Koszykarki ze srebrnymi medalami

20161115 133055Dnia 15 listopada 2016 roku w Obornikach Śląskich odbyły się Mistrzostwa Powiatu w piłce koszykowej dziewcząt. Udział wzięły 4 szkoły m.in. Gimnazjum Publiczne im. Polskich Laureatów Nagrody Nobla (gospodarze), Zespół Szkół Dwujęzycznych w Żmigrodzie (goście), Zespół Szkół w Zawonii (goście) oraz Zespół Szkół w Krynicznie (goście)...

Dziewczyny, które reprezentowały naszą szkołę to: Weronika Bielak, Natalia Ostromecka, Sylwia Gruszecka, Anna Nalota, Martyna Gromczyńska, Ola Samiło, Karolina Gierakowska, Emilia Pospuła, Agata Szymków oraz Paula Małys, która niestety nie dała rady grać z nami gdyż dzień przed zawodami dostała wysokiej gorączki co spowodowało jej nieobecność. Pierwszym meczem, który zagrałyśmy był z Krynicznem. Po ciężkiej walce wygrałyśmy z nimi 34:14, następnie mieliśmy godzinną przerwę. Kolejnym rywalem okazała się Zawonia. Byłyśmy przekonane, że z nimi wygramy lecz pod koniec 4 połowy przeciwniczki trafiły nam 3 kosze co dało im przewagę pięcioma punktami oraz wynikiem 17:12. Na przyszłość będziemy pamiętać, że nie należy chwalić dnia przed zachodem słońca. Ostatni i najcięższy z meczy rozegrałyśmy z Obornikami Śląskimi, jednak nam się nie udało go wygrać... Trzeba przyznać, że dziewczyny bardzo dobrze z nami grały i w pełni zasłużyły na wygraną. Osiągnęłyśmy też sukces przegrywając najmniej z tym zespołem ( 33:5). Zdobyłyśmy 2 miejsce, bo miałyśmy większą ilość koszy od dziewcząt z Zawonii i Kryniczna. Natomiast 4 miejsce należało do Zespołu Szkół w Zawonii, a 3 do Zespołu Szkół w Krynicznie. Wszystkie dziewczyny z naszej szkoły były zadowolone, że wygrałyśmy miejsce na podium i wróciłyśmy że srebrnymi medalami do domów.