tego artykułu.
Początek strony