Streetball

Dnia 28 maja nasza drużyna pojechała do Wrocławia w celu rywalizowania na boiskach koszykarskich, lecz nasi koszykarze nie grali w typową koszykówkę na dwa kosze, lecz na jeden w systemie trzech podstawowych plus jeden rezerwowy. Czas gry był ustalony na 12 minut, albo do 16 zdobytych punktów przez jaką kolwiek drużynę. Nasza szkoła w składzie: Przemysław Salej, Michał Dudek, Bartłomiej Włodarczyk i Patryk Oltuch trafiła po rozlosowaniu w pierwszym meczu na drużynę z Legnicy, w którym nasza drużyna przegrała 7:10.

Następny rywal także był wymagający, niestety dla naszego gimnazjum drużyna z Wałbrzycha okazała się zbyt silna aby myśleć o wygranej. Mecz zakończył się zwycięstwem Wałbrzycha. Po krótkiej przerwie między spotkaniami, doszło do starcia między naszą drużyną, a drużyną z Kamieńca Wrocławskiego z którym spotkaliśmy się w fazie mistrzostw strefy wrocławskiej. Nasi chłopcy byli pewni że to będzie trudne spotkanie, ponieważ ostatnie przegraliśmy. Lecz po 12 minutach wynik zakończył się pozytywnie dla naszego gimnazjum i wygraną 11:10. Po ostatnim rozegranym przez naszą drużynę meczu przebraliśmy się i wróciliśmy do domu. Choć to nie był nasz turniej to jednak zdobył każdy z nas nowe doświadczenie, jeżeli chodzi o Streetball. Patryk Oltuch

Proszę zarejestruj się by móc dodawać komentarze do tego artykułu.