Pierwsze miejsce biegaczy

glebowiceReprezentanci Gimnazjum im. Macieja Rataja ze Żmigrodu zdobyli zespołowo pierwsze miejsce w Międzyszkolnych Biegach Przełajowych w Głębowicach. Indywidualnie również nie obyło się bez wielkich sukcesów i niespodzianek...

. . . G A L E R I A . . .

Po długim oczekiwaniu na słonecznej polanie jako pierwsze wystartowały dziewczyny z klas pierwszych. W wyścigu nasze Gimnazjum reprezentowały Karolina Szulc, Ada Sozańska, Asia Gałek, Natalia Zawadzka i Paulina Solarczyk. Najlepiej wypadła uczennica klasy Id - Karolina Szulc, która ostatecznie zwyciężyła w biegu. Tuż za podium znalazły się pozostałe reprezentantki.

Drugi bieg od początku dawał nadzieję na powtórzenie sucesu z biegu pierszego. Także tutaj triumfował nasz reprezentant - Patryk Chodorowski. Trzecie miejsce na podium zajął kolejny uczeń klasy sportowej - Sebastian Zgoba.

W kolejnym biegu do rywalizacji stanęły dziewczyny z klas drugich. Po długiej walce pierwsze miejsce wywalczyła Marlena Pudłowska z klasy IIg, przed Klaudią Jagodzińską (IIc). Tuż za podium uplasowała się Oliwia Kunicka z klasy IIe.

Chłopcy z klas drugich od początku narzucili mocne tempo któremu wielu nie podołało. Jako pierwszy na mecie zameldował się Patryk Pruchnik, trzecie miejsce zajął natomiast jego kolega z klasy IIa - Piotrek Szulc. Pozostali reprezentanci znaleźli się tuż za miejscami medalowymi, a medal na ostatnich dwóch metrach przed metą stracił Adrian Fil (IIc)

Dziewczyny z klas trzecich od pierwszych metrów narzuciły mordercze tempo, które ostatecznie wytrzymała tylko jedna rywalka. Prowadzenie zmieniało się wielokrotnie, ostatecznie jednak drugie miejsce przypadło Gosi Janik (IIIb), trzecie Asi Jurkowskiej (IIIa), czwarte natomiast Klaudii Pudłowskiej (IIIb).  Tuż za nimi wyścig ukończyła Monika Cybulska z klasy IIIe.

Ostatnim wyścigiem jaki przyszło nam oglądać były zmagania chłopców z klas trzecich. W wyścigu tym gościnnie wystartowali także absolwenci naszego Gimnazjum: Kamil Hankiewicz i Dawid Wyzinkiewicz. Ich występ nie był punktowany, jednakże pomogli oni utrzymać wysokie tempo zmagań. Ostatecznie w wyścigu triumfował Patryk Śron, przed kolegą z klasy IIIc Hubertem Domarackim. Wysokie piąte miejsce zajął uczeń klasy IIIf - Przemek Mazurek.

Po zsumowaniu wszystkich punktów Gimnazjum im. Macieja Rataja w Żmigrodzie zajęło pierwsze miejsce z wynikiem 276 punktów, przed gimnazjami z Wąsosza i Wińska. Wszystkim startującym gorąco gratuluję, gdyż zmagania w takiej temperaturze i słońcu nie nalezały do najłatwiejszych.  Dowodem na to są drobne urazy. Brawo za walkę do końca!!! :)

 

P.S. Aero2 powoli ładuje galerię, po zdjęcia w lepszej rozdzielczości zapraszam z pen-drive'm.

Proszę zarejestruj się by móc dodawać komentarze do tego artykułu.
Początek strony