I miejsce dla piłkarek

aaW poniedziałek 14 maja odbyły się w Prusicach Mistrzostwa Powiatu Trzebnickiego dziewcząt w piłce nożnej. W tym roku do zawodów zgłosiło się aż sześć zespołów z naszego powiatu. Nasza drużyna w wyniku losowania trafiła do grupy B razem ze szkołami z Trzebnicy i Prusic. Mecze odbywały się systemem „każdy z każdym”, po dwa najlepsze zespoły awansowały do półfinałów...

W pierwszym meczu pokonaliśmy drużynę z Prusic 1:0 (bramkę zdobyła Anita Turkiewicz). W drugim spotkaniu wygraliśmy z Prusicami 3:2 (bramki: A. Turkiewicz 3). W półfinale spotkaliśmy się z gimnazjum z Obornik Śląskich. Po zaciętym meczu, awansowaliśmy do finału wygrywając 2:1 (bramki: Dagmara Pacholik i A. Turkiewicz). Finał rozstrzygnęliśmy również na swoją korzyść, pokonując ponownie Trzebnicę 2:1 (bramki: Paulina Ziętek, A. Turkiewicz). W ten sposób nasza drużyna wygrywając wszystkie mecze, w pełni zasłużenie zdobyła złote medale.

Najlepszą zawodniczką całego turnieju została uczennica ze Żmigrodu – Anita Turkiewicz. Skład naszej drużyny: Karolina Jadach, Dagmara Pacholik, Nicolina Timmermans, Aleksandra Bober, Paulina Ziętek, Ewelina Celary, Aleksandra Gereło, Paula Rajn, Magdalena Wieczorek.

Już w poniedziałek bierzemy udział w kolejnym etapie rozgrywek w Bierutowie.

 

Tomasz Zakrzewski

Proszę zarejestruj się by móc dodawać komentarze do tego artykułu.
Początek strony