Mistrzostwa Dolnego Śląska w badmintonie

aaW zeszłym tygodniu reprezentanci naszej szkoły: Fabian Przystuplak, Bartek Mularczyk i Hubert Kulig brali udział w finale wojewódzkim w badmintonie. Po awansie z trzeciego miejsca w finale strefy apetyt na sukcesy był wielki…

. . . : : : G A L E R I A : : : . . .

Zajęcie trzeciego miejsca w bardzo mocnej strefie wrocławskiej, tuż za gimnazjami z Milicza i Wrocławia pokazało nam jak wyrównanym składem dysponujemy. Po rozlosowaniu okazało się że trafiliśmy do grupy A razem z mistrzem strefy jeleniogórskiej – Szklarską Porębą i drugim zespołem strefy wałbrzyskiej – Jedliną Zdrój. Emocje nie opadły a nas czekał pojedynek ze Szklarską. Poziom przeciwników był niesamowicie wysoki, lecz nie poddaliśmy się bez walki. Ostatecznie nasi reprezentanci przegrali ale dalej mieli szansę na wyjście do ćwierćfinału. Drugi mecz turnieju rozpoczął się dla nas niespodzianką, gdyż w pierwszym secie Fabian Przystuplak ograł przeciwnika 11:1. Pozory jednak myliły i w drugim secie rywal Fabiana podniósł się i wygrał i o wyniku pierwszego pojedynku miał zadecydować trzeci set. Tu Fabian nie dał szans rywalowi i pewnie zwyciężył. W drugim meczu Bartek Mularczyk nie dał szans swojemu rywalowi i debel mógł zakończyć pojedynek. Tak też się stało i nasza ćwierćfinał stał się faktem. Po kolejnych meczach dowiedzieliśmy się, że naszymi rywalami w ćwierćfinale będzie drużyna z Jeleniej Góry, w której mogliśmy oglądać zawodnika Mistrzostw Europy juniorów. Pojedynek z nim przegrał Bartek Mularczyk, natomiast Fabian Przystuplak pokonał jego partnera i aby realnie wierzyć w awans musielibyśmy wygrać pojedynek debla. Tam mimo wielu włożonych sił nie udało nam się nawiązać walki. Pojedynek był ciekawy dla oka, gdyż nasi reprezentanci musieli walczyć… z jednym rywalem. Mecz Fabiana z rywalem był już tylko formalnością i nasi reprezentacji przegrywając 1:3 odpadli z zawodów, kończąc ostatecznie turniej wojewódzki na wysokim 5 miejscu. Reprezentantom gratulujemy!!!

Dodajmy jak zakończyły rywalizację zespoły z miejsc 1-4. Zawody wygrał zwycięzca naszej strefy - Gimnazjum 23 z Wrocławia, tuż przed naszymi pogromcami w ćwierćfinale, czyli zespołem z Jeleniej Góry. Równie wysokie 4 miejsce zajął nasz grupowy rywal, czyli zespół ze Szklarskiej Poręby przegrywając mecz o brązowy medal z drużyną z Wiadrowa.