Jesteś tutaj: Strona głównaSportBiegacze na medal!

Biegacze na medal!

 

aaPo świetnym starcie w Mistrzostwach Powiatu w sztafetowych biegach przełajowych, reprezentanci Zespołu Szkół Dwujęzycznych udali się do Olszyny walczyć o medale w finale wojewódzkim. Od samego początku było jednak wiadomo, że walka o ostateczny sukces będzie bardzo trudna...

. . . : : : G A L E R I A : : : . . .

Po zeszłorocznych ulewach, w tym roku finał odbywał się w pięknej słonecznej pogodzie. Trasa, jak zawsze trudna i wymagająca ciągłej koncentracji mogła sprawić zawodnikom sporo kłopotów, gdyż w dużej części prowadziła po błocie i trawie. Jako pierwsze na starcie zjawiły się dziewczęta, które po wielu zmianach pozycji ostatecznie zakończyły rywalizację na najwyższym w historii 6. miejscu. Zespół Szkół Dwujęzycznych reprezentowały: Ewa Szuba, Marta Szymków, Amelia Słomińska, Kinga Kowalińska, Weronika Bielak, Asia Tomków, Martyna Gromczyńska, Ania Nalota, Patrycja Adamiszyn i Ola Samiło.

 Jeszcze większe emocje, jak się okazało czekały na nas podczas występu chłopców. Jako pierwszy wystartował Łukasz Puszko, który miał za zadanie ukończyć swój bieg w czołówce. Nie zawiódł i już od początku byliśmy na 3. pozycji tuż za prowadzącą dwójką. Kolejne zmiany nie tylko utrzymały dobre tempo, ale i wyszły na prowadzenie w biegu. Żadna przewaga jednak nie mogła być bezpieczna, gdyż na ostatniej zmianie Gimnazjum z Oleśnicy biegł złoty medalista Mistrzostw Polski. Na ostatnią zmianę wychodziliśmy z dużą przewagą i gdy wszystko wskazywało na zwycięstwo naszych reprezentantów - tuż przed metą zostaliśmy zablokowani przez zdublowaną sztafetę. Zawodnicy wspólnie wpadli na metę, a o wyniku przesądziło... 5 centymetrów. Reprezentanci Zespołu Szkół Dwujęzycznych w składzie: Łukasz Puszko, Bartek Krawczyszyn, Miłosz Krawczyk, Krzysztof Wiktorowicz, Olaf Pawlak, Kuba Kamiński, Patryk Łukaszewski, Kuba Gierakowski, Hubert Rupociński, Kuba Leonowicz i Kuba Duczemiński (rezerwowy) powtórzyli zeszłoroczny sukces i zajęli bardzo wysokie drugie miejsce, jednakże do zwycięstwa zabrakło dosłownie centymetrów przez co te zawody na długo pozostaną jeszcze w naszej pamięci.

Wszystkim startującym składamy gratulacje świetnych występów!

 

Proszę zarejestruj się by móc dodawać komentarze do tego artykułu.
Początek strony