Jesteś tutaj: Strona głównaSportSrebro piłkarek ręcznych

Srebro piłkarek ręcznych

aaWe wtorek w Obornikach Śląskich odbyły się Mistrzostwa Powiatu Trzebnickiego w piłce ręcznej dziewcząt. Nasza reprezentacja przystąpiła do rywalizacji z najlepszymi zespołami ze szkół z Zawoni, Trzebnicy i Obornik Śląskich w składzie: Marta Szymków (kapitan), Martyna Adamiszyn, Patrycja Adamiszyn, Natalia Ostromecka, Weronika Bielak, Wiktoria Szajek, Ania Nalota, Sylwia Gruszecka, Julia Bierut, Martyna Gromczyńska i Ola Samiło. Emocji jak zawsze nie zabrakło…

Pierwszym rywalem naszych reprezentantek były dziewczyny z Zawoni. Mecz zakończył się wynikiem 7:3 dla zespołu ze Żmigrodu, jednakże żeby wynik tak wyglądał ostatecznie musieliśmy zostawić na parkiecie sporo zdrowia. Ostatecznie świetna obrona pozwoliła nam cieszyć się ze zwycięstwa. W drugim pojedynku – niezwykle zaciętym aż do ostatnich minut drużyna Obornik Śląskich pokonała Trzebnicę 15:12.

W drugim meczu żmigrodzki zespół mierzył się z faworytkami turnieju – zespołem z Obornik Śląskich. Od samego początku zawodniczki obu zespołów postawiły na atak, w którym skuteczniejsze były nasze rywalki. Mecz zakończył się wynikiem 15:7, lecz wynik nie do końca odzwierciedla jak wiele nerwów musiały zostawić nasze przeciwniczki gdyż niemalże do samego końca mecz był zacięty.

Po przegranej Zawoni z Trzebnicą stało się jasne, że to z drużyną z Trzebnicy przyjdzie nam walczyć o srebrne medale. Mecz od pierwszych minut był niezwykle wyrównany: nasze prowadzenie 1:0, następnie rywalki rzuciły dwie bramki z prawego skrzydła, ponownie wyrównanie 2:2. Wszystko wskazywało, że żadna drużyna nie uzyska znaczącej przewagi – lecz dziewczyny z Trzebnicy co raz atakując prawym skrzydłem uzyskały przewagę 2:5. Ostatecznie tuż przed końcowym gwizdkiem pierwszej połowy zdołaliśmy odrobić straty do wyniku 3:5 ale nadal była to znacząca strata. Dużym plusem było to, że najlepsza zawodniczka Trzebnicy dzięki świetnej obronie Marty Szymków i Ani Naloty zdobyła tylko jedną bramkę, nam natomiast brakowało nieco szczęścia w ataku.

Druga połowa to koncertowa gra zarówno w obronie jak i w ataku. Obrona prawego skrzydła i liderki przeciwniczek działały bez zarzutu, przez  co na 5 minut przed końcowym gwizdkiem na tablicy wyników widniał remis. Duża w tym zasługa także skutecznego ataku całego zespołu i bramkek Weroniki Bielak, Oli Samiło i Marty Szymków. Niemoc w ofensywie przeciwniczek spowodowała kilka fauli w ataku, co wykorzystaliśmy próbami szybkiego ataku. Przyniosło to prowadzenie 6:5, przeciwniczki dobiła zaś Ola Samiło, która kontrą na 40 sekund przed zakończeniem podniosła wynik na 7:5. Zawodniczki niesione dopingiem po raz ostatni ustawiły szczelną obronę nie pozwalając przeciwniczkom na oddanie rzutu. Ostatecznie po końcowym gwizdku rzut wolny na bramkę zamieniła jeszcze liderka Trzebnicy, lecz nie zmieniło to ostatecznego zwycięzcy. Reprezentantki Zespołu Szkół Dwujęzycznych zostały wicemistrzyniami Powiatu w piłce ręcznej, za co należą im się wielkie gratulacje!!

Proszę zarejestruj się by móc dodawać komentarze do tego artykułu.