Mistrzostwa Strefy Wrocławskiej w lekkiej atletyce

W dniu 23 maja 2012 na Stadionie , olimpijskim we Wrocławiu odbyła się strefa (dawne województwo wrocławskie) szkół gimnazjalnych w lekkiej atletyce.

W zawodach wystartowała też reprezentacja gimnazjum im. M.Rataja w Żmigrodzie. Pośród 23 reprezentacji startujących w tej imprezie chłopcy z gimnazjum M.Rataja zajęli miejsce IV a dziewczęta miejsce VI.

. . . G A L E R I A . . .

Pośród chłopców najlepiej spisali się oszczepnicy Marcel Pursch i Karol Łoskot zajmując dwa pierwsze miejsca , bijąc jednocześnie swoje rekordy życiowe , posyłając odpowiednio oszczep na odległość 42,58m Marcel , i 41,37m Karol. Bardzo dobry rezultat uzyskał w biegu na 2000m Tomasz Szymków który z czasem 6,37’15” zajął III miejsce a w tej samej konkurencji Piotr Szulc był VI z czasem 7,11’27” a Mateusz Jakubów VII z czasem 7,12’68”. Maciej Belcarz był V na 1000m z bardzo dobrym czasem 2,58’37”. Adam Malisiewicz zajął V miejsce w pchnięciu kulą (5kg) z wynikiem 10,68m , a Daniel Andrzejewski był VI w rzucie dyskiem. W skoku w dal Dawid Urban zajął miejsce VII z wynikiem 5,41m. Ponadto Patryk Śron zajął VII w biegu na 1000m z czasem 3,07’20”. Do najniższego miejsca na podium chłopcom zabrakło tylko 3 punkty (była szansa a szkoda).

Z dziewcząt najlepiej zaprezentowała się Alicja Ostrowska w pchnięciu kulą (3kg) , która zwyciężyła w tej konkurencji oraz Marta Cierpka , która zwyciężyła w rzucie dyskiem w kategorii juniorek młodszych. Na wyróżnienie zasługuje też Klaudia Jagodzińska , która po raz drugi w tym miesiącu poprawiła rekord gimnazjum w biegu na 100m wynikiem 13,94’’ co dało jej miejsce VII ponadto Marzena Pudłowska zajęła miejsce V w biegu na 600m z czasem 2,03’30”. Prawie wszyscy wyżej wymienieni zakwalifikowali się do finału Mistrzostw Województwa DolnoŚląskiego gimnazjów w lekkiej atletyce , które odbędą się na tym samym stadionie w dniu 30.05.2012. Wraz z Panem Aleksandrem Wrońskim będziemy mocno trzymać za nich kciuki życząc Im zdobycia medali i nowych rekordów życiowych.

Ludwik Łyczakowski

Proszę zarejestruj się by móc dodawać komentarze do tego artykułu.
Załączniki:
Pobierz plik (strefa_in_mistrz_la_gm_2012.pdf)strefa_in_mistrz_la_gm_2012.pdf[ ]356 kB