III Olimpiada o Puchar Burmistrza

aaW czwartek 24 września w Zespołu Szkół Dwujęzycznych w Żmigrodzie odbyła się III edycja Olimpiady Sportowej o Puchar Burmistrza dla szkół podstawowych. Nie zawiodła nas frekwencja, każda szkoła z naszej gminy wystawiła reprezentację do zmagań sportowych...

. . . : : : G A L E R I A 1 : : : . . .

. . . : : : G A L E R I A 2 : : : . . .

Jako pierwsi na arenie zaprezentowali się lekkoatleci, którzy rywalizowali w konkurencjach biegu na 60 metrów, rzutu piłką lekarską, skoku w dal i sztafecie 4 x 200 metrów. Po dzielnej i wyrównanej walce poznaliśmy zwycięzców.

W biegu na 60 metrów wśród dziewcząt zwyciężyła Nikola Michalak ze SP w Powidzku przed Natalia Targoni ze SP w Żmigrodzie i Martą Szymków ze SP w Korzeńsku. Wśród chłopców najlepszym biegaczem okazał się ponownie Olek Jakubik ze Żmigrodu, wyprzedzając swojego kolegę ze szkoły Łukasza Janasika i Huberta Rupocińskiego z Korzeńska.

W zmaganiach skoczkiń w dal wśród dziewcząt drugi złoty medal tego dnia wywalczyła Nikola Michalak, która wygrała te konkurencję ex-aequo z Marta Szymków z Korzeńska, obie skoczyły 3,71 m. Trzecie miejsce w tej konkurencji wywalczyła Anastazja Jaroszuk ze SP w Żmigrodzie, przegrywając z ww. dwójką zaledwie o 6 cm.

Wśród chłopców drugi złoty medal tego dnia wywalczył Aleksander Jakubik ze Żmigrodu skacząc 4,70 m., wyprzedzając Dawida Grzybowskiego (SP Żmigród) i Kubę Duczemińskiego ze SP w Korzeńsku.

W rzucie piłką lekarską wśród dziewcząt najlepiej zaprezentowała się Karolina Roskowińska ze Żmigrodu. Drugie miejsce przypadło Marii Kościelnej również ze Żmigrodu, trzecie natomiast Monice Walczak z Powidzka.

Wśród chłopców prym wiedli reprezentanci ze Żmigrodu: Swój trzeci indywidualny złoty medal tego dnia zdobył Aleksander Jakubik, pokonując swojego kolegę ze SP w Żmigrodzie Arkadiusza Kawęckiego. Trzeci w tej konkurencji był Krzysztof Kielar z Zespołu Szkół Specjalnych w Żmigrodzie

Ostatnią dyscypliną lekkoatletyczną była sztafeta 4 x 200 metrów. Wśród dziewcząt ponownie najlepsza okazała się szkoła ze Żmigrodu, która pokonała dziewczęta ze SP w Powidzku a brązowy medal zdobyły dziewczęta ze SP w Korzeńsku.

Wśród chłopców również najlepsza była reprezentacja ze SP w Żmigrodzie, a miejsca drugie i trzecie podobnie jak u dziewcząt podzieliły ze sobą szkoły z Powidzka i Korzeńska, lecz tym razem to SP w Korzeńsku była druga, a szkoła z Powidzka trzecia.

Po zakończeniu zmagań lekkoatletów rozpoczęła się rywalizacja w grach zespołowych: siatkówce mieszanej i piłce nożnej chłopców. W siatkówce pogromców tego dnia podobnie jak w zeszłym roku nie znalazła drużyna z Powidzka, która wygrała wszystkie mecze. Była to najrówniej grająca drużyna i pewną grą zdobyła pierwsze miejsce. Drugie miejsce, z trzema wygranymi przypadło szkole ze Żmigrodu, który przegrał wyłącznie z Powidzkiem, a miejsce trzecie wywalczyli reprezentanci SP z Korzeńska.

Zmagania piłkarzy to ponownie popis reprezentantów Żmigrodu, którzy pewnie wygrali tę konkurencję, pokonując w finale drużynę z Korzeńska. Brązowy medal wywalczyła drużyna ze SP z Barkowa, która w meczu o III miejsce trochę niespodziewanie, ale zasłużenie pokonała zespół z Powidzka.

Po podsumowaniu wyników z poszczególnych konkurencji i dyscyplin przyszła pora na klasyfikację szkół. Wszyscy reprezentanci, którzy ukończyli walkę na podium otrzymali pamiątkowe medale. Wręczała je za ramienia Burmistrza Gminy Żmigród, Kierownik Referatu Oświaty w Żmigrodzie Pani Janina Pastwik.

Kilka pamiątkowych zdjęć i przyszła pora na ostateczne podsumowanie, kto w tym roku odjedzie z Pucharem za klasyfikację generalną. Ostatecznie pierwsze miejsce z dużą przewagą przypadło SP Żmigród. Drugie miejsce przypadło SP z Powidzka, a trzecie SP z Korzeńska. Czwarte miejsce zajęła szkoła z Barkowa, piąte przypadło SP z Radziądza. Miejsce VI i specjalne wyróżnienie zdobyli reprezentanci Zespołu Szkół Specjalnych w Żmigrodzie, dla których należą się szczególne brawa za podjecie rywalizacji, wspaniałą postawę i walkę do samego końca.

Niestety wszystko co dobre szybko się kończy, pogoda była piękna, wyniki uczniów bardzo dobre, organizacja zawodów bardzo sprawna, a co najważniejsze uczniowie spędzili bardzo miło czas w duchu rywalizacji sportowej. Do zobaczenia za rok!!!

 

Aleksander Wroński

 

 

Proszę zarejestruj się by móc dodawać komentarze do tego artykułu.
Początek strony