Jesteś tutaj: Strona głównaSportV Olimpiada o Puchar Burmistrza Gminy Żmigród

V Olimpiada o Puchar Burmistrza Gminy Żmigród

aaaW czwartek 21 września 2017 roku odbyła się V Olimpiada o Puchar Burmistrza dla Szkół Podstawowych. Jak co roku podczas zawodów nie zabrakło emocji a o laury zwycięstwa walczono do samej mety...

. . . : : : G A L E R I A (fot. Wiktoria Waszkiewicz) : : : . . .

Jako pierwsze rozgrywane były dyscypliny lekkoatletyczne, czyli bieg na 60m, skok w dal, rzut piłeczką palantową i sztafety 4x200m. Drużynowo najlepszą szkołą okazała się Szkoła Podstawowa z Powidzka, która minimalnie wyprzedziła Szkołę Podstawową ze Żmigrodu. Przewaga jednakże była na tyle niewielka, że ostatecznego zwycięzcę Olimpiady mieliśmy poznać dopiero po dyscyplinach drużynowych.

Pierwszą z dyscyplin zespołowych była siatkówka. Po bardzo zaciętym turnieju, w którym nie zabrakło tie-breaków najlepszym zespołem okazała się Szkoła Podstawowa ze Żmigrodu, która wyprzedziła szkoły z Powidzka i z Korzeńska.

Drugą grą zespołową w której rywalizowały szkoły podstawowe była piłka nożna. Początkowo zespoły rozgrywały mecze w grupach, najlepsze natomiast miały szanse walczyć o medale. Ostatecznie w meczu o trzecie miejsce spotkały się ze sobą zespoły z Powidzka i Barkowa. Był to rewanż za pierwsze spotkanie w grupie, które przesądziło o pierwszym miejscu przed półfinałem. Niespodzianki jednak nie było i drużyna z Powidzka wygrała ponownie ciesząc się z brązowych medali. Turniej trzymał nas w napięciu do ostatnich minut, gdyż w meczu finałowym pomiędzy Korzeńskiem a Żmigrodem po ostatnim gwizdku na tablicy wyników nadal widniał remis 0:0. O wyniku końcowym miały zadecydować rzuty karne. Tu lepszym zespołem okazała się Szkoła Podstawowa ze Żmigrodu, która w serii rzutów karnych nie pomyliła się ani razu i wspólnie z trenerem - panem Janem Fedyną mogła cieszyć się ze złotych medali.

Po podsumowaniu wszystkich wyników klasyfikacja zespołów w V Olimpiadzie o Puchar Burmistrza wyglądała następująco:

1. Żmigród

2. Powidzko

3. Korzeńsko

4. Barkowo

5. Radziądz

6. Zespół Szkół Żmigród

Wszystkim uczestnikom składamy wielkie gratulacje za trud i wysiłek włożony w zawody. Poniżej publikujemy indywidualne sukcesy lekkoatletyczne:

Bieg na 60m dziewcząt:

1. Anastazja Jaroszuk

2. Nikola Michalak

3. Sandra Specht

Bieg na 60m chłopców:

1. Szymon Banaś

2. Patryk Błaszak

Maciej Szczotka

3. Jakub Leszczyński

Rzut piłeczką palantową dziewcząt:

1. Paulina Baracz

2. Nikola Michalak

3. Dominika Ciesielska

Rzut piłeczką palantową chłopców:

1. Szymon Banaś

2. Patryk Błaszak

3. Kamil Betka

Skok w dal dziewcząt:

1. Nikola Michalak

2. Anastazja Jaroszuk

3. Martyna Michalczewska

Skok w dal chłopców:

1. Szymon Banaś

2. Konrad Matusiak

3. Kamil Betka

Sztafeta 4x200 dziewcząt:

1. Żmigród

2. Powidzko

3. Korzeńsko

Sztafeta 4x200 chłopców:

1. Żmigród

2. Powidzko

3. Korzeńsko

Proszę zarejestruj się by móc dodawać komentarze do tego artykułu.
Początek strony