Piłkarze ze złotymi medalami

aaaW poniedziałek 12 maja odbyły się w Trzebnicy Mistrzostwa Powiatu Trzebnickiego w piłce nożnej. Drużyna naszego gimnazjum obroniła tytuł mistrza zdobytego przed rokiem. W tym roku do zawodów przystąpiło sześć szkół reprezentujących: Trzebnicę, Prusice, Kryniczno, Zawonię, Pęgów i Żmigród...

Zespoły zostały podzielone na dwie trzyzespołowe grupy, gdzie rywalizowały systemem „każdy z każdym”. Zwycięzcy grup awansowali do finału.

Nasz zespół wylosował w grupie B drużyny z Trzebnicy i z Kryniczna. W pierwszym meczu, po bardzo zaciętej walce pokonaliśmy Gimnazjum Sportowo – Językowe z Trzebnicy 2:1 (obie bramki zdobył dla nas J. Kokora). Drugie spotkanie okazało się dużo łatwiejsze, bez problemów zwyciężyliśmy Kryniczno 6:0 (bramki: K. Denis 2, Sz. Węcłaś 2, M. Maćkowiak, J. Kokora). Tym sposobem awansowaliśmy do wielkiego finału! W nim zmierzyliśmy się z Gimnazjum z Prusic, które w dobrym stylu awansowało do finału, wygrywając grupę A. Po bardzo dramatycznym meczu i walce do ostatnich minut, udało się wygrać 3:2. Decydującą bramkę na wagę mistrzostwa, trzy minuty przed końcem meczu zdobył potężnym strzałem z rzutu wolnego z 20 metrów Kacper Denis. Drugiego gola zdobył Joachim Kokora, trzecią bramkę zdobyliśmy po strzale samobójczym przeciwnika. Na wyróżnienie zasługuje również nasz bramkarz, Bartosz Zygmunt, który kilkakrotnie ratował zespół przed utratą gola swoimi świetnymi interwencjami.

Skład drużyny: Kacper Denis, Joachim Kokora, Bartosz Zygmunt, Szymon Węcłaś, Robert Wrzesiński, Dawid Poprawa, Maciej Maćkowiak, Patryk Chodorowski, Arkadiusz Pudłowski, Jan Lewek.

Nasz zespół awansował do dalszego etapu rozgrywek, w których oczywiście weźmiemy udział. Trzymajcie za nas kciuki!

A już dziś, w środę dziewczyny powróciły ze złotymi medalami, lecz o tym niebawem ;)