Piłkarze najlepsi na Dolnym Śląsku!!!

aaDrużyna z naszego gimnazjum wygrała Finał Wojewódzki Ogólnopolskiego Turnieju Orlika o Puchar Premiera RP! Tym samym zdobyliśmy awans do Finału Krajowego, który odbędzie się w dniach 14 – 17 października w Warszawie. Jest to największy sukces sportowy w historii naszej szkoły w grach zespołowych! Ale po kolei...

. . . : : : G A L E R I A : : : . . .

            Zawody odbyły się w sobotę 3 października w Jeleniej Górze. Żeby zdążyć na turniej musieliśmy wstać bardzo wcześnie, bo wyjazd ze Żmigrodu zaplanowany był na godzinę szóstą rano. Na szczęście nikt nie zaspał i planowo wyjechaliśmy z parkingu spod szkoły. Po prawie trzech godzinach jazdy dotarliśmy do celu, czyli Stadionu Miejskiego w Jeleniej Górze. Przed rozpoczęciem turnieju każdy zawodnik otrzymał od organizatorów kompletny strój piłkarski firmy Zina. Wybraliśmybarwy czerwono – białe.

            Nasza drużyna rywalizowała w kategorii chłopcy starsi (12 – 13 lat). W turnieju udział brało 8 najlepszych zespołów z województwa dolnośląskiego. My trafiliśmy do grupy B, gdzie naszymi rywalami były drużyny z Sobótki, Henrykowa i Wojcieszowa. Awans do półfinałów uzyskiwały dwa najlepsze zespoły z każdej grupy. I tak w pierwszym meczu pokonaliśmy Sobótkę 3:0, w drugim spotkaniu wygraliśmy z Henrykowem 8:1, a w trzecim meczu znowu zwycięstwo, tym razem 4:1 z Wojcieszowem. Trzy wygrane dały nam oczywiście awans do półfinału z pierwszego miejsca, gdzie naszym przeciwnikiem była druga drużyna z grupy A, czyli Gimnazjum nr 7 z Wałbrzycha. Po bardzo emocjonującym i dramatycznym meczu (prowadziliśmy 2:0, a potem przeciwnik wyrównał na 2:2) udało nam się w końcówce strzelić bramki i ostatecznie wygraliśmy 4:2. Tak więc awansowaliśmy do wielkiego finału, którego zwycięzca uzyskiwał awans do finału krajowego w Warszawie. Nasi chłopcy pokazali klasę w finale i bez większego problemu ponownie pokonali naszego grupowego przeciwnika, Wojcieszów 5:0! Jedziemy więc do Warszawy! Wielkie gratulacje dla całej drużyny.

            Skład naszego zespołu: Krzysztof Wiktorowicz (kapitan), Kamil Kabza, Jakub Kamiński, Jakub Leonowicz, Patryk Łukaszewski, Maciej Świątek, Kamil Panas,Kamil Rękas, Hubert Juszczuk, Mikołaj Czajkowski. Na wyróżnienie zasługuje cała drużyna, wszyscy zagrali świetny turniej, graliśmy bardzo zespołowo i przede wszystkim mądrze w obronie.

            Przebieg całego turnieju i zdjęcia można zobaczyć na stronie: www.turniejorlika.pl.

 

Tomasz Zakrzewski

Proszę zarejestruj się by móc dodawać komentarze do tego artykułu.
Początek strony