Olimpiada o Puchar Burmistrza Gminy Żmigród

W piątek (15. listopada 2013) na obiektach sportowych przy Gimnazjum im Macieja Rataja w Żmigrodzie odbyła się I Olimpiada o Puchar Burmistrza. Impreza przeznaczona była dla uczniów szkół podstawowych Gminy Żmigród, a jej celem była popularyzacja sportu i propagowanie idei olimpizmu.

Koordynatorem imprezy było Gimnazjum im. Macieja Rataja w Żmigrodzie, które ostatnio wzbogaciło się o nowy obiekt lekkoatletyczny.  Uczestnicy Olimpiady zostali przywitani przez społeczność naszego gimnazjum, a otwarcia olimpiady dokonał burmistrz Robert Lewandowski, który w swoim wystąpieniu zwrócił uwagę na to, że infrastruktura sportowa na terenie Żmigrodu ma się coraz lepiej oraz zachęcił młodych sportowców do korzystania z obiektów sportowych - także tych, którymi dysponuje Gimnazjum im. Macieja Rataja. 

Młodzi olimpijczycy konkurowali w następujących dyscyplinach: biegi indywidualne, biegi sztafetowe, skok w dal, rzut piłką lekarską, piłka nożna i piłka siatkowa.

Sportowe zmagania trwały ok. 3 godzin, zaś na koniec zwycięzcy otrzymali medale i puchary, które w imieniu burmistrza wręczyła pani kierownik referatu oświaty Janina Pastwik.

Wszyscy uczestnicy imprezy wyrazili nadzieję, że wpisze się ona na stałe w kalendarz żmigrodzikich imprez sportowych.

========================================

Zapraszamy do oglądania zdjęć z imprezy!

::: Galeria zdjęć (link) :::

Wybrane zdjęcia z galerii:

 

 

 

 

 

 

Proszę zarejestruj się by móc dodawać komentarze do tego artykułu.
Początek strony