Starty licealistów

aaCzwartek również nie szczędził nam emocji. Na zawody do Wrocławia wyruszyli Marcel Pursch, Michał Klimkowski, Marcin Ławniczak, Dominik Borkowski, Krzysiu Miela i rodzynek w całym gronie - Ola Bober...

. . . : : : G A L E R I A : : : . . .

 

Jako pierwszy na starcie pokazał się Krzysiu Miela, który już w drugim starcie zmierzył się z najlepszymi biegaczami na 100m. Krzysiu pokazał się z bardzo dobrej strony, jednak pomimo rekordu życiowego nie mógł nawiązać walki z czołówką. Kolejne emocje czekały na nas już kilka chwil później, w blokach na start w biegu na 400m czekała Ola Bober. Po bardzo mocnym biegu Ola w swoim starcie zajęła 3 miejsce, nie dało jej to jednak miejsca na podium. Dodajmy, że zwyciężczyni w biegu Oli jako jedyna złamała barierę minuty w biegu na 400m. W tym samym czasie co Ola na rzutni reprezentował nas Marcel Pursch. Tym razem nie rzucał jednak oszczepem a pchał kulą. Marcel zaprezentował się bardzo dobrze, pchając w swojej najlepszej serii niemalże 12 metrów. Tymczasem na swój start czekał już Dominik Borkowski, który wystąpił w najmocniejszej serii biegaczy na 400m. Po wielkiej walce na całym dystansie ostatnia prosta miała dać nam odpowiedź, kto tego dnia wywalczy brąz. Na finiszu o trzecie miejsce walczyło trzech zawodników - w tym Dominik, pomimo świetnego występu, nie udało mu się jednak zakończyć biegu przed rywalami. Ostatecznie Dominik zajął 5 miejsce, przegrywając z trzecim zawodnikiem o 1 metr. Sport to niestety czasem również gorycz, jednakże tego dnia miało się okazać że najlepsze wciąż przed nami - w czym miał udział również Dominik.

Ostatnią konkurencją indywidualną był start w biegu na 1500m chłopców, gdzie naszą szkołę reprezentowali biegacze UKS "Sokół" Żmigród - Marcin Ławniczak i Michał Klimkowski. Bieg od początku stał na bardzo wysokim poziomie, a założenia przedbiegowe Michała zostały zweryfikowane przez przeciwników. Od początku Michał był w najlepszej piątce biegaczy, na dwa okrążenia przed końcem - w czwórce. Ostatnie okrążenie rozpoczął skutecznym atakiem na pierwsze miejsce, jednakże dwóch rywali pognało za nim. Na 200m przed metą, tuż przed łukiem jeden z chłopców wyprzedził Michała, drugi skutecznie próbował swoich sił na łuku. I gdy zdawało się, że czwarty zawodnik może zagrozić w walce przyszło wielkie odrodzenie. Dodajmy że działo się to w odległości 60m od mety. Michał przycisnął, raz jeszcze udowadniając jak utalentowanym jest zawodnikiem - i wyrwał drugie miejsce rywalowi. Dodajmy, że trójka z tego biegu zajęła miejsca na podium. Na bieżni nadal walczył natomiast o rok młodszy Marcin Ławniczak, który również na finiszu wyprzedził swojego przeciwnika i w biegu zajął ostatecznie wysokie 8 miejsce.

Ostatnim startem jaki czekał na naszych reprezentantów był bieg sztafetowy 4x100m. Po szybkiej roszadzie do rywalizacji mieli stanąć kolejno: Dominik Borkowski, Krzysiu Miela, Marcin Ławniczak i Michał Klimkowski. Bieg od początku był bardzo mocny a nasza reprezentacja wahała się w okolicach 4-5 miejsca w swojej serii startowej. Na ostatniej zmianie wielki błąd popełniła jednak reprezentacja, która zajmowała drugie miejsce (zgubiła pałeczkę podczas zmiany) i realna stała się szansa na trzecie miejsce w swoim starcie. Tu ponownie walką na finiszu Michał potwierdził świetny start naszych chłopców - dając nam ostatecznie trzecie miejsce w swojej turze.

Chłopcy i rodzynek zaprezentowali się bardzo dobrze i miejmy nadzieję, że w przyszłości czeka ich jeszcze więcej sukcesów - tych małych i tych wielkich. Gratulacje dla wszystkich startujących licealistów za świetne zawody 

 

aa

 

Grzegorz Uram

 

Proszę zarejestruj się by móc dodawać komentarze do tego artykułu.
Początek strony