Szczęśliwa 7

aaaSobota na zawodach w Oleśnicy przebiegła szybko i sprawnie z dobrymi miejscami. Uczniowie, którzy reprezentowali Gimnazjum im M. Rataja trenujący na co dzień w klubie UKS Sokół Żmigród, czyli od dziś ‘szczęśliwa 7’ pojechała na zawody pod okiem pana Aleksandra Wrońskiego wraz z trenerem Ludwikiem Łyczakowskim i dała z siebie wszystko, włożyli wszystkie siły w przygotowania co nie poszło na marne...

. . . G A L E R I A . . .

W 'Szczęśliwej 7' znaleźli się Agata Samiło (kl. II), Aleksandra Bober (kl. II), Marcin Ławniczak (kl. II), Dominik Borkowski (kl. II), Michał Klimkowski (kl. III), Mariusz Jakubów (kl. III) oraz Bartłomiej Jędra(kl. I). Zawody odbyły się przy świetnej pogodzie do biegania. W pierwszym biegu wystartowała Aleksandra Bober na 1000 metrów. Niestety przy dużej liczbie osób, została zablokowana. Na metę wbiegła jako XVI osoba. Zaraz po niej odbył się biegł chłopców na 2000 metrów, m.in Dominik Borkowski, Marcin Ławniczak oraz Bartłomiej Jędra. Jedyny z nich miejsce na podium wywalczył sobie Marcin, stał na najniższym pudle. Pozostali to Dominik- (?), oraz Bartek - IX miejsce. Następnie wystartowała Agata Samiło, na 2000 metrów. Zawodniczka zajęła II miejsce. Kolejny i ostatni bieg był na 3000 metrów, w tym biegu udział wzięli juz pozostali, czyli Michał -II miejsce, oraz Mariusz - XXXI miejsce. Mimo wysokiego poziomu jaki był, były wysokie miejsca indywidualne jak i zespołowe. Nasza szkoła dzięki dwom dziewczynom, zdobyła VII miejsce. Chłopacy zatem zajęli I miejsce, ponieważ byli najlepsi ze wszystkich. Na szczęście, ciężka trasa nie pokonała naszych zawodników, nikomu nic się nie stało i wszyscy cali, wrócił do domu. Reszta, która się zapisała, a się nie zjawiła - żałujcie było niesamowicie! Gratulujemy wszystkim uczestnikom i życzymy dalszych sukcesów, już na najbliższych zawodach, które odbędą się już we wtorek 15 kwietnia.